Denník N

Pár otázok pre pána premiéra

Pred voľbami ste hovoril, že Vašim hlavným cieľom je poraziť mafiu a Smer, a že ste tomu prispôsobil aj kandidátku.

Disclaimer na začiatok:


Na úplný začiatok považujem za korektné povedať, že je mi úplne jedno v čo kto verí, nech si každý verí čomu chce, je to jeho vec. Ale nech nikto nenúti svoju vieru iným ľuďom. A navyše v ústave mame napísané, že sa neviažeme na žiadne náboženstvo alebo ideológiu (špeciálne túto pasáž by si v ústave mali prečítať všetci členovia KÚ).

Pán premiér, ste si vedomý toho, koho ste opäť raz dotiahol do parlamentných lavíc? V minulosti ste do parlamentu na svojej kandidátke dotiahol súčasného poslanca p. Kuffu, ktorého svojho času desili bábiky Barbie, a chcel ich zakázať, a súčasného člena poslaneckého klubu fašistov. Teraz pre zmenu, ste do parlamentu dotiahol kresťanských extrémistov typu Záborská a Vašečka, ktorých dokonca vyhodilo KDH. Prečo ste ich zobral, keď ste mohol tušiť, že oni nebudú schopní rešpektovať to, že sa nebudú otvárať etické témy v tejto koalícii aby vôbec prežila. Mimochodom toto ste prezentoval aj vy. Zobrali ste ich na truc pánovi Hlinovi, s ktorým ste mal nie zrovna ideálne vzťahy? Alebo ste chcel ešte viac hlasov od „konzervatívnych“ voličov? Lebo nehnevajte sa na mňa, na Slovensku máme minimum konzervatívnych politikov, väčšina z toho kvanta čo sa prezentuje ako konzervatívna nevidela konzervativizmus ani z helikoptéry. Oni nechcú udržať súčasný status Quo, oni chcú zaradiť spiatočku a vrátiť Slovensko pár desaťročí naspäť, a k tomu kompletne ignorovať ústavu SR.
Prečo chcete zatvárať obchody v nedeľu z náboženských dôvodov? Čo si myslíte, že keď sa tak stane, tak nás príde pápež navštíviť skôr? Alebo že nás bude mať pánbožko radšej než ostatné krajiny? Veď podobný pokus so zavretými obchodmi v nedeľu urobili aj v Maďarsku, a postupne ho museli rušiť, lebo to nebol výhodný krok. Pomyslel ste na to, že keď túto svoju myšlienku dotiahnete do konca, tak môžu niektorí ľudia prísť o prácu? Ale to nevadí, lebo pánbožko nás bude mať radšej ako ostatné krajiny, že? Prečo nemôže súčasná právna norma zostať v platnosti aj naďalej? Veď nech sa obchodníci rozhodnú sami, či chcú mať otvorené alebo zatvorené, nemusíte ich do toho predsa nútiť, a tobôž kvôli pár kresťanským radikálom, ktorých ste dotiahol do parlamentu.
Pán premiér, vám nevadí, že vo Vašom poslaneckom klube sedia ľudia, ktorí vyhlásili, že keby dal Smer alebo fašisti dobrý prolife návrh do parlamentu, že zaň bez problémov zahlasujú?
Zaujímalo by ma pán premiér, že kam sa podela tá Vaša snaha o zničenie Smeru, ktorou ste bol povestný? Ja viem, poviete že, urobili sme toto a toto proti mafii, ale zároveň ste akosi nepochopili pojem koaličný spojenec. Lebo si inak neviem vysvetliť, prečo ste za arcidiabla vyhlásili Sulíka, či iba preto, že si dovolil mať iný názor než máte Vy? Viete pán premiér, koaličný partner je vaším spojencom, s ktorým sa snažíte vydržať 4 roky spolu, a dokázať Slovákom to, že vládnuť vie aj niekto iný ako Smer. Mimochodom, vykričal ste Sulíkovi že už jednu vládu položil, a že to možno urobí zasa, mohli by ste nám povedať ako ste v 2012 pri hlasovaní o eurovale hlasovali Vy?
Posledná otázka pán premiér. Vám nevadí dotiahnúť do parlamentu kresťanských extrémistov, aj keď už s takými mala naša krajina nepríjemné skúsenosti?

S pozdravom

Volič koalície

Teraz najčítanejšie

Patrik Budai

Som 21 ročný študent politológie na Filozofickej Fakulte Karlovej Univerzity v Prahe.