Denník N

Pokazili ste si to pán premiér

Ocitáme sa znova v časoch, kedy máme komunitné šírenie nákazy a následné radikálne opatrenia sú preto logické a rozumné. Prípravy na druhú vlnu sme však úplne prespali a teraz už len hasíme otvorený oheň.

Po tlačovom vyhlásení hlavného hygienika SR a predsedu vlády sa znova na sociálnych sieťach vyronila hromada epidemiológov a rôznych iných odborníkov, ktorá označila Matovičove opatrenia za diktátorské nariadenia a vyhlasovala Igora za hlupáka, ktorý chce doraziť ekonomiku Slovenska. V súvislosti s danou situáciou sa však musím Igora zastať a podporovať tieto kroky, pretože aj napriek tomu, že sa dané opanatrenia javia ako príliš radikálne, je to to najlepšie, čo môžeme teraz spraviť. Dovolil by som si povedať, že by som určité obmedzenia ešte viac sprísnil.

Je však potrebné podotknúť, že v súvislosti príprav na ďalšiu pandémiu zlyhal Igor na plnej čiare a chová sa rovnako ako pri prvej vlne. A nie, pán premiér. To že vy ste nemali cez leto na starosti koronu, ale minister zdravotníctva, neznamená, že to vaša chyba nie je. Nie len, že ste ho ponížili na plnej čiare, ale zároveň vy ste ten človek, ktorý na danú pozíciu tohto človeka poveril. A samozrejme zas a raz sa Igor postavil na rolu človeka, ktorý za nič nemôže. Ak to nie je minister zdravotníctva, vyhovára sa na Pellegriniho, ktorý mimochodom už viac ako pol roka nie je premiér. Navyše tvrdí, že on pracoval na reformnom pláne obnovy. Áno, tom pláne, o ktorom neprebehla žiadna verejná diskusia a nikto nemal prístup k danému dokumentu aj keď to premiér ešte pred letom sľuboval.

Mali sme 3 mesiace „prázdnin“, kedy sa počty nakazených pohybovali na jedno a dvojciferných číslach. Napriek tomu sme v súčasnosti tretí najhorší v počte testovaných. Zatiaľ čo v Česku zvýšili testovacie kapacity na 25000 testov denne, u nás dokážeme maximálne otestovať 7500 testov denne a aj to sa nám ešte ani raz nepodarilo, navyše 5000 testov denne je skôr výnimka ako kažodenná súčasť.

Keď už hovoríme o Česku, pamätáte si na zatváranie hraníc koncom leta? Dovolenky skončili a až potom sme zatvorili hranice s Chorvátskom, zatiaľ čo pri Česku sme sa do poslednej minúty tvárili, že my to tak nemyslíme a že to v Česku nie je tak zlé. A keď už k zatváraniu aj došlo aj pri tejto situácii to hodil Igor na Klusa a povedal, že on s tým nemá nič spoločné a za dané rozhodnutie nemôže.

Tak isto ako on nerozhoduje o opatreniach. Tie predsa schvaľuje konzílium odborníkov. To konzílium, ktoré ale keď navrhlo 30 ľudí na svadbách, tak vtedy po pol ročnom opakovaní to zmenil na to, že konzílium je vlastne len jeho poradný orgán. A ako vlastne to je so svadbami teraz? 30? 100? 0? Viete mi to niekto vysvetliť, lebo nestíham každý deň sledovať ďalší Igorov zbytočný facebookový status.

Aj v súvislosti s touto situáciou je potrebné podotknúť, že premiérova komunikácia sa každým dňom len zhoršuje. Stále viac nepresnejšie opatrenia, rovnako sa netreba čudovať, že to už nikto neberie dostatočne vážne keď jeho komunikáciu by poňal serióznejšie aj prvák na základnej škole. Možno by ľudia aj nesrali /ako to uviedol Igor na fb/ na pravidlá, ak by ich k tomu vyzýval slušný človek ako napr. pani prezidentka, ktorá tak isto podľa Igora ona môže za to, že štát nemôže bojovať proti korone, vôbec to nie je vágne napísaným zákonom, ktorý je v rozpore s ústavou.

Čaká nás naozaj búrlivá jeseň. Napríklad vo forme nedostatočnej alebo rovno žiadnej ekonomickej pomoci pre organizátorov podujatí a podnikov zastrešujúcich tieto podujatia. Veď už sme si nejako zvykli z jari. Možno sa konečne dočkáme aj blackoutu. Kiež by sme sa aj dočkali človeka, ktorý to myslí ÚprimneOdvážnePreĽudí, pretože zatiaľ to tak vôbec nevyzerá.

 

Áno, pokazili sme si to. Ale jedine vaším prístupom pán premiér. Vy ste si to pokazili. Doslova ste to povedané vaším slovníkom totálne posrali.

 

Teraz najčítanejšie

Adam Alexanderčík

Zdravím. Volám sa Adam. Som študent gymnázia v Starej Ľubovni. Mám 19 rokov. Rád sa zaujímam o verejne spoločenské problémy. O politiku som sa začal zaujímať po vražde J. Kuciaka a M. Kušnírovej. Za tie 2 roky je to už takou súčasťou môjho vnútorného sveta, bez čoho nedokážem žiť. Okrem toho som však nikdy neupustil od fotografovania a cestovania, s ktorými sa bežne delím aj s mojimi politickými myšlienkami na mojom instagrame @travellingmansk :)