Denník N

Zákaz zhromažďovania pre ultras a kotlebovcov neplatí?

Konšpiračné „overené“ zdroje šírili včera fotku z protestov Za slušné Slovensko, na ktorých bola účasť v tisíckach. Chceli navodiť dojem, koľko ľudí je proti obmedzeniam. V skutočnosti sa v Bratislave stretlo len pár primitívov.

Úroveň včerajšieho protestu bola asi taká, ako na futbalových zápasoch Slovana s Trnavou. Aby nebolo toho málo, tak sa ku tejto partičke priateľských ľudí pridali ešte kotlebovci. Ako to vyzeralo ste mohli vidieť na mnohých videách, ktoré kolujú internetom. Na inteligencii niektorých účastníkov sa bavil celý internet. Boxujúci protestujúci s kriakom, veľa tvrdého alkoholu, atmosféra dedinského futbalu. Táto spodina vytvorila však aj smutný moment, keď vyburcovala malé dievčatko, aby do megafónu vulgárne nadávalo na Matoviča.

Skončilo to svetlicami, vulgárnymi výkrikmi a vyzývaním, aby premiér vyšiel von. Vodné delo následne účastníkov rozohnalo. Protest ukázal naživo, kto patrí medzi popieračov Covidu: futbaloví hooligans, extrémisti, fašisti a podobný okraj našej spoločnosti.

Prečo bolo ale dovolené tejto skupine vôbec pochodovať Bratislavou? Ako je možné, že sa dostali až pred Úrad vlády, kde začali hádzať svetlice. Republika je v núdzovom stave, je prísny zákaz zhromažďovať sa, povinné sú rúška a rozostupy. Ako je teda možné, že tento protest trval tak dlho? Polícia z môjho pohľadu túto akciu absolútne nezvládla. Títo ľudia ohrozili seba a svoje okolie, nakaziť môžu obrovský počet ľudí.

Zákon má platiť pre každého. To radi tvrdia práve ľudia z tábora okolo Kotlebu. Včera sa zúčastnili tohto protestu aj oni, prečo teda pre nich zákon neplatil? Prečo polícia nezadržala nikoho zo zúčastnených a nezrušila akciu už v jej zárodku?

Teraz najčítanejšie

Ján Vojtaššák

Som mladý občiansky aktivista a vyslúžil som si prezývku "antifašista", pretože za vyjadrovanie k strane ĽSNS som sa dostal do konfliktu, po ktorom som musel podať trestné oznámenie na jedného zo sympatizantov tejto strany. Založil som združenie s názvom Belianska kaviareň, ktoré organizuje na Spiši rôzne zaujímavé podujatia hlavne na politické témy.