Denník N

Svaly sú v dnešnej dobe akurát na dve veci…

Startup Academy #17. Mojou snahou je ti zrozumiteľne predstaviť koncept vlastného podnikania, ktorý ti v dobe „po“ pandémii môže pomôcť postaviť sa na vlastné nohy. A to doslova.

-1 a ½ minúty čitania-

Tieto blogy píšem v časoch pandémie, boja s Covidom 19 (Jar, 2020). Následná panika a  paralýza ekonomiky obnažila finančnú kondíciu slovenských domácností. Ak vydržíš, ponúknem ti dôvody, prečo sa nad možnosťou podnikať aspoň zamyslieť a aj to, ako na to od A až po Z.

Máme väčšie hlavy ako svaly.

V dnešnej dobe oproti minulosti, je oveľa doležitejšie to, aby si kultivoval skôr svoju myseľ a myšlienky, ako svoje telo a svaly. Svaly boli rozhodujúce v dobách, keď si sa išiel bojovať s prírodou a predátormi.

V dnešnej dobe nerozhoduje fyzická sila, ale tvoja mozgová kapacita, to ako vieš fungovať medzi ostatnými, ako vieš pretlačiť svoje názory, ako vieš prehovoriť k ľudom ľuďom a ako ich vieš ovplyvniť. Práve preto je extrémne vhodné sa vzdelávať počas celého života a čitať. Všetko okolo nás bola raz myšlienka a čím viac si budeš kultivovať svoje myšlienky, tým ti budú lepšie v skutočnom fyzickom svete vychádzať pod rukami kompelxnejšie veci.

Rozhliadni sa práve tam kde si, všetko okolo teba bola kedysi myšlienka a nápad dotiahnutý do konca, miestnosť v ktorej práve si, stôl, ktorý vidíš, oblečenie čo máš na sebe, tento text, všetko bola na začiatku len „obyčajná“ myšlienka.

Ľudom, ktorí nemajú kutivované myšlienky, tvoria vo fyzickom svete limitované „výrobky“ – situácie, vzťahy, práca, vzdelanie, záujmi, zážitky.

S ambicióznymi ľudmi a nie len o podnikaní, sa zhováram aj v podcaste Krok vpred.

Teraz najčítanejšie

Roman Hutira

Verím, že každý z nás je strojcom svojho štastia. Sami si vieme ovplyvniť vlastný osud a tým ďalej pomôcť druhým.