Denník N

Moderná tradícia

Podporme Cestovný ruch na Slovensku – aj v Bratislavskom samosprávnom kraji.

Spoznávanie Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) v rámci projektu „Podporme cestovný ruch na Slovensku“ som začal oficiálnym stretnutím a rozhovorom so županom BSK Jurajom Drobom. Každoročne absolvuje so svojim synom letný tábor otcov a detí Matýsek v náručí prírody na Gemeri.  Objavil krásu jaskyne Driny, nazývanú aj podzemnou perlou Malých Karpát, ktorá je na hraniciach Slovenska a Maďarska. Nerozprávali sme iba o jeho súkromnej dovolenke, ale hlavne o tom, ako reštartovať cestovný ruch v kraji po korona kríze.

Pred obedom sme namierili do múzea moderného umenia Danubiana. Nachádza sa na polostrove na Dunaji neďaleko Bratislavy, čo mu dodáva unikátnu atmosféru. Je to miesto, kde sa mi páčilo nielen okolie ale i samotné múzeum. Videl som vybranú zbierku moderného umenia zo Slovenska i zo zahraničia, špeciálnu výstavu herca Juraja Kukuru z jeho inscenácie Biblia či exponáty a fotografie umelca mnohých tvárí, Laca Terena. Ak máte radi moderné umenie, určite odporúčam navštíviť.

Nasledoval obed v reštaurácii Sľuk, kde spojili tradičnú slovenskú kuchyňu s modernými prvkami. Pri príprave jedál využívajú moderné technológie, hlinenú pec s vysokou teplotou, kde pripravujú tradičné jogurtové placky či rôzne druhy mäsa od farmárov a lokálnych chovateľov. Mäso upečené pri vysokej teplote pece je rýchlejšie pripravené a pritom si zachováva živiny aj šťavnatosť.

Po dobrom obede som si zašiel do starého mesta Bratislavy na kávičku k Štúrovi. Majitelia pracujú s konceptom štúrovcov, čomu prispôsobili aj zariadenie kaviarne. Ich menu je napísané v „štúrovčine“ a všetky produkty, ktoré ponúkajú, sú domáce, od lokálnych výrobcov. Staré mesto som ešte prebrázdil na elektrickej kolobežke. Jednoduchá preprava po meste na dvoch kolesách je nielen pohodlnejšia, zábavnejšia ale hlavne šetrná k životnému prostrediu.

Mojou poslednou zastávkou prvého dňa v bratislavskom kraji bola návšteva Račianskych viníc, vinice a vínnej pivnice pána Žitného. Previedol ma vinicou, kde pestuje jednotlivé odrody hrozna. Priblížil atmosféru pivnice, kde sa vínko dorába, uskladňuje ale i vychutnáva. Račianske podzemie je na túto príležitosť ako stvorené.

Situácia v cestovnom ruchu nie je dobrá. Každé navštívené miesto pociťuje po korona kríze hlavne nízky počet návštevníkov. Je nutné pochopiť, že bez spoločnej motivácie, spolupráce a jednotného prístupu – hlavne podpory, to nejde. Slovensko stojí za to, aby sa mu venovala pozornosť a bola ocenená jeho krása.

Teraz najčítanejšie

Milan Laurenčík

Podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky. Člen Zahraničného výboru NR SR a Osobitného kontrolného výboru NR SR pre kontrolu NBÚ. Podpredseda Žilinského samosprávneho kraja, poslanec a predseda Komisie regionálneho rozvoja, cestovného ruchu a životného prostredia Zastupiteľstva ŽSK. Od 2014 do 2016 starosta obce Terchová. ... zasadzujem sa o rozvoj regiónov, v ktorých bude radosť žiť....