Denník N

Zelený kancel: chováme dážďovky, jeme menej mäsa a jazdíme MHD

Politikom a politickým stranám vyčítame pokrytectvo a papalášizmus. Často oprávnene. Vodu kážu, víno pijú a žijú si na vysokej nohe. Pre nás v strane SPOLU je ísť príkladom a skutočne sa riadiť tým, čo hlásame, veľmi dôležité. Aj o tom je poctivosť. Enviro témy sú pre nás top prioritou, preto sme sa rozhodli v lete u nás zaviesť zelený kancel – chováme dážďovky, jeme menej mäsa a jazdíme MHD.

Zelený kancel – takto sme nazvali proces, akým znižujeme spotrebu zdrojov a produkciu odpadov. V kancelárii, ale postupne aj naprieč celou stranou. Zatiaľ sme na začiatku, ale rada by som sa s vami podelila o prvé úspechy, ktoré za sebou máme.

Vo vlastnej domácnosti fungujem udržateľne, podobne mnohí z mojich kolegov a kolegýň. Existujú tiež viaceré užitočné príručky, ktorými sa dá inšpirovať. Ale zaviesť zelenú prax do organizácie tak, aby sa to stalo jej súčasťou nie je úplne jednoduché. Vyžaduje si to rešpektovanie pravidiel a aspoň čiastočnú zmenu niektorých návykov aj tých ľudí, ktorí svoje spotrebiteľské správanie doteraz neriešili. Zmena sa nedeje zo dňa na deň, ale ja verím, že pre fungovanie našej strany sa udržateľnosť postupne stane úplne prirodzená.

Nové domáce zvieratá

Ako prvé sme sa zamerali na odpad. Separácia recyklovateľných zložiek komunálneho odpadu žiaľ stále nie je bežná vec. U nás sme si zabehnutú prax vylepšili príručkou špecificky pre región Bratislavy od INCIEN-u, ktorá je k dispozícii v našich priestoroch (pre iné regióny dostupné tu). Najväčšiu zložku komunálneho odpadu však tvorí bioodpad, kde stále nie je k dispozícii systémové opatrenie. Preto som pre našu kanceláriu zaobstarala vermikompostér, kde bioodpad rozkladajú dážďovky. Doma mám kompost, no vermikompostér si pochvaľujem, starostlivosť je veľmi jednoduchá.

Odpadová stanica: vermikompostér, separovaný odpad a malý kôš na zvyškový zmesový odpad

Cvakáme lístky a „jazdíme“ na vlastný tuk

V kancelárii sa snažíme minimalizovať používanie áut. Uprednostňujeme verejnú dopravu – v meste aj pri cestovaní na väčšie vzdialenosti, alebo chodíme pešo. Ja najčastejšie na bicykli. Kolega využíva aj kontroverzné zdieľané kolobežky (parkuje pekne!). Ak ideme autom, jazdu zdieľame.

Teplota v kancelárii

Zatiaľ sme v nových priestoroch absolvovali iba leto. Máme prenajaté kancelárie v rámci veľkej budovy, nevieme teda ovplyvniť zatepľovanie a iné centrálne rozhodnutia. Zaviedli sme aspoň princípy minimalizovania používania klimatizácie. Prvou dobrou radou je tienenie. Máme šťastie, že na dvore za oknom nám rastie veľký strom. Vegetácia v lete zatieňuje, na jeseň listy opadnú, čo umožní slnečným lúčom priestor prirodzene ohrievať. Okrem toho používame žalúzie. Počas horúcich dní výživne vetráme v čase, kým je teplota vonku nižšia ako vnútri.  Až keď teplota výrazne stúpne a začína sťažovať sústredenie, zapneme klímu. Dodržiavame pritom pravidlo nemať prílišný teplotný rozdiel oproti vonkajšiemu prostrediu. Odporúča sa neprekročiť hranicu 5 stupňov, čiže ak je vonku 30 stupňov, najzdravšie pre telo je nenastavovať pod 25 stupňov. Zároveň tak nemíňame zbytočnú energiu. No a pripomeňme si aj najzákladnejšie pravidlo, ktoré sa stále v mnohých prípadoch nedodržiava. Pri používaní klimatizácie zároveň nevetráme oknami.

Aj na maličkostiach záleží

Voda z kohútika aj menej mäsa

Návštevám ponúkame vodu z vodovodu, žiadne balené vody. Pre osvieženie máme v kancelárii zasadené bylinky – mätu či medovku, ktoré neskôr budeme používať aj na čaj. Okrem toho máme vždy na vešiaku prichystané textilné tašky a vrecká. Pozbierali sme ich z našich domácností a máme ich k dispozícii na nákup občerstvenia. Sídlime v bratislavskom Starom meste, kde máme viacero bezobalových obchodov, takže nákupy nemusíme ani špeciálne plánovať. Naša káva je bio alebo fairtrade, ideálne oboje.

