Denník N

Prečo poslanec NRSR Erik Ňarjaš klame ? ….

Erik Ňarjaš (poslanec NRSR ) tvrdí, že pomohol … Je to ozaj tak ?

Tí viac všímaví si už pred voľbami všimli, že komunikácia predstaviteľov strany Oľano na internete je v skutku „ pestrá“ . Poznáme už takmer všetci, že hlavný prúd informácií z prostredia vlády sa dozvieme z premiérovho facebooku. A netrvalo dlho a tento štýl si osvojili aj iný predstavitelia vlády. V posledných dňoch sme si mohli všimnúť taktiež veľmi pestrú komunikáciu ministra obrany Jaroslava Naďa. Ale o nich som písať nechcel ….

Celkom zaujímavé veci začal o svojej osobe vyhlasovať aj poslanec NRSR Erik Ňarjaš. Pritom celá naša komunikácia začala mojim upozornením na nie úplne vhodné príspevky na poslancovom instagramovom účte.

Neskôr som pridal asi najznámejšiu fotku kde Erik Ňarjaš pózuje obklopený energetickým nápojom  „ Pilot „.

Po tomto upozornení sme si vymenili zopár správ. Na čom by nebolo nič zlé, ba dokonca by som povedal, že je veľmi sympatické ak si predstavitelia vládnej koalície nájdu čas na bežných občanov a na odpovede na ich otázky. Avšak pán poslanec počas celej komunikácie používal povedzme „ svojský slovník strany Oľano“ ( trtko, zatiaľ čo ja pomáham ty sa škriabeš v nose, egoistický zmrd atď). Čo bol najskôr dôsledok nesúhlasu s mojim príspevkom ohľadom reklamy pre energetický nápoj.

Po tomto zážitku som sa rozhodol komplet našu komunikáciu presunúť do statusu na facebooku. Kde som po čase označil aj samotného pána poslanca aby som zachoval „fair-play“. V diskusií pod mojim statusom som však narazil na zopár vecí ktoré mi nešli, a nejdú do hlavy. Všetky predmetné veci uverejnil najskôr samotný pán Ňarjaš skrz svoj účet na facebooku.

Môžeme vidieť tvrdenie, že pán poslanec nakúpil za vlastné tieto energy drinky a išiel ich rozdávať zdravotníkom. Nepopieram, že pri takej veľkej operácií určite „bodlo“ takéto občerstvenie. Avšak už v našej komunikácie na instagrame sa nechal počuť, že minul 40 000 eur zo svojho fondu na 50 000 týchto drinkov. V reakcií na reklamnú fotografiu už samotná Transparency International Slovensko uviedla, že firma „ Pilot Energy Slovakia“ patrí pani Márií Baloghovej ktorá má veľmi blízko k osobe pána poslanca. Avšak po chvíli pátrania sa dá bez problémov zistiť, že na pána Ňarjaša vieme nájsť od firmy „Pilot Energy Slovakia aj priame prepojenie.

Ako to ?

Nie len, že spolu podľa orsr.sk figurujú spoločne vo firme „ FOOD s.r.o. „ ale dokonca aj doména pilotenergy.sk je priamo zaregistrovaná na spoločnosť „FOOD s.r.o.“

Túto skutočnosť si môžeme overiť na stránke www.who.is a zadáme doménu https://pilotenergy.sk

Vo všeobecnosti tvrdenie, že pán poslanec robil reklamu na túto spoločnosť a teda na jej produkt ho hnevalo asi najviac. A niekoľkokrát sa oháňal tvrdením, že nešlo o reklamu lebo mu v tom dal za pravdu výbor pre nezlučiteľnosť funkcií tak nech neklamem lebo inak na mňa podá trestné oznámenie.

O to väčšie prekvapenie to bolo keď sa zistilo, že výbor v predmetnej veci ešte nerozhodol.

Ťažko povedať ako je to možné, že pán poslanec už vie ako výbor rozhodne. Možno s troškou fantázie ani až tak ťažko nie. Výbor sa skladá momentálne z 15 poslancov a z toho koaličných je 10 ale len zo strany Oľano je vo výbore 7 ľudí ( Dobeš , Kerekréti, Vetrák, Garstková, Drábiková , Pročko , Horvathová )

Ako môže mať takúto istotu ? Alebo žeby existovala nejaká dohoda ako má byť rozhodnuté ? Dúfam, že nie. Lebo to by bolo predsa len presný opak toho čo voliči Oľana vo voľbách chceli.

V každom prípade táto komunikácia vo mne zanechala veľa otázok a tiež veľké obavy. Možno za pozornosť tiež stojí skutočnosť, že pán poslanec uvádza ako vlastní 8 firiem. Podľa orsr.sk však vlastní alebo má nejaký podiel iba v 5-tich firmách.

Teraz najčítanejšie