Denník N

Sto dní novej vlády korunoval premiér chrapúnstvom, za ktoré by sa nehanbil ani Róbert Fico

Tlačovka strany Oľano ku kauze diplomovka Borisa Kollára prerazila totálne dno. Matovič priznáva, že je to hanba, no odstúpenie nepožaduje. Šmahom ruky navyše okamžite hádže zodpovednosť na ministerstvo školstva a spravodlivosti, ktoré vedie SaS, respektíve Za ľudí. Takéto kľučky dokázal len Róbert Fico.

Ako z poučky o populizme. Tak dnes vyzerala tlačovka vládnej strany Oľano. Premiér Matovič síce uznáva, že je hanbou, ak predseda parlamentu okopíroval svoju diplomovú prácu, no jeho odstúpenie nepožaduje on, ani jeho poslanecký klub. Na tlačovke si opäť kopol do Andreja Danka, ktorého nazval citujem „hajzlíkom“ a hovoril o tom, že ho nemôžeme porovnávať s Borisom Kollárom. Zároveň by sa veľmi rád pozrel na záverečné práce novinárov, politikov a vlastne všetkých, lebo určite si niekto z nás taktiež pomohol a preto nežiada od Borisa Kollára odstúpenie. Krásna logika. Keďže sme to tolerovali predtým, tak to vlastne môžeme aj teraz, len ho nazveme plagiátorom a život ide bez vyvodenia zodpovednosti ďalej.

To ale nebolo všetko. Premiér skvelo obrátil pozornosť na ministra školstva a na pani ministerku spravodlivosti. Lebo ihneď treba pomeniť zákony a nechceme počuť žiadne výhovorky, že to na rýchlo nejde. Takto skvelo neútočil na svojich koaličných partnerov ani Róbert Fico a to môžeme povedať aj s vedomím, že bol Béla Bugár podržtaška. Pozdravujeme ho.

Opäť populizmus najhrubšieho zrna. Rýchle nedopečené riešenia musia prísť hneď! Lebo Igor Matovič je tu na to, aby urobil poriadok! Zmenil systém a kultúru v politike. Teda aspoň o tom často rozpráva. Otázkou je, kto z jeho voličov mu to po tejto tlačovej konferencii ešte verí. Arpád Soltész pred voľbami napísal status, kde označil každého na kandidátke Oľana gaunerom, alebo nepríčetným bláznom. Hovorili sme si: „fú, to už je silná káva“. Nie je. Celý poslanecký klub Oľano sa bez hanby dnes postavil na tlačovku a úplne v pohode súhlasne prikyvoval.

Je to obrovská hanba a budem sa veľmi čudovať, ak SaS a Za ľudí bude stále tichučko šúchať nohami a tolerovať podlé tlačovky populistu Matoviča.

Teraz najčítanejšie

Ján Vojtaššák

Som mladý občiansky aktivista a vyslúžil som si prezývku "antifašista", pretože za vyjadrovanie k strane ĽSNS som sa dostal do konfliktu, po ktorom som musel podať trestné oznámenie na jedného zo sympatizantov tejto strany. Založil som združenie s názvom Belianska kaviareň, ktoré organizuje na Spiši rôzne zaujímavé podujatia hlavne na politické témy.