Denník N

Medveď a ľadovec – Vážený pán premiér

Úvodom by som vám chcel poblahoželať k vašim voličom. Málokomu sa podarí mať ich takých oddaných, že vás pribehnú chrániť až na samý okraj internetu. Samozrejme, sa nájdu aj výnimky, ktoré zapríčiňujú klesajúce percentá. Na druhej strane tí, čo vás bránia v diskusiách asi ani inú možnosť nemajú, pokiaľ si nechcú priznať vlastnú omylnosť.

Vážený pán premiér, poslednú dobu sa toho veľa popísalo o vašej diplomovej práci a vašom štúdiu. A zlé jazyky tvrdia, vrátane toho vášho, že to nebolo úplne s kostolným poriadkom. To je irónia s Kresťanskou úniou na kanditátke. Každopádne je to rozhodne prehnané, lebo kto si myslel, že za Mečiara sa študovalo poctivo je predsa blázon. Nehovoriac o tom, že Slovensko trápia vážnejšie problémy. Záborská s Vašečkom by vedeli rozprávať.

Taktiež by som vám chcel vysloviť podporu ohľadom vašich statusov. Robíte to veľmi dobre. Marketingovo. Každého kto by chcel nesúhlasiť hneď dopredu varujete, že bude buď múdrosráč, alebo bude chcieť návrat Fica. Nie, nechcem návrat Fica, ale tiež by som nechcel Mečiara 3. Pre tých, ktorí si to museli prepočítať na prstoch – Fico je druhý Mečiar. Navyše čo sa týka marketingu a PR dokázali ste všetkých presvedčiť, že budete bojovať proti mafii. Dúfam, že na škodovke, veď 600 km denne je malina. A ozaj, ako sa má kolega Kollár?

Vážený pán premiér, veľmi ma teší, že ukazujete aj svoje ľudské stránky. Hrniec s pomenovaním „Premier“, v ktorom vám doniesli mušle, či fotografovanie s belgickými policajtmi a ich motorkami. Ukazuje to krásne, že ste jedným z mnohých, taký ten náš premiér, taký bezprostredný, taký bez jamôk v lícach. Nie, nechcem, aby sa vrátil ten. A dúfam, že nemusím hovoriť, že nechcem ani návrat Mečiara, či nástup Harabina a ĽSNS? To len aby bolo jasno a neplytvali sme obvineniami. Právnici a sociálne siete sú dnes vyťažené viac než dosť.

Vážený pán premiér, ak ste sa dočítali až sem, nadobudli ste presvedčenie, že ma platí Progresívne Slovensko. Alebo to aspoň tak bude prezentované. Uniká však jedna podstatná vec. Nezáleží na tom, ak to čo hovorím je pravda. Prepáčte ak som vás urazil a tá jediná pravda, skrytá pred všetkými, ktorú poznáte len vy, mi uniká. Som len prostý človek. Krásne synonymum, pravda?

Bol to síce dlhý úvod, ale nemohol som si pomôcť. To čo som vám chcel povedať je, že záleží na tom, či sme štúdium absolvovali poctivo. Od prvého semestra až po štátnice a diplomovku. Vysvetlivka pre vás je, že poctivo neznamená nikdy v živote si štúdium neuľahčiť. Lebo je rozdiel podvádzať na písomke na základnej škole a odpísať diplomovku. V prvom prípade ste blbé decko, v tom druhom si nemôže byť človek istý, že pri takej diplomovke boli poctivé aj štátnice a celé štúdium. Len pre poriadok, moja bakalárska práca a aj moja diplomová práca bola na tému, o ktorej neexistovali veľké zdroje. Ani som nevedel ako sa mi to raz bude hodiť, lebo v tej chvíli som sa preklínal. Každopádne, chcel som len povedať, že paušalizovať, že aj tak všetci niekedy v živote podvádzali je ako povedať, že načo sa sprchovať, keď sa aj tak zašpiním.

Vážený pán premiér, aby som to zakončil pozitívne, veľmi oceňujem váš prísľub, že odstúpite po splnení vašich predvolebných sľubov. Je to také silné a presvedčivé, že to očakávam približne desať rokov po mojej smrti. Aby sa predišlo nedorozumeniam, myslím smrť v dôsledku staroby.

Pre tých, ktorí sa stále v duchu smejú, nie som až tak naivný. Viem, že je momentálne väčšia šanca, že ma zabije tsunami, ale som optimista. Neviem prečo.

Teraz najčítanejšie