Denník N

Pár otázok pre pána premiéra vol. 2

Opäť sa vyskytli nové skutočnosti na ktoré by som sa rád opýtal pána premiéra.

Zdravím Vás pán premiér, po čase mám na vás opäť pár otázok.

Už od vzniku tejto koalície som fascinovaný tým, ako veľmi ste sa upol na stranu Sme Rodina, a hlavne na jej predsedu Borisa Kollára. Je zaujímavé, ako ste zrazu krotký, keď sa jedná o kauzy Sme Rodina, nemyslíte? Na názorný príklad stačí, ako ste reagoval, keď sa prevalilo že Andrej Danko získal titul JUDr za plagát. Vtedy bol oproti Vám aj žralok, ktorý zacítil krv, mierumilovné stvorenie, lietali hromy, blesky a žiadal ste rezignáciu p. Danka. Teraz? Teraz sa chováte ako pštros s hlavou v piesku, že je vlastne v pohode Borisove rozhodnutie, že kým bude v politike, nebude používat titul, wau. Vsadím sa o čo chcete, že keby to povedal Danko, tak zo svojich požiadaviek nezľavíte a naďalej budete požadovat rezignáciu. Pán premiér, ono je nejaký rozdiel keď odovzdáte okopírovanú rigoróznu prácu ako Danko alebo keď je to okopírovaná diplomová práca ako v prípade Kollára?

Je zaujímavé, že keď si dovolil mať Sulík iný názor ako máte Vy, tak ste neváhal ani sekundu, a začal ste kopať do SaS a kritizovať ich, ako za čias keď ste bol opozičný poslanec.

Viete pán premiér, ja len rozmýšľam, že čo mi na pánovi Kollárovi vadí viac, či to že bol vekslák, alebo že bol štartovačom áut pre bratislavské podsvetie, či to, že poznal celé bratislavské podsvetie, alebo to že bol dobrý kamarád Kočnera z Donovalov, alebo to že okopíroval diplomovú prácu. Čo z toho vadí najviac Vám, ak Vám teda z toho dačo vadí? Ešte, aby som nezabudol, nevadí Vám, že je pán Kollár pokrytec? Viete, keď sa dakdo bije do pŕs za „tradičnú rodinu“ , že nič iné nie je prípustné, ale pritom on sám nemá „tradičnú rodinu“ ani vizuálne.

Poďme si predstaviť situáciu, že ste stále v opozícii. Ste opozičný poslanec, a ukáže sa, že nejaká poslankyňa, dajme tomu zo strany SMER-SD, dovolenkovala na Kočnerovej jachte. Vy by ste spustil také peklo, tlačovky, tričká, vizuálne pomôcky pri rozprave, žiadali by ste, aby sa vzdala svojho mandátu. Cvak do súčasnosti. Ste premiér, a členka Vašej koalície dovolenkovala na Kočnerovej jachte. Vaša reakcia? Na západnom fronte kľud. A táto poslankyňa Krištúfková ešte ako bonus, okopírovala bakalársku prácu, na tej istej škole, ako Boris.

Kam sa podela tá Vaša dravosť a odhodlanie odstaviť od politiky nečestných ľudí? Pán premiér, teraz je to teda inak keď ste pri kormidle Vy? Nesľuboval ste, že odstavíte „našich ľudí“?

 

S pozdravom

 

 

Volič koalície

 

Teraz najčítanejšie

Patrik Budai

Som 21 ročný študent politológie na Filozofickej Fakulte Karlovej Univerzity v Prahe.