Denník N

Matovičovo ohnisko

Hnusoba či živánska?
Hnusoba či živánska?

Premiér vo včerajšej jojkárskej televízii dezinpretoval slová harwardského epidemiológia Michaela Míňa, ktorý vedecky vysvetlil, prečo by do celoplošného testovania nešiel a prečo by antigénové testy aplikoval na miesta s najväčším výskytom nákazy .
Premiér Matovič si jeho slová prispôsobil podľa svojich potrieb a povedal “Ale, Slovensko podľa čísel je ohnisko”.

 

Čo najlepšie vykresľuje slová Matoviča z relácie “Na hrane? Predsa socialistický “heraldický” znak Československej socialistickej republiky.

Autorom socialistického českého leva bol grafik Milan Hegar, slovenského Kriváňa s ohníkom symbolizujúcim SNP, karikaturista Anton Hollý z humoristického časopisu Roháč . Aj Štátny znak bol prejavom amaterizmu a diletantizmu. Ani najvyšší šéf komunistov Novotný sa neriadil radami odborníkov-heraldikov a presadil ním prezentovaný ideologícký rozmery socializmu.

Ani dnes nie sú názory odborníkov vypočuté. Covidovú hlučnú hystériu riadi mediálne zručný premiér. Je mu jedno, že jeho slová nedávajú zmysel odbornej verejnosti a kriticky uvažujúcemu obyvateľstvu, ktoré stálo na námestiach pri protestoch za slušné Slovensko.
Všetky jeho slová a štatistiky, ktoré si vytvára v hlave ako mu vyhovuje, tvrdohlavo presadzuje. Dôležitejší je počet lajkov, jeho 25% voličskej základne ako aj vlastný pocit mesiáctva.

Prečo sa nám takéto zmetočné riadenie politiky týkajúce sa hnusoby a atómovej zbrane nevyplatí?
V čase keď začínajú byť dostupné na trhu protihnusobné vakcíny, budú chýbať na Slovensku odborníci, ktorí v diskusiách vysvetlia prípadné vedľajšie účinky, kontraindikácie tej ktorej vakcíny. Vedci budú ticho, lebo sa nebudú chcieť zhovadiť premiérom.

A obyčajní používatelia sociálnych sietí sa rozhodnú v štýle veriť či neveriť Matovičovi, veriť čí neveriť profesionálom, veď aj načo ? Prečo rešpektovať vedecké názory, ak ich premiér sám neuznáva, nerešpektuje a nedodržuje vedecké odporúčania.

Výsledkom neblahej činnosti Matoviča v roku 2021 bude nasledovné. Obyčajní používatelia či ohrozené skupiny obyvateľov:

  • nebudú valcínam dôverovať a nedajú sa preto zaočkovať,
  • dajú sa zaočkovať naslepo veriac premiérovým verným mužom,
  • budú váhať a čakať, keďže neprebehne zmysluplná diskusia ku prípadným kontraindikáciám nových vakcín, týkajúcich sa autoimunitných ochorení, ktoré sa môžu prejaviť v neskoršom veku.

Jediné čo Matovič vďaka svojej neschopnosti riešiť hnusobu racionálne s odborníkmi dosiahne , je rozdelenie spoločnosti.

V nej pravoverní komunisti zo SMERU a veľkohubí neofašisti z Kotlebovej strany rozhoria fakle nad Kriváňom.

Jemu je to asi jedno, ale nám, tesne pred voľbami, určite nebude do smiechu.

Teraz najčítanejšie

Ján Španko

Základom úspechu sú ľudia, ktorí úprimne pomáhajú realizovať víziu lepšieho života na Slovenska. Vychovávame tu naše deti. Chcem aby videli, že existuje jasná alternatíva a má zmysel po štúdiách sa do rodnej vlasti vrátiť a usadiť sa.