Denník N

Voľby 2023

Smer
23,64 %
PS
16,05 %
Hlas
15,33 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
9,24 %
KDH
7,08 %
SaS
5,80 %
SNS
5,78 %
Republika
4,92 %
Aliancia
4,48 %
Demokrati
2,83 %
Sme rodina
2,29 %
ĽSNS
0,87 %
KSS
0,34 %
Piráti
0,32 %
Modrí
0,25 %
Maďarské fórum
0,11 %
My Slovensko
0,09 %
SOS
0,08 %
Karma
0,08 %
Srdce
0,07 %
Princíp
0,06 %
Vlastenecký blok
0,04 %
Spravodlivosť
0,04 %
SHO
0,04 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 3:50
93,44 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Tri zlaté vlasy deda Matoviča.

Keď kráľ Robert náhle uvoľnil trón najnadanejšiemu z poddaných, začal mať pocit, že sa k nemu dostal príliš ľahko, a tak si jedného dňa zmyslel, že mu musí priniesť tri zlaté vlasy deda Matoviča. Inak vyhlási referendum o ďalšom smerovaní kráľovstva.

Porušujúc karanténu a bez platného testu na Covid 19, vybral sa milý Pelle (lebo tak ho kráľ volal) za hlasom svojho sociálno-demokratického srdca. Cestu mu ukazoval kĺzavý medián, až sa nakoniec dostal k sudičke s namaľovaným obočím, ktorá mu po krátkom exkurze do tajov reprodukčnej politiky sľúbila, že keď sa slniečko Igor vráti večer domov, získa od neho okrem vlasov aj odpovede konzília špecialistov na pandémiu neistoty, ktorá sa vkrádala do duší poddaných cestou k dedovi Matovičovi.

Matovič však nie je žiaden Vševed a tak mládenec Pelle prehlásil, že trepe hlúposti a radil vladárom na spiatočnej ceste podľa vlastného rozumu a uváženia. Chýr o jeho múdrosti a láskavosti dorazil ku kráľovi Robertovi skôr, ako on sám. Lebo dobré správy sa cez sociálne siete šíria rýchlejšie ako za čias Dobšinského.

Keď slnko Igor videlo, že mládenec Pelle nekoná v zhode s jeho radami, sa tak rozľútostilo, že výdatné dažde vošli do pranostík ako studený máj, v stodole raj. Prílišná pýcha totiž spaľuje aj slnko samotné. Nastupujúce leto má byť najnovšie klimaticky prijateľné. A ak bude horúco, tak z niekoho iného.

Úspech vraj spočíva v kolektívnom využití schopností, ktoré sú momentálne žiadané a ktorými politická strana disponuje. Dvoma ťahmi v jednom rozhodnutí môže Robert Fico poslať Matoviča do opozície (tým, že mu vezme nepriateľa) a vrátiť SMER na čelo prieskumov verejnej mienky (uvoľní priestor Pellegrinimu). Uvoľní tým z karantény pochybností všetkých tých, ktorí medzičasom uverili sľubom iných mesiášikov, gazdov a už nenachádzali pôvodný SMER.

Peter Pellegrini je dobrý vírus. Najchytľavejší z tých, ktoré levitujú povetrím. Pri dobrej réžii môže byť Covid 19 niečo ako spomienka na zahrievacie kolo. Podľa nepotvrdených informácií inštitútu zdravotníckej politiky by mohlo premorenie populácie vírusom “Pelle 2020“ dosiahnuť 35-40%.

Želám daždivý deň.

Teraz najčítanejšie