Denník N

Opatrovateľky. Hmmm…

Ak tvoria opatrovateľky voličské jadro Kollárovej rodiny, načim zvážiť fakt, či ešte dokáže vyvážiť preferenčné straty, ktoré koalícii spôsobuje. Ak sa Boris pokĺzol na mediáne, tak sa Igor zmohol zatiaľ len na rozpačité hmmm …

Ak tvorí Tesla (výrobca e-automobilov) väčšinu svojho zisku z predaja emisných povoleniek (od roku 2010 ich predala za 2 mld.), potom Kollár patrí k najlepším obchodníkom s ilúziami a teplým vzduchom u nás. Ale ak je úspech Tesla-Story postavený na inšpirácii a inovácii … na čom je postavené Kollárovo cieľavedomé politické výtržníctvo? Ak žijú akcie Tesly z fantázie a špekulácií, z čoho pramení Kollárova istota 6-8% agentúrnych preferencií? Zatiaľ čo Wall Street vie, ako premeniť túžby na peniaze, aké túžby premieňa na preferencie Boris007? Sú opatrovateľky držiteľkami akcií, ktorých emisia sa uskutočnila počas minulej volebnej kampane? Akcií, ktorých hodnota (na rozdiel od Tesly) už nerastie a začínajú ohrozovať hodnotu tých koaličných? Prieskumy odmietania by zrejme ukázali, že Kollár sa stáva pre túto koalíciu … príťažou.

Ak by sme vyhodnocovali prípady Covid pozitívnych podľa veku, zistili by sme pri dostatočne jemnom delení (po 5 rokoch), že kritická (podľa nemeckých zdrojov) je incidencia nových prípadov v kategóriách 14-19 a 20-24 rokov … s ďalším prenosom na rodičovské kategórie … a tým vyplývajúce opatrenia na školách. Takže základné školy vraj áno a tie stredné, ak otvoriť, tak spojené s opakovaným testovaním. Sú naše skúsenosti iné?

Žijeme v ilúzii, že koronavírus sa rozšíril z čínskeho Wuchanu (je preukázaný taliansky pôvod) neberieme na vedomie, že patrí medzi chrípkové vírusy (Erkältungsviren), ktoré sa ideálne šíria v chladných obdobiach a že najväčšie riziko predstavujú prichádzajúce Vianoce. Akoby bol vírus stále o krok pred tým, čo sme ochotní a pripravení akceptovať. Nekonečná? slučka hasenia nových ohnísk proti predstave, že štát je všemocný a že sa o nás postará. Že protestné zhromaždenia nahradia (ne)kultúru a rockové koncerty, že existenčné problémy tých druhých, sociálna karanténa starých a osamelých sa nás vlastne netýkajú … že v pohodlí vyhrievaného komfortu vládneho bavoráka to môžem mať celé na háku?

Výklad slova opatrovateľka bude treba aktualizovať o nový význam. A dať mu ústavnú vážnosť. Či bude na to treba meniť aj zákon rozhodne národná rada v skrátenom legislatívnom konaní (smajlík).

Teraz najčítanejšie