Denník N

Voľby 2023

Smer
22,94 %
PS
17,96 %
Hlas
14,70 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
8,89 %
KDH
6,82 %
SaS
6,32 %
SNS
5,62 %
Republika
4,75 %
Aliancia
4,38 %
Demokrati
2,93 %
Sme rodina
2,21 %
ĽSNS
0,84 %
KSS
0,33 %
Piráti
0,31 %
Modrí
0,26 %
Maďarské fórum
0,11 %
My Slovensko
0,09 %
SOS
0,08 %
Karma
0,08 %
Srdce
0,07 %
Princíp
0,06 %
Vlastenecký blok
0,04 %
Spravodlivosť
0,04 %
SHO
0,04 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 8:50
99,98 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Ako nechal Kočner lustrovať Martina

Martin je obyčajný chalan. Nie je politik, ani novinár. Chodí do normálnej roboty, má priateľku, obyčajný život a normálnych priateľov, vo voľnom čase chodí aj s priateľkou venčiť psy z útulku. V žiadnom prípade sa nedá povedať, že je záujmová osoba. Napriek tomu ho Kočner nechal lustrovať. Prečo? Len preto, že  Kočnerovi komentoval príspevok na stránke Na Pranieri spôsobom, ktorý Kočnera vytočil.

Pred pár dňami mi v mailovej schránke pristál anonym. Bez predmetu, bez textu, len s prílohou. Príloha bol PDF súbor. Jednalo sa o časť spisu o sledovaní novinárov a politikov, ktorých sledovalo Tóthove komando. Gro dokumentu tvoria zápisky z ich sledovania, resp. správy z činnosti operatívcov. Autenticitu tohto dokumentu potvrdili viacerí zainteresovaní. Ďalšiu časť dokumentu tvorí spravodajská analýza mailov niekoľkých novinárov a v poslednej časti dokumentu sa nachádzajú profily detailne vylustrovaných ľudí. Zarážajúce na tom je, že sa nejedná o novinárov, ale o úplne bežných, obyčajných ľudí. Práve jednému z nich sa v dnešnom Blogu budem venovať.

Hlavička vylustrovaného profilu

Na začiatok treba povedať, že hoci Tóthove komando sledovalo novinárov a niektorých politikov veľmi dlho (približne trištvrte roka, posledné zápisy sú z dňa vraždy Jána Kuciaka, hoci ten sa v tej časti spisu, ktorú som obdržal, vôbec nenachádza) a obsahuje takmer všetky veľké mená slovenskej investigatívnej novinárčiny, Tóthovi poskoci nenašli, čo sa novinárov týka, nič závadové. V duchu si predstavujem, že Kočnera muselo doma poraziť od zlosti. V podstate „najbulvárnejší“ okamih z celého sledovania novinárov, je podgurážený pád jedného z nich. Inak sú správy o sledovaní dopĺňané vhľadmi samotných „operatívcov“, ktoré sú účelové a mimo kontextu. Podarilo sa im však zachytiť ako politikov, tak aj vysokopostavených príslušníkov silových zložiek na stretnutiach so „závadovými osobami“, všetky tieto zaznamenané stretnutia spracujem a postupne ich dám von forme blogov.

Doteraz bola reč viac menej len o tom, že Kočner nechal sledovať novinárov a niektorých politikov. Vo svojej ilúzii, že môže všetko, však zašiel ešte ďalej. Dva mesiace po Kuciakovej vražde neváhal a nechal lustrovať bežných a nevinných ľudí, ktorí prišli na facebookovú stránku jeho youtube relácie „Na Pranieri“, vyjadriť iný názor, ako je ten jeho. Tak ako to spravil aj Martin.

V spise sa nachádza jeho kompletný profil. Najprv na neho nasadili volavku, ktorá sa mu infiltrovala medzi priateľov. Volavka následne využila situáciu, aby o ňom zistila čo najviac. V správe nájdeme detailne rozobratý jeho život za niekoľko uplynulých rokov. Samostatný odsek je venovaný aj jeho bývalej a aj aktuálnej priateľke, ktoré vylustrovali na komplet tiež. Našli by ste v tom asi všetko. Od dátumu narodenia, cez číslo občianskeho preukazu, cestovného pasu, rodné číslo, trvalé bydlisko, až po to, aké má majetkové pomery, kto sú jeho rodičia, kde žijú. Nájdete tam aj to kde a kedy si Martinovi rodičia zobrali úver, kde všade a ako dlho Martin pracoval, aké sú jeho záľuby.

Vylustrovaný profil

Na prvý pohľad je veľmi pravdepodobné, že sa na tejto lustrácii podieľali ako aktívni policajti, tak aj štátni úradníci. Spomína sa možnosť lustrácie cez REGOB a navrhujú sa ďalšie možnosti Martinovho rozpracovania. Napríklad možnosť nabúrať sa do mailového konta jeho priateľky, získať tak Martinovu emailovú adresu a tak mu nabúrať aj google disk. Prelustrovať Martinovi celé súkromie a život im trvalo menej ako dva dni. Za dva dni už Kočner vedel o Martinových bývalých vzťahoch aj o prezývke, ktorú má a ktorú poznajú len blízki ľudia a túto znalosť využil, aby mu nahnal strach odpoveďami na jeho komentáre, ako môžete vidieť na priloženom printscreene.

Martin nemal o tom, že ho niekto lustroval ani potuchy. Keď som ho kontaktoval, zostal vydesený a šokovaný. Pripájam jeho vyjadrenie:
„Som znechutený a zhrozený z toho, ako to v našej krajine funguje. Z toho, že mafián a jeho poskok majú takú moc. Keď sa zamyslím, takéto lustrácie nemá na svedomí pár jedincov. Čo ma najviac na tom desí je že to vyzerá na organizovanú skupinu ktorá musela byť v súčinnosti s políciou/Nakou/SISkou, lebo inak si neviem predstaviť, ako by za tak krátky čas o mojom živote toľko zistili. Neviem teraz poriadne skĺbiť svoje myšlienky a pocity, keď sa zamyslím nad tým, že možno priamo Tóth prípadne jemu ľudia podobní sa vŕtali v mojom súkromí a súkromí mojej rodiny a blízkych.“

Z toho, aké informácie boli v Martinovom vylustrovanom profile uvedené, sa dá jednoznačne predpokladať, že Kočner získal tieto informácie v súčinnosti so slovenskými úradmi a vysoko pravdepodobne aj v súčinnosti s OČTK. Takéto lustrovanie absolútne nevinných ľudí nemá na Slovensku obdoby. Jedná sa o totálny zásah do súkromia a slobody jednotlivca a takéto lustrovanie bežných ľudí v súčinnosti s úradmi, len kvôli komentáru na facebooku, je útokom na demokraciu ako takú.

Ďalšie blogy už čoskoro, stay tuned.

Teraz najčítanejšie