Denník N

Takto vyzerá Pochod za život

Nathalie musí kráčať 4 dni, aby zachránila život svojho syna Patricka.

V krajinách ako je Kongo chýba infraštruktúra a prístup k zdravotnej starostlivosti je pre väčšinu ľudí nedostupný. Preto deti v Kongu umierajú na ochorenia, ktoré na Slovensku vyrieši aj návšteva lekárne. Cesta do nemocnice je pre každú matku rizikom, pretože bezbranné ženy sú tu ľahkou korisťou nielen pre jedovaté hady, ale aj pre ozbrojených rebelov a vojakov.

Realita je taká, že mnohé čelia obrovským prekážkam – ako Nathalie so svojím synom Patrikom. So správnou podporou môžu tieto matky a ich deti prekonať nebezpečenstvo a choroby a žiť v zdraví, ale potrebujú vašu pomoc. Vaša podpora – často aj malá – môže zmeniť ich svet. Začnite už dnes a pomáhajte nám ich liečiť každý mesiac.

Ľudia v núdzi pre nás nie sú čísla v tabuľkách. Sú to Patrick, Nathalie, Martine, konkrétne živé bytosti. Zakladáme si na tom, že MAGNA pomáha priamo v teréne, na miestach, kde by sa iní neodhodlali, aj preto je naša pomoc skutočná a efektívna.

Až 97% našich príjmov, vrátane vašich darov, používame v našich medicínskych projektoch. Peniaze vynakladáme hlavne na priamu liečbu a vzdelávanie lokálnych zdravotníkov. Nie sme len skupina na preposielanie peňazí iným. Poznáme chorých, ich osudy a potreby. Dokážeme reagovať na nepredvídané situácie, aj ako je epidémia osýpiek alebo pandémia Covid-19. Nezbalíme sa po pár mesiacoch a nenecháme ľudí v núdzi bez pomoci. Nespoliehame sa na to, že našu prácu urobí niekto za nás. Pomoc MAGNA napĺňa potreby konkrétnych ľudí, na konkrétnych miestach, je skutočná, priama a efektívna.

Pomôžte, aby putovanie matiek ako je Nathalie do MAGNA nemocnice v Kongu nebolo zbytočné. Podporte tento pochod za život cez SMS v tvare MAGNA na číslo 806.

www.magnapochod.sk

Zaslaním SMS si nastavíte pravidelné mesačné prispievanie v hodnote 6 eur. Pošlite SMS a my dostaneme 100% z vášho daru. Prispievanie môžete kedykoľvek zrušiť zaslaním SMS v tvare MAGNA STOP na číslo 806.

Foto: Martin Bandžák, MAGNA

 

Teraz najčítanejšie

MAGNA

Sme zdravotnícka humanitárna organizácia. MAGNA pôsobí medzinárodne a poskytuje pomoc deťom a ich rodinám v núdzi, vrátane obetí prírodných katastrof, vojen a konfliktov. V teréne máme lekárov, zdravotníkov, ale i technických a iných odborníkov, ktorí zaisťujú humanitárnu pomoc a pomáhajú liečiť deti a ich rodiny. Organizácia bola založená v roku 2001 na Slovensku - Martinom Bandžákom a Denisou Augustínovou - a na základe ich priamej skúsenosti s epidémiou AIDS v Kambodži začala poskytovať zdravotnú pomoc obetiam katastrof po celom svete. Prostredníctvom MAGNA nemocníc zaisťujeme deťom a ich rodinám zdravotnú starostlivosť, lieky a jedlo.

Tento blog je platený.