Denník N

Ako aj mierne tresty môžu byť varovaním pre rasistov a fašistov

Dnes, po takmer 7 rokoch, prišlo aspoň k malému zadostiučineniu za násilný útok na zákazníkov podniku Mariatchi.

Pôjde láskavý Slovjen do Valhally?

Koľkokrát ste niekoho už počuli rozprávať „staré“ známe príbehy o parazitoch, asociáloch či príživníkoch. Áno, správne, tieto asociácie si každý „netradičný“ Slovák (zrejme skôr Slovák- Európan), spája hlavne s etnikami Rómov a príde mu to ako stará obohratá vec. Takí tí väčší bojovníci a zväčša ľudia, ktorých jediným prezidentom bol Jožko Tiso, vidia nepriateľa pomaly aj vo svojej vlastnej mame. Ja s mojím radarom identifikujem takéhoto „dobíjača energie“ hneď, ako spustí svoje prvé vety a odpovede. Takisto ako premiér Matovič má pravdu zadefinovanú už dlhé roky a mesiace, nepohnete s ním ani keby máte argumenty nositeľa Nobelovej ceny, či absolventa sociológie na Oxforde. Ako sa však takýmto nebezpečným indivíduám vyhnúť, či nebodaj sa s nimi snažiť viesť konverzáciu, ktorá dá odpovede na určité otázky bez toho, aby ste si úplne nevybili baterku.

Niekomu sa máli, iní pre „bojovníkov národa“ majú aj pochopenie

V roku, kedy sa stal županom v Banskobystrickom samosprávnom kraji istý nástupca Šaňa Macha a Tisa (bojovník proti liberálnej demokracii, ako istý Hitler vo Weimarskej republike), sa stal 5. októbra incident na Mostnej ulici, ktorý ako keby bol predzvesťou nástupu populisticko- fašistickej strany a jej relevantnosti na našom politickom trhu. Bližšie o rozsudku, na ktorý sa čakalo dlhé roky, písal Daniel Mikušovič v dnešnom Nku.

Sponeniem len to, že to boli tresty nižšej sadzby za podobný skutok. Štyri až päť rokov. Áno, niektorým sa máli, áno, niektorí budú nadávať na fašistický súd, ktorý „našich“ chlapcov dal nespravodlivo do väzenia. ( nakoľko je to okresný súd, odvolávať sa ešte bude dať na vyššie súdne inštitúcie, takže kedy týchto neúspešných amerických futbalistov ktorých kopy pripomínali hráča amerického futbalu kopajúceho pokutový kop, prípadne soccer futbalistu, vykonávajúceho kop voľný alebo priamy) Pre mňa osobne je to však výstraha pre ostatných ľudí, ktorý nevážia slová, podnecujú násilie, aj keď niekedy si to možno ani neuvedomujú. Rasistickí fašisti nám tu nerastú zo zeme, oni padajú zo stromu. ( vraví sa, že jablko ďaleko od stromu nepadá, alebo tak) Keď počujete a vidíte nejakého človeka hovoriť staré známe pravdy s hnevom v očiach, je to na 90% spomínaný rasista- fašista. Keď si to budete chcieť overiť, opýtajte sa ho, či bol lepší prezident Kiska alebo Tiso( asi nepochopí tú iróniu) a on sa zrejme rozreční o Jožkovi a jeho udatných skutkoch a ako pri tých statočných bielych bodoch mal malinké čierne.Radím vám všímať si ľudí v okolí, konkrétne ako rozprávajú o etnických či sexuálnych menšinách.

Nie, fašisti, liberálna demokracia musí mať na vás páku a do veľkej miery vám zavrieť ústa (áno, hodí sa tam iné, ale no dobre), aby sme sa snažili predchádzať podobným nechutným útokom na ľudí. A teda máme je na vás aspoň na verejnosti, lebo čo si hovoríte a robíte v súkromí, je vaša vec. Nikdy to však nesmie zasahovať do bezpečia ostatných, lebo tam vaše liberálne právo končí. A aby sa nestalo, že pri pár promile si po pár sekundách uvedomíte, že na zemi ležiaceho človeka kopete ako o život a jeho život visí na vlásku.

Ilustračný obrázok: youtube.com

Teraz najčítanejšie

Tomáš Homola

Čauko, som Tomáš. Zaujíma ma politika, šport a kultúra. Rád čítam s porozumením a raz za čas si vytváram názor na veci, inokedy rád vypočujem iných.