Denník N

Čo MUDr. Bukovský zabudol o Covide povedať a zoznam blogov

Kým Covid-19 s opatreniami v USA zvýšil úmrtnosť oproti chrípkovej epidémii vyše 6x, MUDr. Bukovský tvrdil, že mal pravdu, že úmrtnosť je ani nie dvojnásobne väčšia, ako na sezónnu chrípku.
Kým Covid-19 s opatreniami v USA zvýšil úmrtnosť oproti chrípkovej epidémii vyše 6x, MUDr. Bukovský tvrdil, že mal pravdu, že úmrtnosť je ani nie dvojnásobne väčšia, ako na sezónnu chrípku.

Kým Covid-19 s opatreniami v USA zvýšil úmrtnosť oproti chrípkovej epidémii vyše 6x, MUDr. Bukovský tvrdil, že mal pravdu s tvrdením, že úmrtnosť je ani nie dvojnásobne väčšia, ako na sezónnu chrípku.

Tvrdenie MUDr. Bukovského: „Máme pravdu my, ktorí tvrdíme, že ide o trochu ťažšiu chrípku, pretože úmrtnosť na koronavírusovú infekciu je ani nie dvojnásobne väčšia, než na bežnú sezónnu chrípku.“  pochádza z videa „Liečba je drastickejšia ako ochorenie samotné“ – vláda by mala ukončiť núdzový stav!“ v čase videa 2:40 zo dňa 28.5.2020, kdy sa už bola epidémia v USA za vrcholom.

Keď si spočítame na svete evidované úmrtia na Covid-19 (pred vydaním videa 28.5.) a predpokladané úmrtia na chrípku, tak nám výjde 1,78x vyššia úmrtnosť, ako na chrípku.

Len sa zabudlo dodať, že je to celosvetová úmrtnosť doteraz málo rozšírenej choroby s opatreniami versus bežná úmrtnosť celosvetovo rozšírenej chrípky bez opatrení.

MUDr. Bukovský 28.5.2020: „Máme pravdu my, ktorí tvrdíme, že ide o trochu ťažšiu chrípku, pretože úmrtnosť na koronavírusovú infekciu je ani nie dvojnásobne väčšia, než na bežnú sezónnu chrípku.“

Do zavedenia opatrení v USA medzi 12-15 týždňom, čiže medzi 15.3. až 11.4. „chrípka“ (Covid-19) zvýšila úmrtnosť na respiračné ochorenia v USA vyše 6x oproti bežnej epidémii chrípky z roku 2018.

Zavedenie opatrení medzi 15.3. – 11.4.2020 proti šíreniu vírusu SARS CoV-2 v USA:

Zavedenie opatrení v USA proti Covid-19

Môžete to merať na stupnici v %, alebo po pixeloch, nevyhnete sa zisteniu, že v USA, kde sa nerobili opatrenia dostatočne skoro, úmrtnosť rástla do závratných výšin:

Úmrtia v USA na zápal pľúc, chrípku a Covid-19 medzi rokmi 2018-2020 v percentách zo všetkých úmrtí

A rástla by aj ďalej a zomrelo by spolu za celú epidémiu bez opatrení 0,8 až 1,4% obyvateľov USA. To je 2,6 až 4,5 mil ľudí z 326 mil. Prečo práve toľko nájdete v starších blogoch aj s odkazmi na práce odborníkov.

Začínajú sa odborníci venovať nepochopeniu verejnosti obsadením informačného pristoru polopravdami?

Keď som včera dopisoval blog „Covidové neznalosti MUDr. Bukovského, diel č. 4. – video z 17.6.“ o ďalšej dávke vynechaných informácii v nerealistických Covidových  videách MUDr. Bukovského odstavcom s jeho citáciou na tému prečo ľudia veria konšpiračným médiám:  „Nie je však v mojích (Roman Hanajík) silách ako neodborníkovi bojovať s prirodzenosťou ľudí voliť si pohodlnejšie vysvetlenie, ktoré tak pekne popísal sám MUDr. Bukovský, keď povedal, ako ľudia „… nachádzajú potom nejaký súvis, alebo súhlas. Nejakú korešpondenciu, medzi tým, čo si o situácii myslia oni a medzi tým, čo o situácii šíria nejaké konšpiračné weby“. Iba odborné autority dokážu vyvrátiť pohodlné bludy šíriace poloodborníkmi.“ netušil som, že sa už ľady lámu a virológ Boris Klempa sa vyjadril na adresu Trumpa, že je lepšie ho nepočúvať v otázke Covid-19 a infektologička Alexandra Bražinovová sa podobne vyjadrila na tému Mariána Kotlebu. Videá si môžete pustiť aj tu.

Rozhovor Braňa Závodského s virológom Borisom Klempom a epidemiologičkou Zuzanou Krištúfkovou:

Rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s epidemiologičkou Alexandrou Bražinovou:

 

MUDr. Bukovskému denne pribúda vyše 100 odberateľov na Youtube kanáli, vyše 30 tisíc videní a väčšina z toho je predpokladám z videí z poslednej doby, kde ladí s náladou ľudí, že už majú rúšok a opatrení proti koronavírusu dosť. Ak prichádza v tejto dobe s nekritickým podcenením nebezpečnosti choroby Covid-19, tak si ľudia radi a dobrovoľne nevšimnú zamlčanie podstatných faktov v jeho videách. Ako z tohoto omylu vyliečiť národ a možno aj samotného MUDr. Bukovského netuším, ale tuším, že to môže byť práve na základe tohoto zbytočne vážnejšie, komplikovanejšie, nákladnejšie.

