Blog
streda

2016 : Najsilnejší príbeh roka !

Tento titul bol označený ako najsilnejší .

V minulom roku 2016 na pulty kníhkupectiev sa dostalo ohromné množstvo kvalitných titulov . Avšak na jeden v celku výnimočný si čitatelia, priaznivci  kníh museli počkať až do posledných mesiacov v roku . Vtedy do kníhkupectiev zavítal titul ktorý ocenili nielen čitatelia ale aj kritici v tomto odvetví. A týmto knižný titulom je :

Viola Stern FischerováVeronika Homolová Tóthová : Mengeleho dievča

(zdroj: martinus.sk)
Skutočný príbeh Slovenky, ktorá prežila štyri koncentračné tábory
O knihe :
Viola Fischerová, žena, ktorá prežila Mengeleho pokusy, štyri koncentračné tábory a nakoniec nacistom utiekla.
Tá hrozná doba stvorila množstvo príbehov. Príbehov o odvahe, statočnosti, láskavosti a obetovaní sa, ale aj o zlobe, podlosti a obludnom ponižovaní iných ľudských bytostí. Príbeh Violy Fischerovej je však výnimočný. Ona totiž okrem toho, že prežila peklo táborov smrti a našla v sebe silu na riskantný útek, dokázala ešte niečo. Vďaka nej chytili brutálnu dozorkyňu z Birkenau.
Po vojne sa náhodou stretla so svojou veľkou láskou. Mužom, o ktorom roky nevedela, či ešte žije. Ale nakoniec sa vydala za niekoho iného. Rytiera. Skutočného novodobého rytiera, ktorý získal toto vyznamenanie od francúzskeho prezidenta za statočnosť v boji na strane Spojencov.
Viola Fischerová po rokoch zverila svoje spomienky reportérke Veronike Homolovej Tóthovej. Táto kniha zaznamenáva jej osud i osudy iných ľudí, ktoré by nemali upadnúť do zabudnutia.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Aj priestor pre blogerov Denníka N vznikol vďaka vám. Predplaťte si nás a podporte našu snahu o kvalitnú žurnalistiku.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Dnes na DenníkN.sk

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Zdravím volám sa Dávid a mám 21 rokov . Medzi moje najväčšie záujmy patria KNIHY a ŠPORT . Rád sa podelím s vami o zaujímavé a pútavé recenzie a články .

Blogy

|

Už viac ako 71726 z vás dostáva správy e-mailom