Denník N

Konfrontácia Dr. Bukovského s realitou zdravotníctva a čo na to MUDr. Sagan

Dr. Bukovský TV noviny videl a aby mu a Vám nebolo ťažko z Covidovej reality, ktorú ako maľuje na ružovo, vytvoril nové vysvetlenie. MUDr. Sagan mal k podobným ľuďom príhovor.

Citlivé vyjadrenie psychológa o popieračoch

Český psychológ Dalibor Špok pre Český rozhlas v 20 min. rozhovore nazvanom „Tvářit se, jako by se nic nedělo, je lákavé, přirozené a nebezpečné, říká psycholog Dalibor Špok“ popisuje dôvody ľudi k popieraniu a bagatelizovaniu súčasnej situácie. Okrem pubertálneho vzdoru ísť proti spomenul aj snahu zaujať a to ide cestou proti spoločnosti veľmi ľahko. Podstatné sú aj komerčné, alebo existenčné problémy. Dr. Bukovský v jednom staršom videu povedal, že táto situácia sa ho po hmotnej stránke dotkla, ale nestojí mu za to, žiadať o náhradu od štátu a vypĺňat tlačivo. Tak aspoň sabotuje súdržnosť spoločnosti rôznymi avantgardnými tvrdeniami. Sám hovorí, že iba poukazuje na nejasné veci a neopodstatnenosť opatrení, ale či poukazuje na relevantné veci, to si ukážeme na príklade jeho posledného videa zo včera.

Popieranie reality obmedzenosti zdrojov v zdravotníctve

S Majkou z Gurunu nezväčšiteľným množstvom lôžok a zdravotníkov sa zdravotníctvo venuje bežným a aj plánovaným pacientom. A ak do toho naplno zasiahne pandémia novej choroby Covid-19, tak sa zdroje na pôvodnú starostlivosť znížia. To viedlo všade, kde sa to stalo aj k úmrtnosti nielen na Covid-19, ale aj na diagnózy, ktoré by boli bez Covidu liečiteľné. Kto mesiace štve proti opatreniam štátu a toto nechce pochopiť, vymýšľa si rôzne argumenty, len aby obvinil koho sa dá, len nie seba, ako morálne spoluzodpovedného za vnímanie situácie verejnosťou, ktorá vďaka jeho videám ignoruje doporučenia a nariadenia a sčasti netuší, že dnešný počet infikovaných nie je spojený s dnešným počtom hospitalizácií a úmrtí, ale s počtom hospitalizácií o týždeň a počtom úmrtí o 3-4 týždne. A tak graf zvyšujúceho sa počtu aktuálne hospitalizovaných Covid pacientov ukazuje do minulosti.

Spolu so spojením s grafom infikovaných môžeme vidieť, že situácia, ktorá ako keby bola dôvodom nárastu počtu hospitalizovaných – ích testovanie a pozitívnosť nastala pred 7-10 dňami. A to znamená, že sa infikovali pred 10-15 dňami.
A kto pozná aj vekové zloženie pozitívne testovaných, vie povedať oveľa presnejšie, kedy, aky počet z už infikovaných nastúpi do nemocnice. Obyčajná lineárna súvislosť by spôsobila nižší rast zobrazený červenou priamkou a o niečo rýchlejšie stúpajúca zobrazuje podľa mňa strednú cestu. Ak by ľudia pokračovali v bagatelizovaní epidemiologických opatrení a posilovaní imunity (niektorí možno len „posilovaním imunity“ zdieľaním videí a názorov Dr. Bukovského), dosiahnu pri úprimnej snahe svoj ľahší priebeh infekcie, ale nezabezpečnia ľahší priebeh v zvyšnej populácii. Čo samozrejme nemôžeme od ních chcieť. A tak sa nemocnice zaplnia bez ohľadu na to, či si 50 tisíc súčasných a 100 tisíc odhadovaných budúcich divákov posledného videa Dr. Bukovského povie, že ích sa to netýka. A zdravotná starostlivosť sa zníži a to aj tým, ktorých chce údajne Dr. Bukovský ochraňovať, keď údajne nechce venovať pozornosť „korone“. Korona sa však nepýta, či si želáme sa jej venovať. Dáva nám iba možnosť venovať sa jej dnes a v blízkej budúcnosti výrazne menej, alebo neskôr drahšie a s väčšími stratami na životoch, štátnom rozpočte, smrtnosti, dlhšom lockdowne. Korona potom zabezpečí, že štát urobí rázne opatrenia proti šíreniu Vedci, ktorými sa Dr. Bukovský tak rád oháňa, keď chce ukázať opak vedeckého konsenzu* na tému menších nákladov pri riešení Covidu skôr vypracovali viacero prác. Samozrejme okrem pár krajín, ako Brazília.
(*O neschopnosti, či neochote Dr. Bukovského v niektorých témach v oblasti Covidu prijať vedecký konsenzus  som písal v blogu „Tvrdenia Dr. Bukovského versus vedecký konsenzus„.)

