Denník N

Záchranca divadiel a šunkových roliek: Superman Matovič

Nevesty, dobre bude! Igor Matovič statusom opäť víťazoslávne oznámil, že obmedzenia na svadby nebudú také prísne. Jeden by si myslel, že to tak bolo plánované.

Celé to vyzerá ako zo zlého vtipu. Igor Matovič s príchodom druhej vlny oznámil, že prenecháva zodpovednosť na konzílium odborníkov. Nečudo, chceli robiť nepopulárne opatrenia, na ktorých nechcel byť súčasný premiér podpísaný. Vycítil však šancu, keď sa začali búriť umelci a športovci, pre ktorých obmedzenia znamenali krach. V predsedovi obyčajných ľudí sa zobudil superhrdinovský pud a víťazoslávne prišiel zachrániť situáciu. Síce poprel to, čo hovoril nedávno predtým, opäť bral zodpovednosť na seba, no cítil sa pri tom dobre. Veď je záchrancom kultúry na Slovensku. Športu zatiaľ nie.

Prišla aj druhá príležitosť zachovať sa hrdinsky. Pre kultúru a šport uvoľnili opatrenia, no pre svadby ostalo obmedzenie max 30 ľudí. Jeden by si myslel, že to bolo plánované, aby opäť mohol prísť hrdinský čin. Je to však len konšpirácia. Čo sa však stalo? Reportáže, petícia a hnev svadobčanov vyprovokovalo Matoviča ku ďalšiemu činu. Zachraňuje všetky šunkové rolky a oznamuje na Facebooku: „NEVESTY, BUDE DOBRE! Dnes na vládu idem so zaujímavým návrhom, ktorý zásadným spôsobom zmení strašidlo 30 hostí na hostine života. Držte palce.“ Opäť síce tvrdil, že zodpovednosť je na odborníkoch, no dnes ON prichádza so záchranným plánom.

Slovenský Batman, Superman, či Juraj Jánošík? Nie Igor Matovič z Trnavy. Premiér, ktorý pripomína chlapca, ktorý sleduje futbalový zápas do 90. minúty a v nadstavenom čase sa pridá ku víťaznému tímu. Takému chlapcovi by ste asi krajinu riadiť nedali.

Je vtipné, ako dnes dokážu ľudia tvrdiť, že ich Igor Matovič sklamal. Mňa teda nesklamal. Tento človek je totiž v politike už 10 rokov a nemení sa. Nevkusné statusy, facky od oponentov, prekazené tlačovky. Stačilo si dve minúty pozrieť Facebook dnešného premiéra a nebolo ťažké dovtípiť sa, že iný nebude. Nuž, čo sme si zvolili, to máme.

Teraz najčítanejšie

Ján Vojtaššák

Som mladý občiansky aktivista, amatérsky bloger a zakladateľ združenia Belianska kaviareň, ktoré organizuje rôzne kultúrne podujatia v malebnom meste pod Tatrami.