Denník N

Akú hodnotu má Pellegriniho anketa o referende?

Predseda strany Hlas Peter Pellegriny v utorok oznámil spustenie ankety o postoji ľudí k ďalšiemu pôsobeniu vlády Igora Matoviča. Hneď od začiatku sa to dočkalo veľkej popularite. Mohla to spôsobiť iniciatíva hlasovať aj niekoľkokrát po sebe?

Od spustenia ankety čísla hlasujúcich rýchlo rástli. Na tom by nebolo nič zvláštne, len ak by nebola možnosť hlasovať minútu po minúte. Objavila sa obrovská diera v počte hlasovaní, čo určite niektorí ľudia využili a nie iba raz. Neskôr sa túto chybu snažili odstrániť, avšak po upravení hlasovania ste mohli hlasovať v dvojhodinovom intervale. Niektorým sa stránka pred hlasovaním otočila chrbtom. Ešte ani nestihli odovzdať hlas a na stránke sa objavil oznam o chybe alebo už o skoršom vyplnení dotazníka, aj keď ešte nezahlasovali.

O ďalšiu opravu sa opäť pokúsili dnes popoludní. Po vyplnení ankety musíte pre overenie hlasu zadať svoj email. Neskôr Vás požiada o potvrdenie pravdivosti emailovej adresy. Na link som čakal viac ako trištvrte hodinu, a aj tak nedošiel. Skúsil som to opäť. Po opätovnom vyplnení môjho emailu mi vypísalo, že táto emailová adresa už bola potvrdená. Predošlý link mi aj tak nedošiel. Aj napriek oprave sa vynára minimálne jedna a veľmi dôležitá otázka, kto skontroluje už skôr odovzdané hlasy?

Ďalšou medzerou je hlasovanie neplnoletých občanov. Keďže dnes sa nie je problém dostať k internetu a emailové adresy majú aj žiaci na prvom stupni základných škôl, ktorí môžu hlasovať za to čomu mnohokrát nerozumejú. Započítanie týchto hlasov môže spôsobiť skreslenie výsledkov.

 

Teraz najčítanejšie

Matej Kurila

Aktuálne študujem na gymnáziu v Bratislave. Po maturite by som chcel pokračovať v štúdiu na masmediálnej vysokej škole a neskôr sa stať redaktorom športu. Zaujímam sa nie len o šport, ale aj o dianie na Slovensku.