Vyhýbanie sa akútnej realite v nemocniciach odvádzaním pozornosti k chronickým diagnózam

Dr. Bukovský v úvode najnovšieho videa popísal, ako sa 6.10. stretol s realitou v zdravotníctve z TV vysielania asi v správach na Markíze. Povedal, že to bolo strašenie. A tak, aby sa necítil zle z toho, že tu mesiace rozprával státisícom ľudí, že Covid nie je veľký problém, vrátil sa k svojmu bagatelizovaniu. Čo sa bude diať v zdravotníctve vytesnil svojími zvláštnymi výpočtami o ktorých som už niekoľkokrát písal. Vymyslel pre jeho divákov fundovane pôsobiacich, pre mňa však pre neho typických bagatelizácií na úrovni predajcu hrncov a tie nám predstavil vo videu. Za videom pridávam stručný prehľad najpodstatnejších tvrdení a ích rozbor.

https://www.youtube.com/watch?v=fxScKk1fEvQ

0m(minúta) Úvod o strašeni v TV.
2m O tom, ako sa len 1/5 zdravotníkov nakazí v nemocniciach a údajne je to spôsobené len nedodržiavaním opatrení, alebo tým, že opatrenia nefungujú, alebo choroba sa šíri napriek opatreniam.
VYJADRENIE: Pokiaľ viem, v práci sa bežne nakazí podľa krajiny 30-40% ľudí a tak 20% v zdravotníctve je menej, ako inde. Nezabúdajme, že dokonalú ochranu používajú len tí, čo pracujú s chorými, alebo rizikovými na Covid.
3:42 Obecne o počtoch pozitívnych PCR testov.
4:38 Údajne sa ešte stále aj pri konci karantény testuje znova.
VYJADRENIE: Podľa mňa nie, ale nesledoval som to. Na druhej strane čísla zo stranký ourworlddata, odkiaľ beriem grafy nasvedčujú, že testov sa urobilo viac, ako tieto čísla nazančujú. A to aj v ČR a aj v SR. Možno tí majú presné info.
5:24 Vyzýval ministerstvo, médiá…
5:48 „Včera bolo vykonaných 8679 testov a 877 pozitívnych výsledkov PCR testov. A zaujímavé, že sa pohybujeme stále v intervale 9-11% pozitívnych PCR testov.“
VYJADRENIE: Keď si pozrieme na graf testov potrebných na jedného pozitívneho, aktuálne to je okolo 12 testov, čiže je to okolo 8%. A posledný týždeň sa to približne nemení. Takže tvrdenie Dr. Bukovského, že sa stále pohybujeme v určitom intervale platí iba pre posledných 6 dní! Je zhoda okolností, že pri aktuálne navrhnutých ľuďoch na testy sa zistí približne rovnaké percento z ních ako pozitívnych. Napríklad sa ukáže, že niekto chorý bol na svadbe v kritické dni a na tej svadbe bolo okrem neho 100 ľudí a každý mal priemerne 2 ľudí v domácnosti a 3 kolegov, tak epidemiológovia navrhnú otestovať tých, s ktorými sa rozprával na svadbe, ktorých bolo napríklad 60, takže 60*(1+2+3)=360 ľudí. Ak z ních bolo napríklad 36 infikovaných, podiel pozitívnych výsledkov testov bude 10% z testovaných. Ak bude iný deň takto testovaných 7 svadieb a podiel na ních bude zhruba rovnaký, bude to Dr. Bukovskému „zaujímavo“ vychádzať podobne, ako to vychádza rôznym konšpirátorom, ktorí tvrdia, že čím viac testov, tým viac pozitívnych. Keď si pozrieme tento graf za celé obdobie, zistíme, že  začiatkom júna sme museli urobiť aj 2000 testov na jeden pozitívny prípad, čo je iba 0,05% pozitívnych výsledkov testov. Takže vôbec neplatí, že to tak bolo aj predtýmavôbecneplatíobecne,  že čím viac testov, tým viac pozitívnych a mala by byť priamo úmerná závislosť.

