Denník N

Minister je veriaci, a čo? Aj ja som :)

Minister zdravotníctva je veriaci človek. Prečo mu zazlievame, že chce spolupracovať s ľuďmi, ktorí zastávajú rovnaké hodnoty ako on a ktorým môže dôverovať? Zároveň, nezatvára dvere pred žiadnym odborníkom.

Pre začiatok dopredu oznamujem, že podľa niekoho môžem byť zaujatý lebo (opäť) pracujem na ministerstve zdravotníctva. Ale tento blog by vznikol aj keby daná situácia smerovala na p. Hegera alebo kohokoľvek iného, o kom som presvedčený, že pre Slovensko chce len to najlepšie.

NEROZUMIEM. IDE O DOBRO VECI.

Osobne nerozumiem, prečo sa toľká kritika valí na ministra z jedného videa. Čo také konkrétne zlé povedal? Chce aby Slovensko malo vo vedúcich pozíciách spravodlivých ľudí so správnymi hodnotami:

„Politici hovoria, aj ja hovorím, my potrebujeme charakterných ľudí do najvyšších pozícií. Ľudí, ktorú budú vedieť spravovať verejné veci zodpovedne a čestne. Lebo, len táto jedna podmienka, keď sa podarí naplniť, tak som presvedčený, že naša krajina by sa mala ďaleko, ďaleko lepšie.“

Pýtam sa, kde má hľadať veriaci človek ako je minister Krajčí takýchto ľudí, ak je on sám kresťan a pohybuje sa v okruhu ľudí, kde dané hodnoty ľudia vyznávajú?

„A kde tých ľudí hľadať, keď nie medzi kresťanmi.“

Samozrejme, je veľa ľudí, ktorí nie sú kresťania a majú rovnaké, ak nie lepšie hodnotové nastavenie ako veriaci ľudia. Ale prečo budeme haniť ministra len zato, že on takých ľudí chce hľadať na miestach, kde sa on pohybuje. A plus nezabúdajme, že rozhovor podáva pre kresťanskú online televíziu.

KRAJČÍ UKÁZAL VÝSLEDKY

Ktorá koaličná strana bojovala o ministerstvo zdravotníctva, keď sa tvorila vláda (ja neviem o žiadnej)? Pred voľbami ani v jednej politickej diskusie nechýbala téma zdravotníctvo a dokonca aj p. HA-RA-BIN mal liek ako zlepšiť zdravotníctvo. Ale po voľbách bol jedine p. Krajčí ochotný posadiť sa do stoličky ministra a začať bojovať s pandémiou, ktorá príde raz za 100 rokov.

Dnes sme vzorom pre svet, minister má rozhovory v BBC, článok v New York Times ale na Slovensku, kde ľudia aktuálne bojujú za slobodu a rovnosť práv, dehonestujú ministra za osobnú vieru v Boha. Samozrejme, zvládnutie pandémie COVID-19 je úspech celej vlády a obyvateľov Slovenska, ale ak by sme mali taliansky alebo anglický scenár, kto by bol na vine? Nebol by to práve minister zdravotníctva?

SPOLOČNE ZLEPŠÍME SLOVENSKO

Osobne nikomu neviem zaručiť pracovné miesto alebo pracovný pohovor v akejkoľvek oblasti v zdravotníctve, ale určite viem odporučiť šikovných ľudí kompetentným osobám, pretože aj minister sám vyzýva, aby sa prihlásili tí najlepší z najlepších. Preto, ak máte úprimný záujem a ste odborne zdatní pomôcť slovenskému zdravotníctvu, prosím pošlite mi vaše CV a oblasti vášho záujmu na david.balla@health.gov.sk do predmetu napíšte „spoločne zlepšíme Slovensko“ a  určite sa Vám ozvem. A nemusíte byť ani veriaci človek, ako si to myslí p. Prostredník, Pretože aj ateisti, budhisti … môžu zastávať rovnaké hodnoty ako veriaci, dôležitá je túžba zlepšiť slovenské zdravotníctvo.

Teraz najčítanejšie

David Balla

David je analytik v zdravotníctve, ktorý sa vrátil zo zahraničia aby zlepšoval prostredie v ktorom vyrastal. Má skúsenosti z ministerstva zdravotníctva, kde mal na starosti napr. obstarávanie lôžok, porovnávanie efektivity poskytovateľov zdr. starostlivosti. Rozbiehal analýzy v onkológií, na krátky čas pracoval pre Eset a dnes opäť pracuje na ministerstve. Inak sa venuje dobrovoľníctvu a okrem iného založil 2 weby, GetOutside podporujúci mladých k štúdiu v zahraničí a Horami dolami, kde sa prezentujú tie najlepšie lokality na Slovensku.