Denník N

O rybách

V poviedke uvedenej nižšie, ktorej Boh zdeluje ich posolstvo rybám to autor vystihol naozaj krásne a trefne.
Ryby sú najcitlivejšie znamenie zverokruhu. Nieje ľahké byť rybou ,chce to veľa krát obrovské sebazaprenienie, pevnú vôľu a čo je pre ryby asi najťažšie, naučiť sa držať pri zemi ,neulietavať si.
Autor píše o slzách ,no nemusí to vždy znamenať tragický prístup k zivotu.
Maju na výber. Ak si vyberú slzy smútku, zostanú sa točiť v nekonečnej špirále vymyslených útrap, z ktorej si myslia ,že je možné sa doslova vyplakať či vytrápiť von. No sú na omyle. Nedá, a im sa budú opakovať rovnaké situácie do nekonečna,kým nepochopia. Nemusí sa to stať vôbec.
No môžu si zvoliť slzy šťastia a vďačnosti za všetky dobré aj zlé veci ktoré sa im v živote dejú, citlivosť a empatiu ktorými oplývajú, a toto všetko využiť na vytvorenie svojej životnej sily, ktorá dokáže byť neuveriteľné húževnatým nástrojom na prekonávanie všetkého čo ich v živote ďalej postretne.
Koniec koncov ,všetko je na niečo dobré, všetko sa nám deje pre niečo.
Je to len na nich samotných, ako sa rozhodnú…

Vám rybám
Dávam najťažšiu úlohu zo všetkých. Vašou úlohou bude zozbierať všetok žiaľ sveta a vrátiť ho Mne. Vaše slzy budú v konečnom dôsledku Mojimi Slzami.

Žiaľ, ktorý v sebe pohltíte má pôvod v tom, že ľudia nepochopili Môj Zámer. S ľuďmi však budete súcitiť, a preto im dáte druhú šancu.

A preto, keďže som vám dal najťažšiu úlohu, dávam vám aj ten najväčší dar. Budete jediné z mojich dvanástich Detí, ktoré ma budú chápať.

Vašim darom, Ryby, je teda Porozumenie. Keď sa ho však budete snažiť šíriť ďalej, ľudstvo vás nebude počúvať.

…A Ryby sa vrátili späť na svoje miesto.

Potom deti vstali a odišli, každé jedno s odhodlaním splniť si svoju úlohu čo najlepšie tak, aby mohli prijať svoj dar.

Avšak ani jedno z detí nepochopilo úplne svoju úlohu ani svoj dar, a keď sa bezradne vrátili späť, Boh im povedal:

„Každý z vás si myslí, že ostatné dary sú lepšie než ten, ktorý dostal on sám. Preto vám dovolím, aby ste si dary medzi sebou vymieňali.“

Nachvíľu sa všetky deti zaradovali, pretože si predstavili všetky možnosti ich novej misie. Ale Boh sa usmial a povedal:

„Vrátite sa ku mne ešte mnohokrát a budete ma žiadať, aby som vás zbavil vašej úlohy. A ja zakaždým vyhoviem vášmu prianiu.

Prejdete nespočetnými inkarnáciami, až nakoniec splníte pôvodnú misiu, ktorú som vám určil na samom začiatku.

Na splnenie tejto úlohy vám preto dávam neobmedzený čas, no vrátite sa ku Mne až vtedy, keď úlohu splníte.“

Teraz najčítanejšie