Pre zaujímavosť prikladám aj „obrátený“ graf k predchádzajúcemu v percentách pozitívnych z Českého min. zdravotníctva:

Náš Covid „expert“ vo videu „Na Slovensku sa NIKDY nemohlo stať „Taliansko“! Prečo?“ zo dňa 13. 6. 2020, z ktorého časť som analyzoval v blogu Záhada „veľkonočnej jamy“ MUDr. Bukovského vyriešená!  v kapitole „Graf počtu pozitívnych výsledkov testu na prítomnosť vírusu v organizme človeka na 1000 testov je obdoba známeho grafu“ si vytvoril obdobu tohoto známeho grafu a asi nie som ďaleko od pravdy, keď tvrdím, že Dr. Bukovský musel teraz vedieť o tom, že to nebýva vždy rovnaké číslo. ako tu objavne komentuje:
6:30 „Z 3000 testov máme 300 pozitívnych a z 8000 testov máme… ejha, 878 pozitívnych. jednak je tu takáto priama úmera, zhruba 10%…“
REAKCIA: Prečo MUDr. Igor Bukovský PhD. opakuje tvrdenia, ktoré tak dobre zaberajú na konšpiweboch na ľudí, aby v ních vytvorili domnienku, že čím viac testov, tým viac pozitívnych, keď sám vie, alebo vedel, že to dlhodobo neplatí? A posledný týždeň to neplatilo ani v ČR, odkiaľ nám prezentuje rôzne pochybné vyjadrenia, ku ktorým sa chystám v niektorm z budúcich blogov.

6:58 „Čo je ešte zaujímavejšie, otestovali sme 8676 ľudí a v nemocnici skončilo 29 ľudí. 29 ľudí, ktorí sú hospitalizovaní s podozrením na Covid. ….  je to 0,33%. My sme teda včera museli z nášho spoločného rozpočtu vydať 8676 * priemernú hodnotu 60€ za test. To je 520 740€. Pretože ceny testov sú 50 – 70€ …Ak by sme rovnako neefektívne vyhľadávali pacientov vo všetkých ochoreniach a nielen infekčných, …. „
REAKCIE:
1.) Zásadná chyba tohoto premýšľania je v tom, že najprv sú ľudia pozitívni, o týždeň časť z nich je hospitalizovaná a o druhý týždeň ešte menšia časť ide na intenzívnu starostlivosť kyslíkom a neskôr ešte menšia časť na ventiláciu pľúca.  Príklad na dátach Jaroslava Hudečka z fb z ČR z jarnej vlny ukazuje, že o veľa pozitívnych sa zdravotníci dozvedeli až v čase ich ochorenia, keď ich priviezli, alebo prišli sami do nemocníc a následne malá časť z nich zomierala s 9 – 14 dňovým odstupom po zistení pozitivity:
(V rámci možností nástroja, v čom to robil treba počet prípadov vynásobiť číslom 7.)
2.) Ľudia, ktorí boli hospitalizovaní, boli hospitalizovaní preto, že majú problémy s dýchaním, pričom väčšina z nich už bola skôr otestovaná a u malej časti sa často len čaká na výsledok testov , či sú chorí na Covid-19. Tí, čo sú hospitalizovaní, boli v horšom stave, ako tu 30 ročná zdravá Kristína z videa, alebo z druhého videa, kde popisuje po 17 dňoch choroby, keď už si X-tý krát myslela, že to má úspešne za sebou, že nevie, kedy to bude mať skutočne za sebou…
3.) Konkrétne bolo v lete hospitalizovaných 3% pozitívnych a teraz na jeseň to stúpa k 4%. Údaje z Českých štatistík ministerstva zdravotnictví:

