Denník N

Ospravedlnenie očakáva človek, ktorý roky popiera svoje statusy o popieraní holokaustu

Bolo by to vtipné, ak by to nebolo natoľko smutné. Človek, ktorý sa roky nevie priznať a následne ospravedlniť za svoje statusy o popieraní holokaustu sa dnes dožaduje toho, čo on sám nedokázal roky.

Milan Mazurek po tragédií vedome, alebo nevedome šíril informáciu, že útočník je z „diskriminovanej“ menšiny. Niekto mu dnes pre zmenu poradil ospravedlniť sa a obratom zaútočiť na svojich oponentov. Od pani Biháriovej a od pána Polláka a Benčíka žiada taktiež ospravedlnenie v rámci svojho videa na Youtube. A ja sa pýtam, nemali by ste sa pán poslanec pozrieť do minulosti a ospravedlniť sa na začiatok ešte raz, alebo aj viackrát?

Vaše statusy na vašom facebookovom profile, ku ktorému sa neviete priznať dodnes sa stali legendárne. Kto si nepamätá, poslanec Mazurek v nich bujaro popieral holokaust a fakt, že sa zo Židov robili mydlá označil ako rozprávku. Dnes už odsúdený rasista opäť štve spoločnosť proti skutočne diskriminovanej menšine vo svojom videu. Účelovo totiž vybral viaceré neslušné gestá z proti kotlebovských mítingov, na čo samozrejme reagovali ľudia v komentároch, napríklad takto: „To je banda príživníkov, celé roky parazitujú,keby tým súkmeňovcom aspoň pomáhali…“

Samozrejme, že s takýmito gestami nesúhlasíme, no opäť, idete o tom poučovať práve vy? Vy, čo ste bez hanby kričali na moslimské rodiny a urážali ste ich Boha expresívnymi výrazmi. Ak chcete teda čakáte nejaké ospravedlnenia, môžte začať práve vy, tu už bude treba ďalšie.

Pridať môžeme aj tretie ospravedlnenie za vaše neustálu proti-rómsku rétoriku, ktorá podporuje rasizmus v našej krajine. Treba ešte pokračovať? Myslím si, že nie. Pochádzam z rovnakého mesta ako tento poslanec, no strach z Rómov som nikdy nemal, z vášho vlakového tímu som ale často strach mal. Nie som pisálek, ktorý nevie nič o skúsenostiach s touto komunitou. Neidealizujem ju, často to nie je s ňou jednoduché, no Rómovia tu žijú s nami a vonkoncom nemôžu za to, kde vyrastali a ako boli vychovávaní. Vy ale za seba zodpovednosť nesiete, ste poslanec národnej rady, odsúdený rasista a stále šírite nenávisť voči tejto menšine.

Takže prosím Vás, nečakajte ospravedlnenia, keď ste sa stále ku svojím chybám nepostavili ako chlap.

Teraz najčítanejšie

Ján Vojtaššák

Som mladý občiansky aktivista a vyslúžil som si prezývku "antifašista", pretože za vyjadrovanie k strane ĽSNS som sa dostal do konfliktu, po ktorom som musel podať trestné oznámenie na jedného zo sympatizantov tejto strany. Založil som združenie s názvom Belianska kaviareň, ktoré organizuje na Spiši rôzne zaujímavé podujatia hlavne na politické témy.