Denník N

Borisova a Igorova záverečná práca

Ako Boris, Igor, kpt. a ďalší po tituloch zatúžili.

    Vysvetlí, prosím niekto mne, osobe z akademického prostredia, hlupákovi, ktorý na dennej báze pracuje s vedeckými zdrojmi, ako to ten génius (ktorého som mimochodom i ja volil) Matovič, myslí?
Papalášstvo bez intelektu chcelo proste tituly, rozumiem… veď keď už nič veľké, tak aspoň niečo malé musí držať ich ego nad nulou.
    Borisova diplomovka je však omnoho menší problém, než Igorova. Boris bol totiž zjavne trochu horším študentom, niečo napísal a niečo CTRL+C -> CTRL+V… a systém mu to ztoleroval. Na záverečnej práci však nepochybne mal svoj podiel a ak vzdelávací systém zafungoval tak (snáď) ju aspoň neobhájil na „výbornú“. V žiadnom prípade ho neobhajujem, v ideálnom svete podľa mojich predstáv by mal byť prístup študentov samozrejme poctivý. Ale svet, život, ani ľudia nie sú ideálni. Boris si teda pomohol a časť okopíroval, podobne, ako keď vám sused našepkal alebo keď ste chytro otvorili knihu pod lavicou… ale čo Igor?
    Igor tvrdí, že CELÚ DIPLOMOVKU ZOZBIERAL a dal spísať kamarátke. Tak ja neviem… písal to Igor rukou na pergamen za svitu svätojánskych mušiek, aby ušetril čas a následne to doslovne jeho kamarátka prepísala? Asi nie… To by ten „time-saving efekt“ nemalo. Predsa len, chlap v jeho veku asi píše rýchlejšie nie len na PC, ale i na smartfóne ako rukou. Takých, čo nevedia PC „ani len zapnúť“ tu už tiež bolo…
Čo teda znamená že si Igor zostavil/zozbieral celu záverečnú prácu? Našiel články, zvýrazňoval vety, dopisoval spojky a kamarátka to potom natvrdo opísala? Ehm… Asi tiež nie, Igor si žiadnu diplomovku nevytvoril, nezozbieral a jeho podiel na nej je snáď najviac pochybný.
    Najsmutnejšia na tom celom je tá absolútna absencia sebarefelxie. Takto sa správajú… Určite nie slušní ľudia. Pravdou teda zostáva, že politika bola a je pre podvodníkov.

Teraz najčítanejšie

Ján Šoltés

Slovenský lekár žijúci v zahraničí. Lekár, ktorému nikto nemôže vyčítat, že to doma neskúsil. Skúsil, stačilo. Anesteziológ a intenzivista, spoluautor Lovcov Šarlatánov.