Denník N

Hapalova dvojhodinovka pravdy

(Dnešné futbalové divadlo rozhodne o budúcnosti režiséra Hapala) / Zdroj: sportingpedia.com
(Dnešné futbalové divadlo rozhodne o budúcnosti režiséra Hapala) / Zdroj: sportingpedia.com

Naša futbalová reprezentácia momentálne neprežíva najlepšie obdobie. Najprv prišla príučka od bratov – Čechov a neskôr remíza pri Mŕtvom mori v horúcom Izraeli. Aby toho nebolo málo, náladu v našom tábore aktuálne vylepšuje aj kamarát Covid. Zhrnuté a podčiarknuté, stav v našom tábore pred dnešným zápasom s Írskom je všelijaký, len nie, ideálny. Otázkou je, ako si s aktuálnou situáciou hapalovci poradia, s veľkou pravdepodobnosťou totiž hrajú, okrem iného, o prežitie svojho trénera.

Septembrové výbuchy

Po letných dovolenkách sme boli plní očakávaní. Nový začiatok Ligy národov, motivácia azda na maxime, nečudo, veď nás čakali naši federálni bratia z Česka. Mužstvo plné odhodlania a rečí. Avšak, len do momentu, kým chalani neprišli na ihrisko. Tam totiž už vyučoval náš súper. Konečná prehra o dva góly bola, vzhľadom na priebeh zápasu, ešte milostivá. Hapalove experimenty so zostavou nevyšli. O pár dní na to sme dlho viedli na pôde Izraela o gól, až sme boli na konci radi, aspoň za remízu. Výkon, eufemisticky povedané, opäť rozpačitý.

Rozbitá kostra tímu

Pred dnešným zápasom sú okolnosti proti nám ešte viac. Okrem toho, že nám bude chýbať dlhodobo zranený Dúbravka, tak k absentérom sa vďaka Covidu pridali aj Škriniar a dôležitý čistič stredu poľa Lobotka. Prvý menovaný je infikovaný priamo a Lobotka sedí v izolácii po zásahu regionálnych hygienikov z Neapola doma na gauči. Aj keď boli jeho testy opakovane negatívne, našej futbalovej diplomacii sa nepodarilo dostať trenčianskeho odchovanca do lietadla, aby pomohol svojim spoluhráčom v reprezentácii. Pripočítajme k tomu fakt, že v útoku pravdepodobne nastúpi nerozohraný Boženík. Výsledkom teda je, že z jadra reprezentačného kádra je k dispozícii iba Hamšík, ktorý je samozrejme osobnosťou, no na všetko stačiť sám jednoducho nemôže. Navyše, hrať v Taliansku alebo v Číne je podstatný rozdiel, či sa to niekomu páči, alebo nie.

Hapalova hlava na gilotíne

Realita je teda taká, že všetky premenné sú v kľúčovom reprezentačnom období proti nám. Ak však chce reprezentačný kouč Hapal pokračovať pri reprezentačnom kormidle, nemá inú možnosť, ako uspieť. V opačnom prípade bude generačná výmena v národnom tíme prebiehať už bez neho, pod taktovkou nového trénera. Možno je to tvrdé a nespravodlivé, no i podobné situácie sú súčasťou trénerského remesla…

Teraz najčítanejšie

Michal Bardáč

Zaujíma ma všetko, čo sa okolo mňa deje. Trpím zvedavosťou, ktorá spoluvytvára môj názor na svet. Chcem informácie, ktoré môžem spájať do súvislostí. Ovplyvňujú totiž môj/náš život. Tento priestor je ideálny na to, poukázať na ne a hľadať riešenia... Moje staršie publikované texty môžete nájsť na adrese migelbardac.blogspot.com