Denník N

Rúška, Japonci, konšpirátori a kotlebovské výmysly

Masky v Japonsku aj na svadbe

Japonci nosia rúška desaťročia. Videli ste to dávno. Napriek tomu, že majú najviac starých ľudí na svete, majú oproti iným štátom viacnásobne nižšiu úmrtnosť. „CO2“ z rúšok ich za desiatky rokov nosenia nezabil. Naopak, chráni ich. Pozrime sa, čo konšpirátori a kotlebovci zamlčiavajú…

Japonci nosia rúška desaťročia. Videli ste to dávno, videli ste to už v televízií za čias socializmu.

Prvýkrát verejne ich začali nosiť počas Španielskej chrípky 1918 – 1920.

Berie sa tam za samozrejmosť, ba priam slušnosť, že chorý človek nosí rúško, aby svojimi „bacilmi“ nenakazil druhých. Za desaťročia používania to má svoje výsledky:

  • Japonsko má pri Covide-19 viacnásobne nižší počet nakazených a úmrtí na Covid-19, ako je celosvetový priemer. (viď tabuľku nižšie)
  • A to ešte ten celosvetový priemer vylepšujú výrazne krajiny, kde sa rúško nosí a kde boli lockdowny (matematik pochopí).
  • Ak to porovnáme oproti USA, má takmer 40x!! menej nakazených na Covid-19 na milión obyvateľov ako USA. Dokonca menej ako „lockdownuté“ Slovensko. #nepokazmesito
  • A… 50x!! menej mŕtvych!

Napriek tomu, že majú NAJVIAC starých ľudí na svete…

Úplne inak to vyzerá v USA.

V USA sa rúška nenosia (odmietali nosiť) a konšpiráciami presýtený prezident ich dlhodobo odmietal. Trhajú rekordy v počte mŕtvych.

Japonsko – fakty a rúška

Japonsko malo počas epidémie SARS nula úmrtí a len dve infekcie. Je to obrovský rozdiel oproti okolitým krajinám, kde SARS výrazne zabíjal.

Napriek tomu, že tam DESIATKY ROKOV nosia rúška, nikto nemá problémy s CO2. Naopak, v Japonsku je najvyšší vek dožitia.

V 2007 japonská vláda navrhla, že zdraví či bezpríznakoví ľudia nepotrebujú nosiť rúška. Japonská verejnosť sa postavila proti a mnohé spoločnosti aj verejné televízie na protest nosili rúška #puskarova #kovacichanzelova (To by Kotlebovcov úplne zložilo…, že ľudia sú úplne proti nenoseniu rúšok.)

Už o dva roky nastal rýchly obrat. V 2009 pri veľkej (celosvetovej) pandémii chrípky sa japonská vláda spamätala a poprela svoje odporúčanie nenosiť rúška, naopak začala rúška opäť naplno odporúčať.

Mimochodom, v Nemecku vtedy (2009) zomrelo výrazne veľa ľudí (nad bežný priemer) na chrípku  – keby vtedy nosili rúška, nemuseli. Dokonca výkyv voči priemeru bol väčší, ako pri Covide-19. Asi preto, že… nosili rúška.

Nadvláda človeka

Zatiaľ čo rôzni konšpirátori a Kotlebovci tvrdia, že maska je znak „nadvlády štátu“ nad ľuďmi, … Japonci berú masku ako znak NADVLÁDY ČLOVEKA nad svojim životom/osudom. Nad neviditeľnými hrozbami ako vírusy, peľ, znečistenie ovzdušia. A neumierajú na „CO2“.

Ako vidieť, je to len „V HLAVÁCH“.

Je to len v hlavách, kto si ako vyloží nosenie rúška. A kto ako oblbne ľudí. Ako Kotleba. Ako konšpirátori.

Kotlebovské tvrdenia sú čisté bláboly na oklamanie ľudí a získanie politickej pozornosti. Je to politika. Japonci usvedčujú už desiatky rokov Kotlebu z klamstva. #akovzdy

Ale je NEPOPIERATEĽNÉ, že rúška/masky pomáhajú a nerobia žiadne problémy s CO2 ani ničím iným.

Maximálne tak menia mozgy košpirátorov na želatinu…

Epizódne (výnimočné, veľmi veľmi občasné) prípady zlého používania masky nerobia pravdu tak, ako jedna lastovička nerobí leto – (štatistici pochopia). #nestraste

Noste masky/rúška, chránite seba aj iných

To ste už tiež mnohokrát a pred mnohými rokmi videli – že tento spôsob ochrany – rúška, prebrali od Japoncov aj mnohé okolité krajiny – Kórejci, Číňania, Tchajwanci a ďalší.

Väčšinou v hlavných mestách, ktorým sa aj väčšinou podarilo vyhnúť veľkým pandémiám Covidu. (Aj u nás prvá začala Bratislava) #bratislavskakaviaren

Zostáva už len presvedčiť aj „obyčajnú dedinu“ a konšpirátorov, že rúška nielen neškodia, ale dokonca pomáhajú.

Že tu máme dávno o tom dôkazy, v Japonsku, v najväčšom „laboratóriu“ rúšok na svete. Dávno pred vznikom Kotlebovcov…

A ešte lepšie by bolo všetkých presvedčiť, že dobré by bolo nosiť ich aj v chrípkovej sezóne. Ako znak nadvlády nad svojim životom – nad chrípkou.

Možno by sme mali (skoro) vek dožitia ako v Japonsku…

Nepodliehajte konšpiráciam, používajte zdravý rozum a chráňte sa. Ako Japonci. #chrantesa #japonsko #nevertekonspiraciam

Teraz najčítanejšie

Anton Piták

Som hrdý Oravák a Slovák. Tento kraj a túto krajinu milujem a záleží mi na Slovensku a na tom, aby nám odtiaľ neutekali deti. Som (stredo)pravičiar, občiansky demokrat telom aj dušou. Som aktívnym členom strany SPOLU - občianska demokracia, za túto stranu som okresným predsedom za Oravu a čerstvým členom predsedníctva. Som lokálny aktivista a "čistokrvný" občiansky demokrat. Homo politicus. Programátor a ajtíčkar. Vyučujem počítačové krúžky, keďže štvrtá priemyselná (či skôr digitálna) revolúcia nás čaká a neminie. Moji žiaci sú úspešní výhercovia súťaží, programátori aj programátorky, a reprezentanti Slovenska. Aktívne pracujem v strane, aby sme priniesli Slovensku občiansku politiku s občanom v strede záujmu. V posledných parlamentných voľbách som za stranu SPOLU (v koalícii s PS) kandidoval do parlamentu s číslom 39. Zaujímam sa o lepšie školstvo a profesionalizáciu (depolitizáciu) štátnej/verejnej správy.