Denník N

Život nie sú preteky, no lepšie je byť štastný, zdravý a bohatý!

Startup Academy #20. Mojou snahou je ti zrozumiteľne predstaviť koncept vlastného podnikania, ktorý ti v dobe „po“ pandémii môže pomôcť postaviť sa na vlastné nohy. A to doslova.

-1 a ½ minúty čitania-

Tieto blogy píšem v časoch pandémie, boja s Covidom 19 (Jar, 2020). Následná panika a  paralýza ekonomiky obnažila finančnú kondíciu slovenských domácností. Ak vydržíš, ponúknem ti dôvody, prečo sa nad možnosťou podnikať aspoň zamyslieť a aj to, ako na to od A až po Z.

Život nie sú preteky

Život nie sú preteky. Vraví sa, že bohatý je ten, kto potrebuje toho najmenej, avšak lepšie je byť šťastný, zdravý a mať finančné zdroje! Už len preto, aby si mohol prevziať zodpovednosť a zabezpečiť svojej rodine a ľuďom okolo seba to, čo si ty predstavuješ, že zabezpečiť chceš a nie poslušne čakať na to, čo ti dožičia ostatní. So zodpovednosťou prichádza aj stres a ten je jednou z mála nevýhod podnikania.

Ako zamestnanec odovzdávaš kus zodpovednosti a sním aj stres, svojmu zamestnávateľovi. Pri podnikaní je extrémne dôležité to, ako so stresom budeš vedieť pracovať a ako si zvykneš, že to je to len súčasť hry a že podnikateľom si vlastne 24/7. V sprche, pri večeri, v spálni, na prechádzke, nie len od osmej do štvrtej v práci.

Nie je to pre každého, ale stojí to za to :)

S ambicióznymi ľudmi a nie len o podnikaní, sa zhováram aj v podcaste Krok vpred.

Teraz najčítanejšie

Roman Hutira

Verím, že každý z nás je strojcom svojho štastia. Sami si vieme ovplyvniť vlastný osud a tým ďalej pomôcť druhým.