Denník N

Ako magister Boris devy z OĽANO pobláznil, alebo pohľad do duše naivného voliča

Čo všetko dokáže volič tolerovať? Všetko. Ak by dnes kandidoval za prezidenta Černák, vyhral by.

Máme krásnu prírodu, pekné ženy, sme pracovití (a lacní), skromní, závistliví a pohostinní. Z pohľadu politikov naivní a hlúpi.

Je mi za národ trápne, keď vidím, koľko toho slovenský volič znesie a toleruje. Alebo chce zniesť a chce tolerovať…

Kotleba, ktorý si ešte aj fúz holí na Adolfa, národu dookola tvrdí, že symbolika fašizmu v podobe čísel a znakov je v spojení s ním a jeho chlapcami len čistou náhodou. Náhodné boli ceny v jeho obchode, náhodné boli dary. Ok. Majú nás za blbcov. Len neviem, ktoré ich verbálne exkrementy mi prekážajú viac. Čipy vo vakcínach? Bludy o NATO, EÚ? Nenávisť voči menšinám? Negramotnosť ich poslancov?
Napumpovaní hrdinovia, ktorým chýba testosterón na to, aby si chlapsky stáli za svojim názorom a vlastne aj na to aby vôbec stáli…

Matovičovi obyčajní ľudia. Zmes, do ktorej sa dostali aj takí, ktorí by nemali reprezentovať ani len obyvateľov kompostu, nie to ešte štátu. Krásne ich popísal Arpád Soltész, citujem:„Čo vo februári 2020 skutočne dokáže prekvapiť, je fakt, že sa stále nájde 149 naivných hlupákov, hyperambicióznych psychopatov a oportunistických gaunerov, ktorí sú ochotní za OĽaNO kandidovať”.

Tieto jeho slová som pred voľbami považoval za až príliš tvrdé voči ľuďom, ktorí chcú byť nositeľmi zmeny. Mýlil som sa, mohol byť ešte tvrdší.

Satirickým vystúpením, ktorým obhajovali Mgr. Kollára, pričom obvinili všetkých naokolo, len nie jeho, dokázali klesnúť na morálnu úroveň “našich ľudí” strany Smer. Čerešničkou na torte bol mediálny výstup tabakovej poslankyne, ktorá vyzerala, ako by práve vyfajčila miesto tabaku niečo iné. V každom prípade z jej nadšenia zo stretnutia s plemenným býkom mi je jasné, prečo je jeho život taký plodný…partia okolo Igora z filmu Teta opäť dokázala svoju nekompetentnosť a mnohým vtlačila do očí slzy smútku z beznádejne pôsobiacej budúcnosti.

Sme rodina. Konečne začínam rozumieť hĺbke názvu tohto združenia. Voľným prekladom do slovenčiny by sa dalo hovoriť o Naši ľudia. Ako ináč označiť partiu, v ktorej je vzťahov, vrátane tých intímnych, viac než kostol dovoľuje. Koľko kreativity musel mať otec 11 detí s 10timi ženami, keď svojej strane vymyslel názov, Sme rodina? V každom prípade jeho volebný úspech dokazuje, že nie sme až tak katolícky a konzervatívny národ, ako si myslíme. Občas to vyzerá, že sme väčší liberáli, než si dokážeme predstaviť. Pripomeniem vtip, ktorý koloval ešte za bývalej vlády: “Sme najliberálnejšia krajina na svete. Prezidentom je žena, premiérom homosexuál a šéfom parlamentu mentálne zaostalá osoba. “

Hovorí sa, po smiechu býva plač. Nejednému z nás bolo určite do plaču, keď sme počúvali z magistrových úst obhajobu jeho práce. K dokonalosti, ktorá by vyvolala u časti mužov uvoľnenie slzy a u niektorých žien túžbu splodiť s nim dieťa, chýbalo len pobozkanie diplomovky.

Slovenský volič vydrží veľa. Nie toľko, čo pán magister, ale na chod spoločnosti a plodenie nových naivných voličov to postačuje…

Nemožno zabudnúť ani na veľaváženú poslankyňu, ktorá je príkladom toho, ako sa môže človek zmeniť. V jej prípade vplyvom plastických operácii aj “horizontálnym” kariérnym postupom. Pravdou je, že na mužov šťastie nemala. Dvoch jej mafiánskych priateľov zavraždili, jeden sedí v base a jeden v parlamente na najvyššej stoličke. Nečudujem sa potom, že zabudla aj na to, že ju s ujom Kočnerom spája rodinné puto z Krstného otca. Prototyp “sociálnej pracovníčky”.

Nabudúce o tom, ako si SaS a Zaludi ako jediní z koalície dokázali zachovať svoju tvár trvajúc na tom, aby boli aspoň trošku menej hlúpi a drzí, ako boli tí, na ktorých z pozície opozície nadávali. Ak nechceli ísť cestou nezvratného osudu Siete a Mostu, nič iné im, teda najmä zaludom, ani neostáva. Aj tak mám pocit, že tak ako ostatným, aj im by ich odchod z koalície vyhovoval. Bez nerozvážnej bábkarky by to vydržali, škoda by bolo azda len šéfky spravodlivosti.

Máme krásnu prírodu, pekné ženy, sme pracovití (a lacní), skromní, závistliví a pohostinní. Z pohľadu politikov naivní a hlúpi.

Je mi za národ trápne, keď vidím, koľko toho slovenský volič znesie a toleruje. Chce zniesť a chce tolerovať…

Facebook: Milan Kulkovsky public

 

Teraz najčítanejšie

Milan Kulkovský

Lekár, primár Interného oddelenia NsP Považská Bystrica. „Svet je príliš nebezpečný pre život, nie kvôli ľuďom konajúcim zlo, ale kvôli tým, ktorí sedia a nechajú ich konať." A.Einstein