Denník N

Trestné oznámenie na prokurátora …

Chudák Fico to má popletené

Mr. Fico, či výstižnejšie don Fico stvoriteľ mafiánskeho štátneho systému, či ako to on konšpiračne nazýval „priestoru“, sa zobudil. Vraj podal trestné oznámenie na prokurátora. Údajne dokonca hneď na dvoch. Len trochu práva znalý našinec slovenskej politickej reálie by šmahom favorizoval to pre tento účel „najaktuálnejšie“ prokurátorské dueto: Trnka + Kováčik. Ale náš šéf, ktorý chcel byť o všetkom, čo sa „vykšeftuje“ v jeho priestore informovaný, je chudáčisko stále akýsi popletený. Zmagorený. Vystresovaný z neúnavnej aktivity vyšetrovateľov NAKA a z obavy pred pravdovravnosťou pristihnutých hriešnikov z jeho vrcholového manažmentu polície i kooperujúcich bezpečnostných zložiek, uviedol mená dvoch iných prokurátorov. Nešťastník si neuvedomil, že On už má také nezmazateľné miesto v histórii SR, že kohokoľvek skritizuje alebo ohovorí, tak mu v podstate vyslovuje tie najlepšie referencie. Nielen morálne, ale i pracovné, profesionálne.

Konfúzny Ficko opakovane splieta amatérske fabulácie o krutých podmienkach vo vyšetrovacej väzbe výlučne len pre jeho bývalých partajných, či ostatných súpútnikov. Začal bláboliť aj o údajnom mučení Ms. Jankovskej. Tej Jankovskej, ktorá ho bola poslušne informovať priamo na Súmračnej o pripravovanom zmenkovom komplote proti televízii Markíza. Podvode za 500 mil. slovenských korún (+ 2 nevyplnené zmenky). Pri jeho táraní  o mučení žiaľ už nevedel rýchlo uviesť, či bola pritom použitá španielska čižma alebo iba naťahovací škripec. V prípade ním očierňovanej dvojice statočných prokurátorov zatiaľ fyzické násilie nepomína. Možno má informácie o tom, že všetky v Slovenskej republike aktuálne dostupné a za jeho vlád vytendrované mučiace prostriedky sú v súčasnosti už plne nasadené. Alebo má obavu, že sú pre niekoho jemu blízkeho „rezervované“?

Takže Mr. Fico doživotný to predceda Smer-SD. Len tak ďalej v podávaní trestných oznámení. Slovenská verejnosť, ktorá má svoje neblahé skúsenosti s Tvojim 12-ročným vládnutím, si ešte stále veľmi dobre pamätá aj účelovú diskreditáciu prokurátora p. Špirka. Pofidérne trestné oznámenie podané Mr. Ficom na prokurátorov p. Repu a p. Šureka je tým ich najlepším odborným vyznamenaním. Priam postgraduálnym diplomom. Jednoznačným dokladom o tom, že si plnia svoje profesionálne povinnosti tak dokonale, že ich treba z pohľadu všetkých kriminálnikov rýchlo zastaviť. Najlepšie vymeniť. A úplne najlepšie zo všetkých nimi aktuálne riešených kriminálnych prípadov… .

Kto sa zastane týchto prokurátorov? Kto sa postaví na obhajobu p. Repu a p. Šureka. Len p. Lipšic?  Čo keby tak začali čerství kandidáti na funkciu generálneho prokurátora? Ten úspešný by mal začať ako prvý, nech je prvý, keď skončil ako prvý. Ale aj tí rovnako profesionálne i morálne fundovaní, len pri hlasovaní a politických kortešačkách menej zdatní, by nemali urazene mlčať. Majú prvú príležitosť preukázať, že boli neprávom voľbou „ohrdnutí“.

Rada prokurátorov bude asi tak ako vždy statočne mlčať. Premýšľať. Tak ako borci úporne a mlčky  dlhoročne premýšľali za dlhoročnej éry Mr.Trnku i Mr. Kováčika (Mr. 61:0).

Ozvať by sa mali všetci tí, ktorí to myslia s očistou prokuratúry, slovenskej justície i polície naozaj úprimne. Mali by sa prosto ozývať a ohlasovať nielen vtedy, keď im nebodaj v dôsledku pripravovanej reformy justície „hrozí“ sťahovanie alebo iná zmena ich zaužívaného rutinného a pohodlného životného cyklu.

Teraz najčítanejšie

Miroslav Janis

Optimisticky a vytrvalo sa pokúšať o to, aby politici a verejne činní ľudia rešpektovali práva občanov, aby niesli "doživotnú" zodpovednosť za svoje činy pri výkone verejných funkcií...