Denník N

MUSICBOX 2020: Hudba, ktorú milujem | 42. týždeň

Skvelé piesne padnú vhod nielen vtedy, keď je všetko super, ale aj počas horších dní. Dnešný výber by mohol potešiť nielen rockerov, ale aj ďalších, ktorí milujú kvalitnú hudbu.

THREE LIONS: Three Lions (2014)

Troch levov predstavujú muzikanti Vinny Burns (gitary), Nigel Bailey (spev, basová gitara) a Greg Morgan (bicie). Hardrocková skupina z Veľkej Británie vznikla v roku 2012 a jej hudobný štýl odkazuje na 90. roky a skupiny Van Halen a Whitesnake.

Three Lions hrajú skúsení hudobníci (hrávali v Asia, Ten, Dare), ktorí dokazujú, že vedia bravúrne zahrať úžasné balady, ale aj silné hardrockové piesne.

ARC ANGEL: Harlequins of Light (2013)

Melodická hardrocková skupina Arc Angel vydala svoj debutový album už v roku 1983. Ponúka veľký priestor pre klávesy.

Jeff Cannata tu spieva, hrá na gitare a bicích, Michael Soldan obsluhuje klávesové nástroje a spieva.

PAULA ATHERTON: Can You Feel It (2020)

Aby sme tu nemali samý rock, vypočujem si túto mimoriadne talentovanú dámu. Saxofonistka, flautistka Paula Atherton má za sebou dlhú a pestrú kariéru v súčasnom a mainstreamovom jazze.

Každú skladbu na albume produkovali rôzni producenti, vrátane Billa Hellera, ktorý je známy ako legendárny klávesák skupiny Ripppingtons. Paulin sprievodný gitarista Lou Gimenez, ktorý sa podpísal pod niekoľko piesní na platni. Medzi ďalších skladateľov a producentov patrí klávesák Paul Brown, Greg Manning, multiinštrumentalista Matt Godina, Schuyler Deale (známy spoluprávou s Billym Joelom, Michaelom Boltonom, Jeffom Lorberom a pod).

Teraz najčítanejšie

Richard Pliešovský

Po tejto zemi sa pohybujem už päťdesiat rokov. Umenie mi pomáha vidieť svet krajším. Mojou vášňou sú knihy a hudba.