Denník N

Vtáci na Ministerstve hospodárstva

Vtáci na Ministerstve hospodárstva

Včera (06.10.2020) minister hospodárstva zverejnil výzvu pre stavebníkov (odkaz tu).

Dnes (07.10.2020) sa na nás obrátil Tomáš Vašuta z magazínu INDEX s dopytom, aký je náš názor na túto iniciatívu. Naša reakcia, ktorú sme zaslali aj ako oficiálne vyjadrenie tomuto magazínu (kópia mailu) je:

Súhlasíme a podporujeme výzvu ministra Sulíka nakoľko je aj v záujme slušných spolkov a aktivistov ako je ZDS a ja osobne. Aj my máme záujem na tom, aby nám čierne ovce nerobili zlé meno a všetci aktivisti neboli hádzaní do jedného vreca tak ako nemožno ani všetkých investorov a podnikateľov hádzať do jedného vreca.

P.S. Tento blog je publikovaný v stredu 07.10.2020 o 14.19.

 

Marcel Slávik, predseda Združenia domových samospráv 

Teraz najčítanejšie

Marcel Slávik

Občiansky aktivista, predseda Združenia domových samospráv a dlhoročný bojovník za lepší život v mestách aj na vidieku, ochranca prírody. Marcel Slávik sa narodil na Myjave, žije v Bratislave, v Senici a v Sobotišti, ktoré mu prirástli k srdcu a je tu doma. Má tu rodinu, priateľov a rád tu trávi svoj čas športom ale aj kultúrou. Študoval na Fakulte matematiky fyziky a informatiky Univerzity Komenského, fakulte podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity, Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici v odbore ochrane životného prostredia a tvorbe krajiny. Teraz študuje právo na Univerzite Komenského. V profesionálnom živote bol manažérom slovenských firiem, úspešne riadil viacero zaujímavých projektov z oblasti infraštruktúry, informačných technológií, dopravy a energetiky. V roku 2006 spoluzakladal Združenie domových samospráv, ktorého je dlhoročným predsedom. Z tejto pozície sa dlhodobo zasadzuje o transparentnosť a zákonnosť rozhodovacích procesov a realizuje mnohé zaujímavé projekty a nápady skavlitňujúce život v meste. Bojuje za práva verejnosti vo verejnom priestore.