4.) Diagnostika sa nerobí pre získanie človeka do nemocnice, ale pre zastavenie šírenia infekcie v jeho okruhu kontaktov, aby sa infekcia nerozšírila ešte viac a nezahltila zdravotníctvo. Alebo si niekto myslí, že bez testovania by tí ľudia neskončili v nemocnici?
5.) Cena testovania laboratórií pre štát je do 50€ a pre samoplatcov 70€ a tak výpočet s číslom 60€ je chybný. Ak by mal Dr. Bukovský laboratórium schopné testovať od marca, štát by veľmi rád platil aj jemu do 50% za testovanie, ale z toho priame náklady by mal asi 25-35€. ;)
6.) Testuje sa preto, aby nebolo preťažené zdravotníctvo a potom následne tu nebola plošná karanténa. Cena jedného dňa navyše plošnej karantény je pre štát asi (Bolo to zverejnené pred mesiacmi na tlačovke a nechce sa mi to teraz hľadať) 70 mil. € a tak aj keby sme robili 20 000 testov denne, tak aj 1 mil. € by bolo stále menej, ako náklady za deň plošnej karantény! To nie je bežná choroba, ktorá nevie ochromiť zdravotníctvo a preto sa jej venuje zvýšená finančná pozrnosť. A je to lacnejšie, ako jej nevenovať pozornosť. A ak Dr. Bukovský vie dobre doporučenia WHO pre rúška, prečo nevie pre pomer testov k pozitívnym výsledkom testov? WHO totiž zistili, že keď je pomer pozitívnych k celkovému výsledku testov do 5%, tak je vysoká nádej, že sa darí vyhľadávať všetkých podstatných infikovaných. Teda to, čo sa deje u nás, keď je to až 10%, alebo v Česku, kde to aktuálne stúpa nad 20% už hrozí plošným lockdownom a v Česku sa o tom už vážne uvažuje.Kritika Dr. Bukovského je buď iba z nevedomosti doporučení WHO ktoré nám pri rúškach rád prezentuje, alebo je to schválnosť, keď kritizuje len aby kritizoval.

9:00 „Hospitalizovaných s Covid-19 je 282 ľudí a na jar nás informovali, že je pripravených 10 000 lôžok pre ľudí s Covid-19. Kam tých 10 000 lôžok zmizlo? Prečo nepočítali s tým, že na jeseň.. aspoň 1000 budeme potrebovať? Aj s tými perinami. Na ventilácii je 26 ľudí a ventilácii máme 1000.“ Neskôr povie, že celkovo je 40 000 lôžok.
REAKCIA: Lôžka boli pripravené, lebo sa čakalo s takým rýchlym nástupom infekcie, ako to bolo v Taliansku. Keďže epidémia sa zastavila plošnými opatreniami a ích dodržiavaním, vrátane domácich rúšok, tak lôžka nebolo treba a používajú sa na bežnú starostlivosť. Pre tých onkologických pacientov pán doktor. Alebo sme mali ponechať 1/4 lôžkového fondu pripravenú pre môžný príchod druhej vlny, keď minister zdravotníctva niekoľkokrát povedal, že nemocnice sú pripravené a v priebehu týždňa, či dvoch sa dokážu zmeniť na Covid nemocnice? Je len na našom rozhodnutí, či budeme medzi sebou šíriť infekciu a či teda chceme posielať 4% ľudí do nemocníc, alebo nie.

