Denník N

Skyfall Igora Matoviča.

Petra Krištúfková využila poslednú príležitosť dištancovať sa od Mariana Kočnera. A urobila to tak … botoxovo. Botox vyhladí spomienky a zakryje emócie. Niečo medzi racionálnou úvahou a kalkulom. Stávkou na budúcnosť, kedy už Boris 007 nebude musieť počúvať nejakého šaša z Trnavy.

Ak podpora trinástych dôchodkov stála veľa peňazí, niekto predával a niekto nakupoval. V akom kurze? Igor tvrdí, že štát (dlhodobo) nakupoval v kurze 1:100 (trikrát predražené) a chystá sa spolu s Borisom na zásah. Dobrá voľba. Na kurzy bol odjakživa predsa najlepší … Boris 007.

Ak by mal SMER bez trinástych dôchodkov sotva 12-13%, Kollárova rodina by bola potom na 7-ich. Ak by zabral Galko a spol., Sulík by bol mimo parlamentu … a hlasovanie v NRSR by dávalo zmysel. Najmä ak biznis krídlo SNS odpísalo Danka už dávno predtým. Peniaze na podporu Kisku a progresu vyleteli komínom … a tak jediný, kto prekvapil nad rámec predvolebných kalkulácií bol Igor Matovič … a napálil všetkých. Vlastne “len“ využil kampaň postavenú na nefinančnom základe, emóciách a na nedotiahnutých prepočtoch, kto všetko zostane mimo parlamentu. Dnes je oportunista Kollár druhý najsilnejší … na opačnej strane barikády.

V tom spočíva aj Matovičova súčasná slabosť. Reálne sa síce môže oprieť o ústavnú väčšinu v parlamente, ale podpora obyvateľstva bude slabnúť úmerne neúspešnosti krokov pri rozbehu ekonomiky (rásť úmerne úspešnosti …). Na chrbát mu bude dýchať nielen Pelleho jedenástka, motivovaná snahou o korekciou volieb, ale aj vajatajúci Kollár, ktorý po obsadení SIS-ky potrebuje Lipšicov úspech ako soľ. Na svoje slnečné dni trpezlivo čaká solidárny Sulík a progresívci sú na samostatnú úvahu. Vladimír Palko na čele KDH bude? zrejme tiež o niečom inom ako o epidemiologickej nedostatočnosti samotného OĽaNO …

Peter Pellegrini má zjednodušenú úlohu v tom, že s prichádzajúcim ekonomickým poklesom bude? slabnúť väzba sociálnej politiky na konkrétne mená a bez straty desiatky môže pokojne začať loviť v liberálnych vodách. Nakoniec reálny život väčšiny z nás je limitovaný “hoaxami“ typu splácanie úveru či lízingu, “hybridnými hrozbami“ typu hypotéka, či nebodaj exekúcia, klimatickými zmenami typu “Kurzarbeit“ či skončenie pracovného pomeru z dôvodu “pandémia“ …

Goldfinger po slovensky …

Teraz najčítanejšie