Denník N

Hudba a obraz v mojom pod-vedomí

• Sedemminútová prechádzka (s) mojimi fotografiami. •

 Pretože som neraz písal o umení, o umeleckaj tvorbe, bolo by vhodné predstaviť sa aj z tejto ‚mojej strany.‘ Skúsim to prostredníctvom výberu mojich štyridsiatich autorských fotografií.  •
 Sú to fotografie vo videu – autorom videa je Peter Laboš z Liptovského Hrádku, video je ku skladbe Wearing The Inside Out – nájdete ju na albume The Division Bell, ktorý skupina Pink Floyd vydala v roku 1994. Skladbu zložil Richard ‚Rick‘ William Wright – hráč na klávesové nástroje, spevák aj autor a spoluautor mnohých diel Pink Floyd a neskôr sólovej kariéry. Autorom textu skladby je Anthony Moore. 
 Fotografie nie sú ilustráciou hudby ani textu skladby. Najviac, domnievam sa, sú obrazovou výpoveďou o mojich pocitoch zo skladby, odozvách, ozvenách z nej i v nej v mojej mysli, v mojom pod-vedomí.  
 Ak sa niekomu niektorá fotografia veľmi páči – rád mu ju či jej pošlem. Stačí, ak mi napíšete – moju e-mailovú adresu mám v profile.  
 Želám vám príjemné počúvanie i netradičnú návštevu mojej malej ‚fotovýstavy‘ – a určite vám odporúčam pozorne si vypočuť celý prekrásny album The Division Bell. Je to veľdielo priam geniálne.  

Teraz najčítanejšie

Martin Droppa

Som novinár, reportér, editor, bloger, reportážny a dokumentárny fotograf. Prvý článok som mal zverejnený v novinách v roku 1977. Písal som pre okresné noviny Liptov, pre SME na..., SME, Hospodárske noviny, Formát, .týždeň, na web SME blog. Spolupracoval som s režisérom Martinom Hanzlíčkom a s Fedorom Gálom na tvorbe niekoľkých filmových dokumentov. Organizujem Literárnu súťaž KongenScript. Zaujímam sa o umenie - výtvarné, kinematografiu, fotografiu, hudbu, literatúru, o dejiny II. svetovej vojny. Mojou najobľúbenejšou hudobnou skupinou života je Pink Floyd a tvorba jej sólistov. Milujem Psíkov, Psov, Francúzsko, Poľsko a Sever. Autor mojej profilovej fotografie: © Andrej Bán. Môj e-mail: droppa.martin (at) gmail.com