Tvrdenia doktora, na ktoré som reágoval v posledných dvoch odstavčekoch a prvé z ních malo 6 bodov/argumentov by som z úst lekára nečakal. Pôsobia mi schválnosťami. Kritikou len kvôli kritike. Niektoré chybné argumenty môžu byť len z nevedomosti, ale niektoré veľmi pôsobia samoúčelne.  Niektorí preto píšu, že je dobré, že nemá zodpovednosť a nelieči pacientov, že rieši iba stravu. Ja si ale hovorím, že ak by si jeho tvrdenia za posledného pol roka zobralo k srdcu veľa ľudí z tých 100-300 tisíc pravidelných divákov videí, môže to narobiť veľké škody.

11m „Klinika na Kramároch je naplnená na 60%, klinika samotná tvrdí, že je naplnená na 37%.“
REAKCIA: Vysvetlení môže byť viac. Pred pár dňami som linkoval článok, kde sa okrem iného písalo, že Ružomberské oddelenie malo 32 lôžok a navýšilo počty o ďalších 48 lôžok. Mohlo to byť pred navýšením kapacity a po. Alebo jedno hlásenie obsahovalo všetky lôžka a druhé iba Covid lôžka atď. chaos v komunikácii k novinárom nemusí znamenať chos v komunikácii medzi sebou. Hlavne, keď s novinármi často komunikuje iný človek, ako ten, čo rieši zdravotnú starostlivosť. Okrem toho, Dr. Bukovský rád argumentoval situáciou v ČR, ale tam pred voľbami robili také divadlo, keď chceli Babišovým voličom ukázať, že majú veľa voľných miest, keď nechceli voľnosťou sa chvastájúce nemocnice prijať Covid pacintov, že to ešte pred voľbami vyšlo na verejnosť! To sa u nás nedeje. Je väčší problém, že sanitka nevie hodiny umiestniť pacienta, ktorý nakoniec po prijatí skoro zomrie, ako to bolo v Česku a vyšetruje sa to, alebo keď organizačné zložky štátu oznámili novinárovi rôzne počty voľných lôžok?

15:30 „Nárast za posledných 15 dní na Covid je 160 ľudí, ale zomrelo 720 na rakovinu, 925 na kardiovaskulárne ochorenia, obezita ….  skoro 3000 ľudí na rôzne príčiny spolu. Prečo nejdeme zachraňovať týchto ľudí? To je pokrytecké, pretože tí ľudia čo ma kritizujú sa boja, že sa môžu nakaziť. Boja sa, že sa nakazia.“ 
REAKCIA: Pokiaľ viem, pánovi Dr. Bukovskému zobrala korona časť príjmu. Jeho slovami povedané: „Je nehanebné, keď on sa bojí o príjem tu poukazovať na to, že iní sa boja o život.“. Okrem toho čím menej bude Covid pacientov v nemocniciach, tým viac sa môžu nemocnice venovať rakovinám, kardiovaskulárnych ochoreniam a všetkým vymenovaným príčinám úmrtí! To Dr. Bukovského nenapadlo, alebo nechce povedať, že to tak je? To ste sa od Dr. Bukovského nedozvedeli, že nie? Prečo Vám to Dr. Bukovský nepovedal? Keď nebudeme mať Covid pacientov, tak môžeme zachraňovať viac bežných ochorení, čiže aj tých, na ktoré zomiero 3000 ľudí. Počty lôžok a zdravotníkov sú obmedzené. Buď sa budú venovať bežným ochoreniam, alebo keď tu bude veľa Covid pacientov Covidu.
Inak povedané, štát sa snaží zabezpečiť epidemiologickými opatreniami čím menej Covid pacientov v nemocniciach, aby mohli riešiť tých pacientov o ktorých Ddoktor hovorí, ale on kritizuje, že sa Covidovým venujeme a nejdeme zachraňovať tých ním menovaných. Tomu sa hovorí kritika len pre kritiku! A tu dokonca bez logiky, pretože čím viac zachránime ľudí pred infikovaním sa, tým viac môžu zdravotníci zachraňovať  neCovidových pacientov. Dr. Bukovský je proste demagog a toto sú žiarivé miesta, kde to ukázal.

