Denník N

Americké voľby ukazujú falošnosť médií

Hunter Biden crack pipe

Zostávajú dva týždne do prezidentských volieb v USA a ako ste sa mohli dočítať v mojom blogu z augusta, sú to asi najšpinavšie voľby aké krajina zažila. Je to volebný rok, kedy všetko je prepolitizované a pravidlá sa menia zo dňa na deň, aby uprednostňovali jedného kandidáta a následne sa mohlo vyhlásiť, že ich porušil ten druhý.

Prečo nebola druhá prezidentská debata?

Krátko po prvej prezidentskej debate 2. októbra bolo ohlásené, že prezident Trump a jeho manželka sú pozitívni na Covid-19. Komisia organizujúca prezidentské debaty (CPD) oznámila, že kvôli Trumpovej pozitivite druhá prezidentská debata, ktorá sa mala konať 15. októbra bude mať virtuálnu formu – tj. že obaja kandidáti sa prihlásia cez webkameru. Nakoľko Trump sa obával, že Joe Biden pri takomto formáte, ako je pre neho typické by len čítal odpovede z obrazovky bez prerušenia – takúto formu debaty odmietol. Médiá (v USA aj u nás) boli plné správ, že Trump odmietol druhú debatu a tá sa preto ruší. Čo však (skoro) všade zabudli dodať bolo, že Donald Trump žiadal o to, aby sa druhá debata konala, ale za pôvodných podmienok, tak ako to bolo mesiace vopred dohodnuté. Komisia, aj tím Bidena to odmietli napriek tomu, že:
– Trump mal v tom čase už negatívny korona test
– obaja boli už počas prvej debaty od seba vzdialení aspoň 2 metre v miestnosti
– v prípade viceprezidentskej debaty mali kandidáti pred sebou plexisklá, ktoré zabezpečovali dodatočnú bezpečnosť, čo mohli aplikovať aj počas druhej prezidentskej debaty

Prečo teda nestačili tieto opatrenia ani Bidenovi, ani komisii? Naozaj šlo o strach z toho, že Trump nakazí Bidena?

 

Town Hall len zvýraznil neférovosť médií

K debatám 15. októbra nakoniec došlo, avšak k dvom oddeleným a oba prebiehali v tzv. town hall formáte, kde v prvej polovici kládol otázky moderátor, v druhej polovici diváci.

Trump diskutoval na CNBC, kde moderátorka Savannah Guthrie mu položila nasledovné otázky:
– Máte ešte nejaké symptómy po prekonaní covid-u?
– Kedy bol váš posledný negatívny test?
– Myslíte si, že je správne aby sa v bielom dome organizovali podujatia v interiéri počas pandémie?
– Podporujete kolektívnu imunitu ako stratégiu? Aby bolo jasné, znamená to aj viac úmrtí.
– Je tu tá teória, že demokrati sú satanistická skupina pedofilov a vy ste záchranca. Môžete vyhlásiť, že je to úplná lož?
– Ste ochotný odovzdať moc v mieri?

Porovnajme si aké otázky položil v rovnakom prostredí ale v odlišnom čase moderátor Lester Holt Joe Bidenovi:
– Prezident bol prepustený z nemocnice a na schodoch si dal dole svoje rúško! Videli ste to? Čo si o tom myslíte?
– Zavolali ste prezidentovi?
– Prekvapilo vás, že sa prezident nakazil na Covid-19?
– Počas prvej debaty ste boli na rovnakom pódiu 90 minút. Nemali ste obavy, strach o svoj život keď ste sa dopočuli, že je infekčný?
– Podľa prieskumu 65% Američanov si myslí, že prezident nesie určitú zodpovednosť zato že sa nakazil týmto vírusom. Súhlasíte?

Nešlo však len o samotné otázky – kým Lester Holt po položení otázky trpezlivo čakal kým Biden dokončí svoje monológy, Savannah Guthrie pravidelne skočila Tumpovi do reči a neustále ho prerušovala ďalšími otázkami alebo svojim komentárom. Drvivá väčšina komentujúcich pod týmito videami na YouTube vyjadrila názor, že: kým u Trumpa videli reálnu debatu, kde oponentom bola moderátorka, na druhej strane to bola priateľská diskusia moderátora s Bidenom. V konečnom dôsledku tieto debaty len ešte viac zvýraznili to, že médiá na týchto kandidátov nemajú rovnaký meter.

