Denník N

Harabin a rúška

Tentokrát žiadny dlhý názor, len jediná otázka

Ako ste si pravdepodobne všimli, Štefan Harabin na proteste, na ktorom mal voličov on, Kotleba či Fico, navrhol zloženie rúšok. On sám rúško nepoužíval. Čo si o tom myslíte? Zaslúži si pochvalu, alebo trest? ako by ste rozhodovali v jeho prípade?

Môj osobný názor je jednoduchý. Porušil zákaz vychádzania, bol v dave ľudí bez rúška a ešte tým, čo majú rúško, odporúčal stiahnutie. Na základe neakceptovania nariadení a podnecovania k „neposlušnosti“ by si on, človek s právnickým vzdelaním, mal pekne posedieť. V svojej podstate urobil to, čo najhlúpejšia časť populácie – a teda namiesto snahy o zlepšenie stavu tento stav len zhoršuje. Aj kvôli ľuďom ako on tu bude aktuálny koronavírus ešte dlho a môže tak nakaziť viac ľudí. Podotýkam, že na proteste sú aj ľudia z ĽSNS, ktorí môžu byť ďalej pozitívni a infekční.

Teraz najčítanejšie

Stanislav Hoferek

Som človek, ktorý si rád vyberá a dáva prednosť tolerancii pred nenávisťou. Mám rád otvorenú spoločnosť, úprimnosť a zdravú zvedavosť. Vlastním Greenie knižnicu a podporujem vzdelanosť a práce amatérskych autorov.