Šachová paralela

Ak hráte šach a môžete obetovať niektoré figúrky, aby ste dali súperovi mat a kibic by Vás pri obetovaní pešiaka kritizoval, že ste mali obetovať strelca, že by ste dali mat skorším ťahom a pri obetovaní strelca by Vás kritizoval, že ste mali obetovať pešiaka, že to je menej hodnotná figúrka. Proste Dr. Bukovskému nie je nič dobré. Vlastne je – nekritizuje to, čo vedie k víťazstvu nad vírusom. A že nad vírusom sa dá (z)víťaziť ukazuje príklad jednej z krajín, kde by už vírus nebol, ak by sa sem tam neobjavil  z iných krajín v článku „Čína už se viru nebojí a slaví. Miliony lidí se daly do pohybu„. A naopak, na to, že Slovensko a Česko si po úspešnej prvej vlne a cieľavedomej práci bagatelizátorov Covidu podkopáva vlastné nohy popisuje článok plný grafov „COVID-19 Slováci a Česi na ceste do Talianska?„. A viete, ako dlho bolo Taliansko v domácej karanténe?

18:54 „A to je prípad nehanebného článku Eugena Kordu.“
REAKCIA: Údajne nehanebný článok Eugena Kordu som nečítal, ale podľa ochorenia Covid-19 u Štefana Hríba a diskusie pod prvým článkom, kde sa stretli zástupcovia dvoch táborov pre zachovanie image ľudového Covidového „odborníka“ Dr. Bukovského a podporu kultu tela predpokladám, že Dr. Bukovský zaútočí po Kňažkovi tentokrát na Eugena Kordu a Štefana Hríba. Možno ích aj ustráchanými nazve. …Ja sa nevysmievam z ľudí, čo si dávajú bezpečnostné pásy.
Keby sa kritiky Dr. Bukovského chytili viacerí skutoční lekári liečiaci pacientov, bolo by to fajn. MUDr. Sabaka, ktorého som už spomenul pre rozhovor pre SME nestačí. Takto ích predpokladám nazve „pred chorobou ustráchanými“ a bude to 1:1. Pinokiovia v obchodoch a dopravných prostriedkoch, sa budú slovami Dr. Bukovského nehanebne tváriť, že sa ím nos nezmestí do rúška.

20:55 Pretože bez týchto rizikových faktorov je úmrtnosť na Covid-19 blízka nule.
REAKCIA: V prípade lekárskej starostlivosti je medzi mŕtvymi možno len 1% bez žiadnych chorôb.  Veľa ľudí na druhej strane ani nevie, že niečo majú… Okrem toho sú genetické predispozície, ktoré nemajú nič spoločné s obezitou atď., pretože ťažké stavy môžu mať aj mladí ľudia. Aj o tom hovorí infektológ doc. MUDr. Sabaka v nasledujúcom rozhovore. Pre zaujímavosť uvediem, že Španielska chrípka mala v Česku v rôznych vlnách nebezpečnosť pre rôzne vekové skupiny obyvateľstva rôznu. To len k tým rizikovým faktorom a úmrtnosti blízkej nule. 1% je blízke nule a aj 1% z 1% je blízke nule. Je to ale 1 z 10 000 mŕtvych, čo by zomreli úplne zbytočne, pričom s infekciou sa dá bojovať aj bez veľa obetí. Tí s rizikovými faktormi by žili priemerne vyše 10 rokov a to odhaduje aj ďalej MUDr. Sagan. .

Potom Dr. Bukovský oznamuje radostnú novinu, že prekonanie nádchy ochraňuje 20-50% populácie pred nakazením, alebo pred silným priebehom Covidu. A nakoniec v 39:27 hovorí, že nádchu dostávame opakovane a tak ako to, že nás prekonaná infekcia nechráni pred nádchou? Jeden z argumentov uviedol, že imunita nemusí byť dostatočná na vytvorenie protilátok. A v 41:55 povie, že podľa výskumníkov vyplýva, že vzhľadom na dávno známe veci … môžeme vyhlásiť, že prekonanie Covidu vytvára možno až doživotnú imunitu a že len vo výnimočných prípadoch nie. K tomu len info, že v ČR človek môže dostať pre prekonaní Covidu potvrdenie na 3 mesiace, s ktorým môže cestovať bez potreby testovania. A vo svete boli zdokumentované prípady viacnásobného Covidu po pár mesiacoch. Koľko percent ľudí sa teda môže nádejať doživotnej imunity z prekonania Covidu je otázne. Som zvedavý, či to v Česku prehodnotia na základe toho, čo povedal Dr. Bukovský vo videu v čase 43:02, že podľa jeho názoru a súčasných poznatkov by malo prekonanie Covidu znamenať trvalú imunitu vo väčšine prípadov. No ja budem len rád, ak budú všetci „chrípočkári“ a premorovači trvale imúnni pred Covidom. Z môjho pohľadu to bude očkovanie chorobou bezo mňa. Dr. Bukovský sa vyjadril, že očkovať sa nedá. Ale očkovať sa Covidom sa dá. Paradox?

