Denník N

Medové týždne v Divadle snov

Fanúšikovia United sú iste sklamaní, že nemôžu vidieť skvelé výkony svojich miláčikov naživo/ Zdroj : mirror.co.uk
Fanúšikovia United sú iste sklamaní, že nemôžu vidieť skvelé výkony svojich miláčikov naživo/ Zdroj : mirror.co.uk

Predstavenia futbalistov Manchesteru United sú skutočnou lahôdkou pre oči každého fanúšika tejto značky. Nikdy neviete ako zápolenie dopadne, no tým, že vaše oči si to užijú dosýta si môžete byť istí stopercentne, navyše garantovaný máte aj fakt, že podobná medicína sa bude podávať dlhodobo. Čo stojí za skvelými výkonmi Červených diablov?

Pokračovatelia zlatej éry

Bolo to len rečí, keď končil veľký Alex. Všetci sa obávali, že starostlivo vypestovaný lesk klubu z červenej časti Manchesteru začne postupne podliehať korózií a bude miznúť pred očami. Obavy boli úplne zbytočné, pretože všetci tí, ktorí sa stali nástupcami Sira Alexa zvládajú svoju úlohu skvele. Úspechy United plnia stránky novín, týždeň, čo týždeň, takže o imidž najúspešnejšieho anglického tímu je postarané skvelo. Niektorým členom družiny dokonca záleží na klube až tak, že ho zviditeľňujú aj mimo zeleného porastu, napríklad počas dovoleniek alebo reprezentačných zrazov.

Víťazná mentalita

Súperi sa momentálne trasú strachom už cestou do Divadla snov. Už v autobuse alebo lietadle sa im otáčajú žalúdky z toho, ako ich Pogba a spol povozia na kolotoči. Vo svojich hlavách často uvažujú len nad tým, koľko ich táto jazda zasa bude stáť. Nemožno sa im ani čudovať, veľkosť súpera, jeho meno, plné tribúny spievajúce chorály z reproduktorov, to všetko nahráva faktu, že United valcujú momentálne každého, vrátane predpokladov. Všetko to však začína pri amerických majiteľoch. Ich cit pre správne riešenia je pastvou pre oči. Nečudo, že sme svedkami, ako sa pohoda z VIP-ky prenáša aj na ihrisko.

Hviezdne mená v kabíne

Ak k osobnostiam z manažmentu pridáme osobnosti hráčske, momentálne skvelé rozpoloženie Manchesteru nás nemôže vôbec prekvapiť. Čo formácia, to osobnosť. Brankár de Gea má okrem skvelých reflexov aj výbornú schopnosť regenerovať koncentráciu na zápas. V obrane kraľuje taký nepriechodný pilier, akým je Harry Maguire. Z jeho výkonov majú najväčšiu radosť v Leicesteri. Bodaj by aj nie, predať vrece zemiakov za 80 miliónov, tomu sa povie obchod. Piliermi stredovej formácie sú také mená ako Mc Tominay, Fred, ktorým je dres United už teraz tesný. Najväčšiu pozornosť si zaslúži stylista Pogba, ktorý účesy mení rýchlejšie ako behá po trávniku. Jeho zanietenie pre hru a schopnosť urobiť o krok navyše, rozvracajú nejednu obranu súpera. V útoku trhá siete svetoznámy strelec Ighalo, no zatiaľ skôr len leští kopačky v kabíne svojim kolegom.

Je len otázkou času, kedy sa o lesk United začne z lavičky starať niekto ďalší. Ole pôjde s radosťou dovolenkovať domov k fjordom. Ktovie, letenku už má možno kúpenú…

Teraz najčítanejšie

Michal Bardáč

Zaujíma ma všetko, čo sa okolo mňa deje. Trpím zvedavosťou, ktorá spoluvytvára môj názor na svet. Chcem informácie, ktoré môžem spájať do súvislostí. Ovplyvňujú totiž môj/náš život. Tento priestor je ideálny na to, poukázať na ne a hľadať riešenia... Moje staršie publikované texty môžete nájsť na adrese migelbardac.blogspot.com