 

Upozornenie: Môžeme si dovoliť vyskakovať tak, ako okolité štáty?

Kým MUDr. Bukovský ako pre mnohých občanov dôveryhodná osoba pokračuje v ťažení proti rúškam a za vnímanie Covid-19 ako nutného a málo smrtného zla, tak Inštitút zamestnanosti 22.6.2020 napísal na svojom blogu: „Slovensko je jediná z okolitých krajín, kde počet zdravotných sestier za 16 rokov od roku 2000 klesol zo 7,44 na 1 000 obyvateľov na 5,74. Čo sa ich veku týka, tak podiel zdravotných sestier do 29 rokov klesol z 12 % v roku 2009 na 7,7 v roku 2018. Naopak, podiel zdravotných sestier nad 60 rokov stúpol z nízkych 3,8 % v roku 2009 na 10,2 % v roku 2018.“. Môžeme si dovoliť vyskakovať tak, ako okolité štáty?

Nehovoril náhodou MUDr. Bukovský, že treba chrániť ľudí nad 65 rokov? Tých mladších nie? Každá desiata obeť v USA mala vek medzi 55-64 rokov. Je pravda, že Američania sú viac obézni, ako my, bolo by u nás menej obetí, ale boli by. Téme figliarstva s bagatelizovaním počtov mladších obetí cez percento tých najstarších sa budem venovať inokedy.

 

Prehľad blogov k téme omylov v súvislosti s Covid-19:

29. júna Deväť prípadov transplantácie pľúc po Covid-19 pre „chrípkarov“  (aktualizované 29.6)
24. júna blog Covidové neznalosti MUDr. Bukovského, diel č. 4. – video z 17.6. rozoberá video „Chronická únava – ďalšia snaha o pomoc a iné dobré správy“ z 17.6. (12 strán).
20. júna obecný blog „Ako konšpiweby radi argumentujú „odbornosťou“ autora myšlienok, ak sa ím to hodí do ích videnia sveta“ (4 strany).
16. júna blog Záhada „veľkonočnej jamy“ MUDr. Bukovského vyriešená! k prvým 14 minutám videa „Na Slovensku sa NIKDY nemohlo stať „Taliansko“! Prečo?“ zo dňa 13. 6. 2020 (15 strán).
14. júna v blogu MUDr. Bukovský a počítanie od buka do buka Covid-19 k videám uverejneným do 11.6.2020 (7 strán).
4. júna blog Výzva doktorovi Bukovskému: Nezavádzajte o Covid-19! k videu „Liečba je drastickejšia ako ochorenie samotné“ – vláda by mala ukončiť núdzový stav!“ z 28.5.2020 (14 strán).
3. mája blog Pohľad dvoch lekárov, ktorým bežne zomiera 1/3 pacientov na smrtnosť Covid-19 venujúci sa pohľadom onkológov MUDr. Malecovi a Žloudikovi (4 strany).
21. apríla Demagógovia so zanedbateľnou úmrtnosťou v Taliansku na Covid-19 – HOAX (2 strany), ktoré sa dá čiastočne použiť na druhú časť videa MUDr. Bukovského „Na Slovensku sa NIKDY nemohlo stať „Taliansko“! Prečo?“, pretože v ňom zabudol podotknúť, že vo zvyšku Talianska nebolo toľko prípadov práve kvôli opatreniam. Kto by to študoval podrobnejšie, zistil by, že Čínska komunita 300 – 500 tis. ľudí nemala svoje epicentrum v oblasti Bergama, kde bolo epicentrum Covid-19, ale vyše 100km nižšie. V tomto prípade platí skôr názor prof. Krčméryho, že to bolo spôsobené aj vďaka veľkým športovým udalostiam pri Bergame začiatkom roku.

Dúfam, že sa dočkám, že sa odborníci na SARS CoV-2 a Covid-19 začnú venovať aj vyjadreniam ľudí, o ktorých tu píšem a najmä tomu, ktorý má z ních najväčší dosah na verejnú mienku. Po Donaldovi Trumpovi a Mariánovi Kotlebovi by mohol prísť na radu výživový poradca MUDr. Igor Bukovský.

Teraz najčítanejšie

Roman Hanajík


V súčasnoti považujem za najväčšiu hrozbu života na Slovensku bagatelizovanie smrtnosti Covid-19 počítaním "od buka do buka" a vyberaním si informačných čerešničiek zo všetkých zverejňovaných informácií o Covid-19. Sem tam sa venujem menej známemu riziku práce v kancelárii, kde banálne príznaky a mierna bolesť chrbta môže pri "správnej" kombinácii chýb v zdravotníctve skončíť trvalým a vážnym poškodením zdravia. Nie je problém sedávať celý život 8 hodín denne, ale po skúsenostiach aj iných ľudí viem, že riziko môže prísť aj za 10 rokov intenzívnejšieho sedenia. Vďaka SMERáckemu riadeniu zdravotníctva a tvrdeniu: "Zdravotná starostlivosť nie je ohrozená" som sa takto stal invalidný dôchodca. Venoval som sa aj klamstvám a falošnosti strán SMER-SD a bývalého "nepolitika" Kollára. Viac: https://www.facebook.com/roman.hanajik Alebo email: roman.hanajik treska gmail bodka com