Imunologická perlička je, že existuje očkovanie proti jednej chorobe, ktoré vytvorí lepšiu tvorbu protilátok, ako samotná choroba. V 43:22 náš ľudový Covid rozprávač povie, že ak by prekonanie ochorenia nevytváralo dostatočnú imunitu, tak by podaná vakcína nemohla vytvoriť lepšiu imunitu, dlhšiu, trvalejšiu, než prekonanie ochorenia samotného. Čo to pre nás znamená? Podľa mňa to, že Dr. Bukovský si už z rokov štúdia nepamätá túto informáciu, alebo nesleduje dostatočne trendy, alebo sa k tej informácii nedostal náhodne, ako som sa k nej dostal ja. Ak sleduje a vytvára najmä informácie, ktorými môže podryť autoritu štátnych epidemiológov, tak je pochopiteľné, že sa k relevantnej informácií, ktorá popiera, čo hovorí nedostal.

Odkaz MUDr. Sagana lekárom, ktorí neliečia Covid pacientov

A takmer na záver tu máme odkaz MUDr. Jiřího Sagana, vedúceho lekára JIS, kliniky infekčnej medicíny, Fakultnej nemocnice Ostrava pre lekárov, ktorí neliečia Covid pacientov, ale vyjadrujú sa do médií k niečomu o čom veľa nevedia:

Skrátene z výzvy, ktorú uverejnili autori výzvy na výzvu Českých Covid neodborníkov k vláde:
„Na našich oddeleniach bojujeme za životy ľudí, ktorí by nemali infekciu koronavírusom, mali by pred sebou ďalších 10-20 rokov kvalitného života.“
„Preto vyzývame odborníkov z rôznych odborov medicíny, ktorí sa radi vyjadrujú v médiách, no v oblasti infekčných chorôb sú to len laici neúplne oboznámení s daným problémom:
Prosím, radšej držte hubu! Ak nedokážete mlčať, príďte na covid jednotku skôr, než niečo uverejníte v médiách. Uvítame vašu pomoc.“

Autori výzvy:
MUDr. Hynek Bartoš, vedúci lekár JIS, oddelenie infekcie, Masarykova nemocnica v Ústí nad Labem
MUDr. Jiří Sagan, vedúci lekár JIS, klinika infekčnej medicíny, Fakultná nemocnica Ostrava
MUDr. Aleš Chrdle, náčelník, Infekčné oddelenie, Nemocnica České Budějovice, a.s.“.
Text výzvy v Slovenčine je na fb stránke lekára Petra Zimana a v češtine to existuje tiež.

Konferencia „Jaká poučení plynou z pandemie Covid-19?“

V útorok 6.10. prebehla v Prahe konferencia organizovaná 3. LF UK na aktuálne témy doterajších skúseností s vírusom SARS-CoV-2. Ako ste si všimli v nadpise, v Česku je to pandémia na rozidel od jedného z minulých videí nášho Covid „odborníka“. Nikto s uvedomelých lekárov pri hodnotení pandémie choroby Covid-19 nepoužíva kritéria na podľa veku 3-14x menej smrteľnú, niekoľkokrát infekčnejšiu chrípku, ktorá má navyše kratšiu dobu aj inkubačnej doby a aj liečenia. Na konferencii vystúpil aj Anders Tengell – hlavný Švédsky epidemiológ, ktorého súhrn z prednášky popísala v článku ČT a ktorý v čase 6:24:30 povedal „Naše systémy nikdy neboli preťažené.“. Rozumej (Niektorých dôchodcov nad 65 sme nechali zadusiť sa s „liečbou“ morfiom v domovoch dôchodcov bez kyslíka.). Na otázku o kolektívnej imunite v čase 6:38:50 odpovedal, že dostatočne informujú a tým nedávajú veľa priestoru šarlatánom. Pod videom uvediem zoznam niektorých prednášajúcich a časy začiatkov.

