Denník N

Trnka – kandidát disciplinárnej komisie GP na generálneho prokurátora

Šperkovnica s kamerou „nesklamala“

Stihli to. Našťastie. Ešte pred definitívnou uzávierkou kandidátov na funkciu generálneho prokurátora. Trnka je nevinný! Trnka je len ďalšia nespravodlivo a dlhdobo perzekuovaná obeť liberálnych médií a bratislavských slniečkárov. Ale naši borci, naši ľudia, naši „prokurátori“ z disciplinárnej komisie generálnej prokuratúry ani tento krát nesklamali. Prezieravo „prekukli“ intrigy voči najlepšiemu prokurátorovi všetkých čias, proti najlepšiemu generálnemu prokurátorovi akého kedy to naše krásne Slovensko (a Kočner) malo. A ešte aj môže mať. Termín voľby generálneho prokurátora v r. 2020 po dnešnom rozhodnutí Dobroslav tesno stíha. Judr. Dobroslav Trnka je neskutočne nevinný.

Nič to, že verejne klamal. Veď to bolo len vo vyjadrení, v nahrávke pre televíziu Markíza. Nič to, že nasral Kočnera, ktorému nič nepovedal o tom, že „oni“ chcú vydierať Haščáka. Jeho kamaráta. Nič to. Veď to predsa nebol jeho hlas. Keď ten jeho hlas sa „dá“ tak ľahko, tak neskutočne ľahučko napodobniť….

Nič to, že v elektronickej komunikácii, v Treeme s Mariánom Kočnerom  je slušne povedané, či lepšie neslušne napísané, len takým obyčajným koko..m,  ktorého „zabijú“. On vie, že ho zabijú, on vie že je mŕtvy. Ale tá nahrávka, to je i tak len nejaký úbohý kompilát, nejaký amatérsky plagiát jeho hlasu.

Našich junákov v disciplinárnej komisii absolútne nezaujímalo, že nahrávku skúmali aj znalci na policajnom prezídiu, ktorí dospeli k názoru , že nahrávka je pravá, že sa nejedná o kompilát. Veď nadobro stačí, ak ich „ich“ Dobroslav opakovane ubezpečil, že to tak nie je. A basta!

Šperkovnica s kamerou sa nášmu Dobroslavovi vyplatila. Absolútne a dlhodobo. Právne pre prokurátorov a sudcov v právnej praxi predsa neexistuje, ale neformálne a v skutočnosti…

Bez toho, že by niekto chcel čo len trošku, trošičku akokoľvek spochybňovať dnešné neomylne spravodlivé rozhodnutie disciplinárnej komisie GP. Čo tak všetko asi stihla, alebo mohla stihnúť, zachytiť tá malá nezbedná kamera v šperkovnici. V kancelárii samotného generálneho prokurátora, nášho Dobroslava. Nemohol tam byť ani náhodou, ani omylom zachytený, nahraný aspoň jeden jediný nešťastný člen nešťastnej disciplinárnej komisie GP? Alebo nemohol tam byť na filmovom páse, pardón na USB klúči zachytený úplnou náhodou aj nejaký nešťastný kamarát/kamarátka, známy/známa, kolega/kolegyňa niektorého zmagoreného člena dnešnej disciplinárnej komisie?

V nahrávke s Markízou má Trnka v jednom pravdu. Neskutočnú, krutú pravdu. V tom, keď na záver hovorí:“ Zabudnite…. Je to somarina….  Ste (sme) úplne mimo.“ Aspoň po dnešnom rozhodnutí disciplinárnej komisie – určite.

A tak sa náš, či ich Dobroslav Trnka môže naďalej veselo „trtošiť“. Len smiešne 3 mesiace bude mať svoj parádny prokurátorsky  plat nižší o nejakých úbohých, mizerných 15%.

Už iba stačí, aby ho jeho disciplinárna komisia navrhla ako posledného, dodatočného kandidáta na funkciu generálneho prokurátora. Skúsenosti bezo sporu borec má. Dlhoročné. Aj kontakty. Po jej  dnešnom rozhodnutí to môže tvrdiť väčšina slovenského národa, že minimálne v samotnej disciplinárnej komisii a ňou dotknutých orgánoch štátnej správy.

A šperkovnicu má už tiež. Vyskúšanú, overenú, priam úradne certifikovanú. Len tú kameru v nej by musel asi trošku inovovať. Minimálne by musel investovať do väčšej kapacity USB kľúča. Ale ako dokazuje právny život na Slovensku. Takáto investícia do nadštandardného vybavenia kancelárie generálneho prokurátora sa bohato a dlhodobo rentuje.

Do kedy?

Teraz najčítanejšie

Miroslav Janis

Optimisticky a vytrvalo sa pokúšať o to, aby politici a verejne činní ľudia rešpektovali práva občanov, aby niesli "doživotnú" zodpovednosť za svoje činy pri výkone verejných funkcií...