Denník N

A kedy už bude všade tá kanalizácia, prosím Vás?

A kto nám ju zaplatí?

Novú kanalizáciu s vodovodom (na ktorej dobudovanie len u nás potrebujeme podľa projektovej dokumentácie cca. 9,9 mil. eur, ktoré sú v nedohľadne) a kopu ďalších veci nám v podstate zaplatia Nemci. Nižšie je návrh, o ktorom sa cez víkend rokuje v Bruseli. V tom Bruseli, kde miesto žobrania o tejto peniaze (lebo tak to chodí) musí teraz náš premiér vysvetľovať ako písal pred 20 rokmi diplomovku.

Neskutočné…

V tabuľke je prehľad toho, kto koľko peňazí z celého koláča dostane a kto ich koľko má dať. Slovensko je na tom, tak ako vždy, mimoriadne dobre a sťažovať sa rozhodne nemôžme.

Ako píše M. Sliacky, treba dúfať, že Nemci si odsledujú použitie každého eura.

Najmä v tradične darebáckych, zlodejských krajinách, akou je aj, žiaľ, po rokoch vlády Smeru – oligarchickej demokracie, aj Slovensko.

Ako starosta dnes už, samozrejme, viem (a pravidelne i korupčné správanie s naším právnym zástupcom nahlasujem), že bandy eurofondových lúpežníkov u nás sú už zakľaknuté v štartovných blokoch, aby sa na tie prachy vrhli.

Pozitívne je, že nová vláda, na rozdiel od tej v nie tak dávnej minulosti, zatiaľ nemá vypracovaný cenník za pridelenie dotácie. Ak Vám teraz vypadli oči z jamiek, nechcite radšej poznať podrobnosti. Tie sme naposledy hlásili 14. mája 2020 na Úrade vlády SR. Negatívne je, že sa dnes prakticky nemáte s kým stretnúť. Vrchnosť nestíha, lebo musia vysvetľovať ako písali diplomovky alebo hlasovať za sprísňovanie interrupcií.

Človeku rozum zastane…

Na stretnutie s MŽPSR čakáme od apríla. Ministerstvo životného prostredia odpovedá, že aj vedia a aj chcú rokovať, ale teraz nestíhajú. Bez nich tu tá voda s kanálom nebude nikdy. Stav je pritom kritický, situácia havarijná…

Dnes je 17. júla…

A ako bonus, to sme este nezačali verejne obstarávať :)

V každom prípade, len aby reč nestála, Hviezdoslavov sa vypaľovať nenechá. Nenechal sa v roku 2019 a nenechá sa ani teraz. Ak by to niekoho náhodou napadlo (napríklad, čo ja viem, „pridelíme Vám multifunkčné ihrisko za 5% províziu“*), nech ani nechodí. Ani vyhrážok sa tu moc nebojíme, za ten rok a pol vo funkcii ich považujem už len za štebot vtákov pri otvorenom okne…

Sliny tečú bandám megazlodejov v opozícii, ale žraloci sa nájdu aj v súčasnej koalícii. A je ich habadej…

A občania, ktorí nevedia svoju krajinu efektívne spravovať, sa budú, ako obyčajne, iba pozerať a nadávať.

Darmo budeme mávať stavebnými povoleniami na megaprojekty, keď prachy skončia vo vilách na francúzskej riviére.

Prosím všetkých príčetných tam hore, fakt na chvíľu neriešte diplomovky a nevŕtajte sa v materniciach žien, ktorým chcete diktovať, kedy majú právo rozhodovať o svojom tele.

Venujme sa skutočným problémom.

Ďakujem.

 

*  ilustračný príklad, kdeže by sa toto v civilizovanej krajine mohlo stať…

 

Marek Lackovič

Novozvolený progresívny starosta najrýchlejšie rastúcej obce na Slovensku - Hviezdoslavova. Kým veľká časť samospráv sa z prírastku obyvateľstva teší, v prípade Hviezdoslavova je situácia iná. Obec, dnes už s vyše 4.000 obyvateľmi, mnohými neslávne prezývaná aj ako najväčší bratislavský satelit, vzdialená len 13 kilometrov od prvej tabule „Bratislava“, musí čeliť enormnému nárastu populácie. Marek Lackovič je zakladajúcim členom Progresívneho Slovenska a donedávna bol aj jeho trnavským predsedom. Predsedovania sa vzdal bezprostredne po zvolení za starostu, aby naplno sedel len na jednej stoličke. 20. septembra 2019 bol Hviezdoslavov pod jeho 10-mesačným vedením ocenený prestížnou Cenou pre otvorenú samosprávu za rok 2019, ktorú udeľuje Združenie občanov miest a obcí Slovenska. Po roku bol Hviezdoslavov na ocenenie nominovaný opäť.