 

8:15 Uvítanie Vidimský,
10:58 Adam Vojtěch, 30:33 otázka,
34:30 Adámková, 52:09, 54:58 otázky
57:40 Marek Vácha o etických aspektoch, 1:14:03 otázka
1:17:49 Svoboda: Koho odpojiť v prípade nedostatku zdrojov?
1:23:32 Jurajda: ekonomika …
1:51:30 poznámka k premorovačom
2:06:33 Pavel Březovský SZU 2:20:57 a 2:22:14 České kmeny (Pamätáte snahu o mudrovanie Dr. Bukovského v TA3 s virológom Klempom na tému kmeňov vírusov? V prehľade relácie to je s časom 37 minúta aj s odkazom na reláciu na TA3.)
2:29:03 Rážová

6:07:14 Anders Tengell 6:24:30 „Naše systémy nikdy neboli preťažené.“ (dôchodcov sme nechali zadusiť sa s „liečbou“ morfiom v domovoch dôchodcov) 6:37:20 Otázka č.1, 6:38:50 Otázka na kolektívnu imunitu
6:42:23 David Marx

Titulom k hodnovernosti bludov
Na záver by sme si mohli uviesť do kontextu, čo sa vo videách Dr. Bukovského o Covide a veciach okolo neho dozviete. Dozviete sa jeho názory, či domnienky, nekritické samoúčelné hejty na vedenie boja proti epidémii, informácie bagatelizujúce rúška, opatrenia, prekrúcajúce význam testovania atď. a nakoniec všetko to mesiace popisujem. Veľa podaných tvrdení odporuje tvrdeniam atestovaných odborníkov z Covidu blázkych medicínskych odborov. Niektoré popierajú aj logiku. A niektorí mu napriek všetkému veríte, pretože je lekár? Nie je to tak, že ste už prišli presvedčení a jeho lekárskym diplomom si chcete len dodať dôveryhodnosť svojím názorom? V tom prípade nehľadáte pravdu, ale pečiatku svojmu názoru. A preto sú Vám videá Dr. Bukovského o Covide dobré. A Dr. Bukovský má zas verných a spokojných divákov. Spokojnosť obojstranná bez ohľadu na to, čo sa deje v nemocniciach a aké to bude mať možno následky aj na Vás a Vaších blízkych. Vrátane blízkych toho, kto prepožičiava časti Covidovej pavedy svoj lekársky titul.

Teraz najčítanejšie

Roman Hanajík


V súčasnoti považujem za najväčšiu hrozbu života na Slovensku bagatelizovanie smrtnosti Covid-19 počítaním "od buka do buka" a vyberaním si informačných čerešničiek zo všetkých zverejňovaných informácií o Covid-19. Sem tam sa venujem menej známemu riziku práce v kancelárii, kde banálne príznaky a mierna bolesť chrbta môže pri "správnej" kombinácii chýb v zdravotníctve skončíť trvalým a vážnym poškodením zdravia. Nie je problém sedávať celý život 8 hodín denne, ale po skúsenostiach aj iných ľudí viem, že riziko môže prísť aj za 10 rokov intenzívnejšieho sedenia. Vďaka SMERáckemu riadeniu zdravotníctva a tvrdeniu: "Zdravotná starostlivosť nie je ohrozená" som sa takto stal invalidný dôchodca. Venoval som sa aj klamstvám a falošnosti strán SMER-SD a bývalého "nepolitika" Kollára. Viac: https://www.facebook.com/roman.hanajik Alebo email: roman.hanajik treska gmail bodka com