Denník N

Pozor, vyhýbajte sa Matovičovi!

 

     Po včerajšej návšteve premiéra Igora Matoviča v Prahe a jeho návrate je potrebné mu pripomenúť jeho vlastné slová, ktoré vyhlásil 30. mája tohto roku. Okrem iného napísal na svoj facebook: „Buďme naďalej ostražití pri akomkoľvek stretnutí s cudzími ľuďmi, najmä s tými, ktorí boli v zahraničí.“

     Od menovania novej vlády sme od jej predsedu počuli už rôzne zmätočné vyhlásenia, výhovorky, sľuby,…, ale tentokrát by sme ho mohli vypočuť a strániť sa ho, aby sme sa nenakazili. Pretože, a opäť si pomôžem citáciou Igora Matoviča:

“Slovensko je po zdravotnej stránke európskou 1*, ale celosvetovo vírus zďaleka neustupuje, práve naopak, po stabilnom apríli celý máj výrazne naberá na sile,”

Preto, ak nechceme pokaziť štatistiky, vyhýbajme sa Matovičovi! A úplne najlepšie by bolo, ak by predseda vlády odišiel na pár dní do domácej karantény. Počas nej by konečne mohol slobodne konať podpredseda vlády a minister hospodárstva Richard Sulík a  spustiť ekonomickú pomoc pre podnikateľov, živnostníkov a zamestnávateľov. Jeho pár dňová izolácia by určite pomohla aj koaličným partnerom, predovšetkým zo strany Za ľudí hlasnejšie sa domáhať plnenia Programového vyhlásenia vlády, napríklad aj pri personálnych otázkach. Čas strávený v domácej karanténe by najviac pomohol samotnému Igorovi Matovičovi, aby si zopakoval všetky predvolebné sľuby, na základe ktorých dosiahol víťazstvo vo voľbách. A keby predsa len mu zvýšil čas, mohol by si prečítať všetky svoje tlačové besedy a verejné vystúpenia, na ktorých pourážal množstvo ľudí na Slovensku a dodatočne by sa im mohol aj ospravedlniť. Či to už bolo nevhodné vyjadrenie o handrách na hube, alebo o štekajúcich psoch za hranicami…

Vzhľadom k tomu, že premiéra poznáme a v domácej karanténe nebude, neostáva nám nič iné, len sa mu vyhnúť, ak ho náhodou stretneme, aby sme nepokazili dobré štatistické čísla Slovenska., ktorými začína Igor Matovič každú tlačovú besedu.

 

Teraz najčítanejšie