Denník N

Nízke EQ má Matovič, ak chce zatvárať reštaurácie

Premiér dnes povedal ministrovi hospodárstva, že má nízke EQ, je to však naopak, ak nemyslí premiér na gastro podnikateľov, ktorí môžu vďaka nemu skrachovať.

Opäť vidíme v koalícii spor. Pri nových pandemických opatreniach sa zo strany SaS stáva opozičná strana v koalícii. Predseda Richard Sulík totiž nesúhlasí so zatváraním reštaurácií. Odpoveď premiéra? Minister hospodárstva má nízke EQ.

Podľa môjho názoru je to však naopak. Vysoké EQ chýba asi premiérovi Matovičovi, pretože vôbec nemyslí na gastro prevádzky. Tie ledva prežili začiatok roka, kedy boli nútené zatvoriť a dnes im hrozí to isté. Druhýkrát však môže reálne viacero podnikateľov už svoje prevádzky zatvoriť nadobro.

A prečo? Vláda robí chyby, za ktoré dnes pykáme. Áno, prvú vlnu sme zvládli výborne. Národ aj štát sa choval zodpovedne a mali sme najnižšie čísla v Európe. Prišlo však leto, svadby, oslavy a cestovanie. Premiérovi hromadné akcie nevadili, čo viac svojmu kolegovi z OĽANO bol na svadbe a samozrejme bez rúška. Problémom neboli ani púte, či masy ľudí v kostoloch. Veď aby si nepohneval svojich konzervatívnych voličov.

Výsledok? Denne pribúda obrovské množstvo nakazených, vláda ukazuje, že cez leto prázdninovala a nepripravovala sa na druhú vlnu. Dnes strieľa opatrenia podľa spánku premiéra a trpieť budú opäť tí najmenší.

Z toho všetkého vyplýva, že premiér má buď nízku hladinu EQ, alebo je proste len babrák, ktorý teraz nevie, čo robiť.

Buďme zodpovední, nosme rúška a dávajme pozor na tých najzraniteľnejších.

Teraz najčítanejšie

Ján Vojtaššák

Som mladý občiansky aktivista a vyslúžil som si prezývku "antifašista", pretože za vyjadrovanie k strane ĽSNS som sa dostal do konfliktu, po ktorom som musel podať trestné oznámenie na jedného zo sympatizantov tejto strany. Založil som združenie s názvom Belianska kaviareň, ktoré organizuje na Spiši rôzne zaujímavé podujatia hlavne na politické témy.