Ďalšiu diskusiu vo forme priateľského town hallu absolvoval Joe Biden na kanály ABC, kde moderátorom bol George Stephanopoulos, bývalý riaditeľ komunikačného odboru Bieleho domu za Billa Clintona, a svoje obavy o LGBTQ práva a demokraciu v krajine vyjadril vo forme otázky z publika aj Nathan Osburn, bývalý Obamov speechwriter, o ktorom diváci sa dozvedeli iba toľko, že „ide o demokrata z Philadephie“.

 

Pravá komunistická cenzúra

Ďalšou senzáciou posledných dní bolo, že našli sa dôkazy proti Joe Bidenovi v kauze Burisma a to vo forme emailov priamo na počítači jeho syna Huntera! Že ste o tom nepočuli?

Kým správa o Trumpovej 750 dolárovej dani obletela celý svet a stala sa aj otázkou prvej prezidentskej diskusie, článok ktorý priniesol New York Post bol cenzurovaný v Amerike doteraz nevídaným spôsobom.

New York Post totiž získal informácie, že Hunter Biden, syn Joe Bidena v apríli 2019 priniesol tri MacBook laptopy na opravu do obchodu s počítačmi vo Wilmingtone, Delaware. Všetky tri počítače boli poškodené. Majiteľovi obchodu, John Paul Mac Isaacovi však podarilo zachrániť dáta z jedného z nich. Keďže Hunter Biden sa po počítače do troch mesiacov nevrátil a nezaplatil ani 85 dolárový účet za opravu, vlastníctvo zariadení prešlo na obchod a jeho majiteľa. Ten, keď si prechádzal obsah zachráneného disku objavil okrem iného:
– Fotografie Huntera Bidena ako fajčí marihuanu
– E-maily od Vadima Pozharskeho, poradcu riaditeľskej rady ukrajinskej spoločnosti Burisma

Podľa odhalených emailov Pozharsky v roku 2014, keď už bol Hunter Biden členom riaditeľskej rady v Burisma za 50 000 dolárový čistý plat, žiadal Huntera aby „využil svoj vplyv“ v prospech spoločnosti. Aký vplyv mal Hunter Biden? Žiadny. Zato Joe Biden bol stále viceprezidentom Spojených štátov. A že v čom mal Hunter pomôcť? Bolo to v 2014-tom, keď ukrajinský generálny prokurátor Viktor Shokin začal vyšetrovať Burismu pre daňové podvody. V ďalšom emaily z apríla 2015 sa Pozharsky ďakuje Hunterovi, že sa mohol stretnúť s jeho otcom.

V decembri 2015 Joe Biden oficiálne navštívil Ukrajinu, kde ako sám sa s tým neskôr pochválil: vyvinul nátlak na prezidenta Poroshenka, aby okamžite odvolal generálneho prokurátora, v opačnom prípade pozastaví americkú pôžičku pre Ukrajinu v hodnote 1 miliardy dolárov! Generálny prokurátor Shokin bol odvolaný ešte v ten deň.

Prečo sú tieto emaily teda dôležité? Pretože dokazujú tvrdenia, že Hunter Biden, ktorý nemal žiadne skúsenosti ani vzdelanie v oblasti energetiky, či plynu sa stal členom predstavenstva ukrajinskej firmy iba vďaka vplyvu svojho otca, čo Joe Biden celý čas označoval za klamstvá. Dokazuje to aj stretnutie medzi Joe Bidenom a predstaviteľom firmy Burisma, čo doteraz kategoricky odmietal.

Čo s tým urobil facebook a twitter? Okamžite zakázali zdieľanie článku s odvolaním, že ide o „nebezpečný obsah“. Neskôr tvrdili, že údaje boli získané z nelegálneho zdroja, preto nedovolia šírenie článku ani len v súkromných správach. Problém je v tom, že pán Mac Isaac, majiteľ obchodu sa stal vlastníkom počítača a jeho obsahu v momente, keď Hunter Biden svoje počítače ani po 3 mesiacoch nevyzdvihol, ani nezaplatil. Ďalej, facebook ani twitter rovnaký meter nepoužili pri šírení správ o 750 dolárovej Trumpovej dani, ktorú mohli získať a zverejniť jedine nelegálnym spôsobom, keďže podľa amerického práva ide o dôverné a chránené dáta.

Prípad Huntera Bidena a obsah jeho počítača od decembra 2019 prešetruje FBI.

Teraz najčítanejšie