Denník N

Môže za koronavírus eshop Alza?

Ešte predtým, ako toto šokujúce odhalenie zazdieľate na sociálnych sieťach, povedzte svojím kamarátom s IQ menším ako 60 (poznáte to podľa toho, že volia Kotlebu, veria v plochú Zem alebo že 5G rozširuje koronavírus), nech si prečítajú viac, ako iba nadpis.

Podaktorí z vás isto zachytili, že napríklad nová česko-slovenská superstár Barbora Piešová neverí na koronavírus a prirovnáva ho k Ježiškovi. Mne sa tiež stalo, že pri spomenutí slova „koronakríza“ som dostal odpoveď „to slovo mi ani nespomínajte, to neexistuje, je to len marketing“. Obvykle sa nad konšpiračnými teóriami iba zasmejem, no tentokrát som sa jej pozrel na zúbky.

Vraj marketing, hovoria. Zamyslel som sa teda: komu by bola celá táto pandémia prospešná? Kto na Slovensku môže zarobiť na tom, že ľudia iba sedia doma? Nuž, osvietilo ma a ja som tomu prišiel na zúbok. Eshopy.

Každý, kto sedí doma na zadku a nechce chodiť do rizikových MHD alebo obchodov, si aj tak potrebuje niečo kúpiť. Pizza na obed je málo, preto siahne po niečom inom. Kabelka. Nový počítač. Činky. Pumpa na bicykel. Práčka. Prakticky čokoľvek.

A kde sa to všetko dá kúpiť z pohodlia domova? Presne tak! Eshopy počas pandémie neskutočne zbohatnú. Podľa štatistík je najväčší eshop na slovensku práve Alza.sk. Ľudia, prebuďte sa! Nebuďte ovce! Vy to fakt nevidíte? Veď to do seba zapadá ako ozubené kolieska. Alza vytvorila koronavírus a rozšírila ho medzi obyvateľov, aby sa na ľuďoch nabalili!

Jedine teda, že by to bola úplna hovadina. Ako názor, že koronavírus neexistuje. Alebo názor, že rúško ľuďom škodí a nikoho nechráni. Alebo, že… nie nie, tých sprostostí už určite, rovnako ako ja, máte plné zuby. Preto sa na ne vykašlime a nerelevantné názory (napríklad pána Banáša alebo pána Bukovského) si nevšímajme.

P.S. ospravedlňujem sa Alze, že som ich použil ako príklad v tomto satirickom komentári. No ja som si za posledného pol roka od vás objednal veci za dve tisícky :)

Teraz najčítanejšie

Tomáš Paulďuro

Som nahnevaný občan Slovenskej republiky, pretože aj keď som sa zúčastnil protestov Za slušné Slovensko, do dnešného dňa mi neprišli od Sorosa žiadne peniaze. Okrem iného som spoluzakladateľ občianskeho združenia Vivat Vero, ktoré sa snaží spraviť zo Slovenska lepšie miesto. Naším prvým projektom je Antivýtrus, rozšírenie do webového prehliadača, ktoré užívateľa chráni pred konšpiračným a zavádzajúcim obsahom.