Dôležité je spotrebiteľské správanie – chodíme do bezobalových obchodov a záleží nám na pôvode potravín

Okrem bežného občerstvenia riešime aj stravu na stretnutiach mimo kancelárie. Počas leta sme zatiaľ organizovali kvôli koronavírusu iba nevyhnutné pracovné stretnutia v užšom kruhu, ale na všetkých, kde sme zabezpečovali stravu hromadne my sa podávala vegetariánska strava z miestnych jedální. Aj tam, kde takáto ponuka nebola bežná sme si ju bezproblémovo vyžiadali. Málokto otvorene hovorí o vplyve živočíšnej výroby na klimatickú krízu a podmienky, v ktorých chováme zvieratá. Na tom, čo jeme vo všeobecnosti záleží ešte viac ako na lokálnosti potravín či redukcii obalov. Nebojíme sa to priznať.

Kancelárske potreby

Zatiaľ využívame mnohé zásoby, ktoré nám ostali z doterajšej činnosti. Nehľadajte u nás bambusový spinkovač, hlavným pravidlom je nekupovať zbytočnosti a využiť to, čo už máme. Nenakupujeme jednorazové výrobky. Nenakupujeme zbytočné obaly a vyberáme materiály, ktoré sú kompostovateľné alebo ľahko recyklovateľné.

Užitočné aj pekné: šetriť zdroje sa dá aj v kuchynke

Zistili sme, že najväčším nepriateľom udržateľnosti je uponáhľanosť a stres. Keď toho máme priveľa, siahneme po aute a aj po občerstvenie ideme do najbližších potravín. Ak nás preto uvidíte v taxíku, tak pravdepodobne závratne nestíhame. Spomaliť, pre nás workoholikov, nie je len cesta k väčšej pohode, ale aj k udržateľnosti. Stále objavujeme niečo nové, v čom sa môžeme zlepšiť.

Pohoda a inšpirácia v kancelárii

Okrem povinných prvkov sme chceli naše priestory aj zútulniť. Kancelárie si prenajímame od advokátskej kancelárie, takže zariadenie je veľmi strohé a neosobné. Prítomnosť živých rastlín v interiéri je pre mňa kľúčová, aby som sa v kancelárii cítila dobre. Nechcela som však nabehnúť do nábytkového obchodu či záhradkárstva, takže som o pomoc poprosila cez svoj Instagram @tamarastohlova. Podarilo sa mi zohnať krásne a rôznorodé rastliny, na ktoré nebol priestor alebo sa im v pôvodnom domove nedarilo. Kvetináče sme takisto buď dostali alebo vyhrabali v našich pivniciach, takže sa nemuselo kupovať nič nové.

Je dôležité, aby sme sa v kancelárii cítili aj príjemne

Výnimku – nenakupovať nové veci, keď netreba – sme urobili vo vizuálnych doplnkoch. Na stenách nám zatiaľ motivačne visia úspešné príbehy reštartu našej strany, ale inak sú to holé steny. Preto sme si vyhliadli krásne grafiky od štúdia Egreš. Je to pre nás aj forma podpory organizácii, ktorá úspešne kombinuje vzdelávanie a zelené témy. Už ich len zarámovať.

Každá jedna grafika má pre nás iný zmysel. Sysle pripomínajú letnú pohodu na Muránskej planine, hlucháň je zas symbolom ochrany prírody. Lesný internet nám pripomína, aby sme išli do hĺbky a nezabudli, odkiaľ sme prišli. Drozd je zase symbolom, že dnes je naším domovom skôr mesto, ale aj v ňom sa dá žiť zeleno a udržateľne.

Svoju prácu máme radi, ale aj my sa potrebujeme niekedy namotivovať

No a z domu som priniesla aj nejakú základnú literatúru o udržateľnom spôsobe života. Venujeme sa politickej práci, ide nám o systémové riešenia. Sme však pevní zástancovia princípu ísť príkladom – robiť, čo je v našich silách aj v každodennom živote. Tieto knižky sú k dispozícii na požičanie všetkým našim členom, členkám aj návštevám.

Čo ďalej

Pri tomto určite nekončíme. Ako samozvaná Chief green officerka – Hlavná zelená vedúca :) – v najbližšej dobe pripravím aj príručku a školenie pre našu členskú základňu – ako robiť udržateľné stretnutia a výjazdy s minimom odpadu a bez zbytočného plytvania. Postupne budeme štandardizovať aj všetky nákupy a zlepšovať vnútorné procesy. Aj naše verejné akcie by mali byť v budúcnosti s pridanou hodnotou. Hromadné zbery odpadu, sadenie ovocných stromov či varenie pre ľudí bez domova. Zároveň zachovávame slobodu v iniciatíve našich členov a členiek. Rešpektujeme rôznorodé podmienky, z ktorých vychádzame a že každý sme na ceste k udržateľnosti niekde inde. Sme politická strana, ale ak už guláš, tak aspoň z lokálnych surovín. A možno aj sójový. Keď už nič iné, aspoň to dotiahneme na ZOMRI.

Instagram: @tamarastohlova
Facebook

Teraz najčítanejšie

Tamara Stohlová

Politička a odborníčka na životné prostredie a ochranu zvierat v hnutí Progresívne Slovensko. Poradkyňa europoslanca Michala Wiezika. Tvorí Zelený piatoček o všetkých témach zdravého životného prostredia a istejšej budúcnosti. Založila projekt Zelená jedáleň, ktorý zavádza rastlinné stravovanie na vysoké školy.