Denník N

Premiéra kauza diplomovka položila, spája ju s mafiou

Igor Matovič sa zbláznil, pomiatol, alebo úmyselne zhadzuje vinu na iných. Každopádne je to veľmi zlý znak, keď premiér hovorí o návrate mafie len kvôli diplomovke Borisa Kollára.

„Mafia, ktorá 12 rokov dôsledne rozkrádala Slovensko v týchto dňoch zavetrila unikátnu príležitosť na svoj triumfálny návrat. Osem miliárd eur, ktoré zrejme dostaneme z EK na podporu ekonomiky na najbližšie roky, je lákadlo preveliké a boli by hlúpi, aby sa nepokúsili zvrátiť preň chod dejín.

Situácia, kedy celé Slovensko dva týždne nerieši nič iné ako dve diplomovky, je pre nich mannou z neba. Najbližšie dni preto urobia čokoľvek, aby rozkývanú koalíciu dorazili k zemi … a niektorí z nás im budú pri tom vedome … a iní úplne nevedome všemožne pomáhať.“

Ďalší status premiéra, ktorý pobúril širokú verejnosť. Veľkú časť národa vrátane mňa a Vás označil za vedomých a nevedomých spolupracovníkov mafie. Prečo? Len preto, že máme úplne legitímnu požiadavku. Odstúpenie Borisa Kollára by bolo v inej krajine samozrejmosť, tu nie. Čo viac. Igor Matovič začína blúzniť a hovorí o návrate mafie, obviňuje verejnosť a koaličných partnerov, že k tomu dopomáhajú.

Tak to teda nie, pán premiér. Návrat mafie ste dopustili práve vy a už sedí v parlamente. Nesie meno Sme rodina. Predseda parlamentu bol v minulosti dobrým priateľom s bratislavským podsvetím, zrejme pašoval drogy na Slovensko a dnes tieto mafiánske praktiky znova oprašuje a začína vydierať celú vládnu koalíciu. Robí to dnes, v roku 2020 a pod krídlami najväčšieho bojovníka proti mafii.

Ak sa chceme teda baviť o mafii, tak začnime najprv vo vašej špajzi. Zoberte konečne zodpovednosť za svoje činy, vy ste totiž túto lúzu vzali do šachovej partie, ktorú teraz prehrávate. Ste už ale dospelý, nemôžete podvádzať a obviňovať Joža, že hýbal figúrkami. Národ Vám to totiž dnes už neuverí.

Máte stále obrovskú možnosť zapísať sa do dejín ako ten, čo porazil Fica. Ak budete za vaše omyly ale stále obviňovať niekoho iného, tak budete len Smerom 2.0. Máte na to dobre našliapnuté, no je čas to ešte zmeniť.

#Nepokaztesito

Teraz najčítanejšie

Ján Vojtaššák

Som mladý občiansky aktivista a vyslúžil som si prezývku "antifašista", pretože za vyjadrovanie k strane ĽSNS som sa dostal do konfliktu, po ktorom som musel podať trestné oznámenie na jedného zo sympatizantov tejto strany. Založil som združenie s názvom Belianska kaviareň, ktoré organizuje na Spiši rôzne zaujímavé podujatia hlavne na politické témy.