Denník N

Paradoxy doby

Každá doba má svoje paradoxy. Doba covidová obzvlášť

Tí, ktorí na jar kričali, že Rómovia v osadách majú testy zadarmo a oni si ich musia platiť, teraz, keď sú testy zadarmo pre všetkých, zasa kričia, že tie testy nechcú, a hoci na jar by ich brali všetkými desiatimi, dnes je to pre nich obmedzovanie osobnej slobody.

Tí, ktorí pred letom kričali, že chcú ísť silou-mocou na dovolenku a že v Chorvátsku je omnoho bezpečnejšie než v slovenských horách a že tam nemusia nosiť ani rúška ani dodržiavať žiadne ochranné opatrenia platné na Slovensku, sa dnes sťažujú na to, že vláda zanedbala boj s pandémiou a že sa nepripravila na to, čo nás čaká.

Tí, ktorí sa teraz sťažujú, že musia mať prekryté ústa a nosy, musia mať zatvorené svoje prevádzky a obchody, to sú presne tí istí, ktorí celé leto nedodržiavali žiadne pravidlá a kašlali (v každom zmysle slova) tak na seba, ako aj na ostatných ľudí a svojich zákazníkov.

A zatiaľ čo sa na jar zdravotníkom a lekárom tlieskalo, na jeseň sú lekári a sestričky považovaní za ľudí, ktorí zbytočne preháňajú a klamú o situácii v nemocniciach.

Ak doteraz ľudia verili, že medicína im pomáha býť zdravými, dnes tvrdia, že ich chce zabiť.

Doteraz rešpektovaný herec Milan Kňažko je dnes považovaný za síce výborného herca, ale tentoraz takého, ktorý dokáže zahrať aj človeka tesne pred smrťou spôsobenou covidom a zaplateného západnými mocnosťami, a hlavne nepriateľa slovenského národa.

Tí, ktorí minulý rok nadávali prezidentke v tom lepšom prípade do Čapútky, v tom horšom prípade do liberálneho dievčiska a v tom najhoršom prípade do nány z pezinskej skládky, presne tú istú prezidentku dnes oslovujú plným titulom, vzhliadajú k nej a prosia ju, aby sa zasadila o zrušenie plošného testovania a tvrdia, že je ich jediná nádej.

Tí, ktorí najhlasnejšie kričali, že covid neexistuje, dnes vyzývajú na bojkot plošného testovania a tvrdia, že sa tam môžu ľudia nakaziť tým neexistujúcim vírusom.

A najväčší paradox tejto doby je ten, že tí zodpovední dnes doplácajú na tých nezodpovedných, pričom tí nezodpovední sa snažia tým, ktorí dodržiavali pravidlá, nahovoriť, že vlastne oni môžu za to, čo sa tu deje, pretože takto to chceli, takto to predpovedali. To sú tí mentálni atléti, ktorí si nikdy nedokážu priznať chybu a všetky problémy vždy s prehľadom zhodia na iných. Tentoraz si to opäť zas odniesli tí zodpovední.

Teraz najčítanejšie

Marián Letko

Zväčša neškodný...https://maroskocestuje.webnode.sk/