Denník N

Urobia si Bavori z Bundesligy znova trhací kalendár?

(Nemecká Bundesliga otvára tento víkend svoje brány) / Zdroj: imgflip.com
(Nemecká Bundesliga otvára tento víkend svoje brány) / Zdroj: imgflip.com

V Nemecku sa tento víkend roztáča kolotoč nového ročníka Bundesligy. Okrem obligátnych otázok o pohárových zástupcoch a vypadávajúcich, je tou základnou, či bude Bundesliga opäť súťažou jedného mužstva. Samozrejme, hovoríme o Bavoroch z Mníchova. Podľa včerajšej predohrávky so Schalke to vyzerá, že odpoveď je jasná. Pre odbornú verejnosť aj fanúšikov by však bola atraktívnejšia vyrovnaná Bundesliga. Ktorý z tímov by mohol boje v Nemecku zdramatizovať?

Gólový tajfún na úvod

Bayern začal obhajobu ďalšieho titulu viac ako suverénne. Konečný výsledok 8:0 patrí skôr na ľadové plochy, nie na zelené trávniky. Výška skóre odráža aktuálnu formu tak Bayernu, ako aj Schalke. Bavori vyhrali v minulej sezóne všetko, čo sa dalo, vrátane európskej trofeje. Naopak, modrí pokračujú vo svojej „skvelej“ forme. Nebyť úspešnej jesennej časti z minulého roka, momentálne sa o hráčoch z Veltins arény, rozprávame ako o druholigových. Včera azda prekvapil len fakt, že Lewandowski zaznamenal „iba“ jeden banán, aj to len z penalty. Šírka a kvalita kádra predurčujú Bayern k tomu, aby na konci sezóny zodvihli ďalšiu majstrovskú trofej. Každý iný rezultát po tridsiatom štvrtom kole bude, úprimne, obrovským prekvapením.

Vyrovnaný blok prenasledovateľov

Ambície na zrušenie dominancie Bavorov má hneď niekoľko tímov. Borussia Dortmund, RB Lipsko, Gladbach či farmaceuti z Leverkusenu. Dortmund disponuje skvelým mladým útočným tímom, na čele s Haalandom, no vratká defenzíva čierno-žltých, zráža majstrovské ambície do roviny teórie. Navyše, šírka a kvalita mužstva na lavičke náhradníkov predurčuje BVB znova len na boj o vicemajstrovskú korunu. Škoda, pretože skvelá „žltá stena“ na tribúnach by si zaslúžila ešte viac ako obligátne druhé miesto.

Ako okorenia nemeckú polievku nováčikovia?

Novicmi v tohtoročnom bundesligovom pelotóne sú Stuttgart a Bielefeld na lavičke so Slovákom Petrom Némethom. Bývalý reprezentant pôsobí v Arminii ako asistent trénera. Úspechom klubu, ktorý sa vracia medzi elitu po viac ako desiatich rokoch bude jednoznačne záchrana. Stuttgart je tradičná značka nemeckého futbalu, ktorá predurčuje mužstvo na pokojný stred tabuľky, no na druhej strane, meno a história body nezískavajú. Kvalitu treba ukázať na ihrisku, inak sa budú Švábi po roku opäť sťahovať o poschodie nižšie…

Teraz najčítanejšie

Michal Bardáč

Zaujíma ma všetko, čo sa okolo mňa deje. Trpím zvedavosťou, ktorá spoluvytvára môj názor na svet. Chcem informácie, ktoré môžem spájať do súvislostí. Ovplyvňujú totiž môj/náš život. Tento priestor je ideálny na to, poukázať na ne a hľadať riešenia... Moje staršie publikované texty môžete nájsť na adrese migelbardac.blogspot.com