Denník N

Vernosť

Lenže ona je taká…

Pekná, podľa neho určite. Názor, povedala by ona. Kdeže. Sú veci, v ktorých sa zhodnú, dokonca bez problémov. Tu nie. On má v tom jasno, keby tomu rozumela. Ženy a tie ich názory, bolo by lepšie, keby sa nevyjadrovala.

Lenže ona je taká, jednoducho musí, má to v povahe. Tvár sa jej formuje do akejsi zvláštnej pózy. Zvyčajne sa nič také nedeje, len keď hovorí o nej. Ale on, nerozumie tomu, nie je to pekný pohľad, ešte aj ústa má akési pokrivené.

Odvracia tvár. Nie na toto sa nebude pozerať, možno potom, keď ju prejde hnev a začne sa venovať niečomu inému. Vôbec sa mu nepáči a to nie je dobré znamenie, mužovi by čosi také nikdy nemalo vypadnúť z úst.

No dobre, získala si ho. Ale čo s tým? Je to skutočná láska, nikdy na ňu nedá dopustiť. Ani ona s tým nič nespraví, nemôže. Je taký, trvá to už roky a zrejme to tak zostane. Stáva sa. A vôbec, vernosť by sa jej mala páčiť. Ženy na to predsa letia, len aby ich vyvolený bol len ich.

Prsty a tie dotyky. Prechádza po nej, jemne, možno s obavami, aby jej neublížil. Nie, to by si neodpustil, táto je skutočne nádherný kúsok. Niekoľko ich už vystriedal, toto je však hotová vzácnosť. Predstavuje si, aké by to s ňou bolo. Do detailov, nevynechá nič.

A tie tvary. Nádherne guľatá, precízne zošívaná, najkvalitnejší materiál. Áno, dostala ho, len čo ju zočil. Obuť si kopačky a schuti si kopnúť. Už ju vidí, ako letí cez celé ihrisko. To každá nedokáže. Dar od priateľa. Dobrého priateľa, ktorý mu rozumie.

Darina Matichová

Obľúbili ste si moju tvorbu? Chceli by ste si prečítať viac nových kúskov? Na mojej osobnej webstránke http://darinamatichova.sk nájdete množstvo ďalších poviedok, niektoré aj v zvukovej podobe a nechýbajú ani informácie o mojich knižných počinoch.