Denník N

Vzťahy v mladom veku

Niekedy si človek neuvedomí, že proste rastie a tým sa mu menia životné názory a hodnoty. Niekedy je viac ako pravdepodobné, že človek, ktorý niečo začne budovať v mladistvom veku a to píšem o 15r. života.

Chcem aby som priblížila predstavu o živote najmä mladým ľuďom, ktorý častokrát obviňujú okolie za niečo, prečo sa ich názor zmenil o pár rokov neskôr napríklad v osemnástom roku života.

Dajme si príklad, že začnú spolu chodiť dvaja pätnásť roční a ich vzťah pretrváva do osemnástich rokov. Počas ich spoločného života za tie tri roky sa obaja formujú a môžeme povedať aj to, že sa viac – menej hľadajú a spoznávajú viac ako hocikedy predtým. Je to vek, ktorý je veľmi intenzívny a človek vtedy objavuje svoje hodnoty, názory, možno že aj orientáciu a kľudne aj pohľad na celý život. Nejaké dané spektrum, ktoré ten človek nevie ovládať, ale proste ono to príde.

Toto je to najkrajšie ľudské obdobie, ktoré nie je vôbec v ľudskej spoločnosti docenené. Človek je úplne bez starostí, je to tá najviac intenzívna láska, ktorú mladý človek prežíva za svoj život. A prečo ale? Na to je veľmi ľahká odpoveď a to taká, že človek nemá starosti ako napr., človek, ktorý pracuje denno-denne a nemá celkovo toľko času ako ten mladý tínedžer, ktorému keď skončí škola skončia aj povinnosti. Tým chcem vyjadriť myšlienku, že človek sa práve v tomto veku formuje a nie je vždy presne tak, ako možno hovorí a možno že ani ako práve plánuje. My sme všetci zvláštne bytosti a máme toho na našu osobu častokrát príliš. Nechcem si zastávať mladých, ale skutočne je to vek, kedy možno že ani oni sami nevedia čo majú čakať od samých seba.

Vzťahy v mladom veku

Keby sa mám rozhodnúť teraz so všetkými mojimi nadobudnutými skúsenosťami rozhodne kričím vzťahom v mladom veku NIE a to z týchto dôvodov. Priblížim vám samozrejme aj prečo zrovna ÁNO

Začneme určite tým horším, a to práve tým, že prečo nie.

Človek sa v tomto veku hľadá,

Nie je ešte natoľko vyspelý aby vedel poriadne narábať so svojimi citmi voči druhej osobe,

Človek v mladom veku je častokrát veľmi rozlietaný a nemá pojem o slove milovať,

Počas tohto veku by mohol človek urobiť kroky, ktoré by neskôr mohol ľutovať,

Nedá sa balansovať všetko dokopy na 100%,

Nikdy to nebude plnohodnotný vzťah, ako napríklad v dospelosti.

 

Nechcem vám tu hovoriť prečo áno a prečo nie ani nikomu kázať, že to musí byť práve tak, ako som vám tu ja písala. Ale je správne si nechať poradiť a z vlastnej skúsenosti veľmi dobre viem, čo to všetko celé obsahuje a aké to má možno že ďalšie následky na našu psychickú a aj fyzickú stránku života človeka.

Taký mladý človek, ak spozná v mladom veku lásku, je schopný sa vzdať naozaj úplne všetkého, kamarátstiev, rodiny, aktivít či už cvičenie, hobby, koníčky, skutočne všetkého čo mal predtým zaužívane alebo respektíve v čom možno že vynikal, mal možno nejakú dobre pripravenú kariéru alebo úspech. Mnohí z nás si niečo také neuvedomia keď do toho idú. Často sa mladí nevedia vo vzťahu v takom mladom veku správať a nevedia mixovať správne s emóciami a zo všetkými hormónmi, ktoré sa práve v ich vnútre nachádzajú. Nie je chyba v nich ale práve v tom hormonálnom výkyve mladého jedinca. Človek nie je vôbec ale absolútne stavaný na takéto niečo a práve v tomto veku by sa mal zameriavať na samého seba a svoje obľúbené činnosti a nie na nejaké vážne vzťahy v takom mladom veku. Všetko koniec koncov končí a nič nevychádza podľa predstáv. Najhoršie je, ak si dvaja plánujú spoločný život a to, ako budú spolu celý svoj život a ako ich lásku nič a nikto nezničí. Je to ten najhorší pocit keď to celé končí, aj keď viete alebo cítite, že za to nemôžete vy, a ani vás zatiaľ životný parťak. Človeka to celé naozaj skutočne celé veľmi zasiahne a je viac ako pravdepodobné, že na toto obdobie života bude skutočne spomínať po celý svoj život. S tým človekom zažívate prvé prechádzky, bozky, objatia, dotyky, intímnosti, všetko to krásne, cítite to prepojenie, krásne dopĺňanie, súhru..,, a napokon sa stane niečo čo vás úplne rozdelí a premôže. Je to veľmi nepríjemný čas, ktorý vy ako osoba musíte prežívať, je to obrovská strata, bolesť, trápenie a ten najväčší žiaľ, ktorý vo svojom živote môžete cítiť. Nie je to nič príjemne a vy s tým nemôžete nič urobiť lebo aj keď možno už nechceš byť s tým človekom, nevieš sa zmieriť s tou veľkou krivdou a bolesťou, ktorú ti to prinieslo spolu s tvojim rozchodom s tou tvojou polovičkou, s ktorou ste si plánovali skutočne celý váš spoločný život. Sú o momenty, v ktorých zistíte, že nič z toho nestálo za ten stav ktorý prežívate teraz. Stratili ste kamarátov, možno nejaké aktivity a musíte začať úplne od začiatku.

Bolesť je taká veľká, že pretrváva aj rok a kľudne aj viac kým sa z toho celého dostanete. To samozrejme ovplyvňujú aj faktory, koľko ste vo vzťahu boli, a aký váš vzťah bol intenzívny.

Samozrejme ako som vám sľúbila poviem vám aj prečo práve ÁNO

Necítite možno že osamelosť,

Cítite, že nie ste sami,

Môžete sa na niekoho spoľahnúť,

Zažívate obdobie plné lásky, …

Buďte rozvážne bytosti, a skúste prehodnotiť či vám to stojí za to.

Teraz najčítanejšie