Denník N

Slovanské boje o arabskú púšť

V ceste do Kataru nám budú stáť aj, naši obľúbenci, vicemajstri sveta z roku 2018 - Chorváti/ Zdroj: croatiaweek.com
V ceste do Kataru nám budú stáť aj, naši obľúbenci, vicemajstri sveta z roku 2018 – Chorváti/ Zdroj: croatiaweek.com

Rok 2022 je ešte na míle vzdialený, nevieme čo nás v ňom čaká. Hádam aspoň vakcína už bude. Naši futbalisti obliekajúci dresy s dvojkrížom na hrudi v tom majú výnimočne už jasno. Včera sa dozvedeli destinácie, ktoré musia navštíviť, aby si vybojovali letenky ku katarským šejkom na majstrovstvá sveta v roku 2022. Hoďme spoločne očko na naše šance rezervovať si miesto na katarskom slnku. Podarí sa nám to?

Slovanská vzájomnosť v skupine H

Najväčšiu radosť po včerajšom žrebe má asi kapitán Danko. Letenky sú už rezervované. Jeho radosť je pochopiteľná. Mohlo to dopadnúť aj horšie. Do úvahy prichádzali aj Česi, ale to by bola prisilná káva pre naše ambície dostať sa do Kataru. Takto si kapitán môže urobiť výlet do Moskvy, akurát už len za vlastné. Ktovie, či podobnú radosť ako Kapitán majú aj sokoli, pretože povedzme si pravdu, tretí kôš sa s nami nemaznal. Aby Slovanov nebolo v skupine málo, pribudli nám tam aj Chorváti, nebudeme si to predsa kaziť nejakými chladnými Dánmi alebo Portugalčanmi, ktorí by nás povozili a uvarili zdarma v lisabonskom teple. Len nevieme, či nás náhodou nečaká iný kolotoč. S názvom Chorvátsky lunapark. Presne taký ako v Trnave pri poslednej kvalifikácii. Vtedy mali najväčšiu radosť z chorvátskej návštevy trnavskí podnikatelia.

Šporar a Stredomorie ako bonus

Veľkú radosť majú aj všetci športoví žurnalisti na svete. Pri reportoch zo zápasov budú riešiť večnú dilemu. Slovakia or Slovenia? Veríme, že na Cypre zahrajú našim chlapcom do tanca slovinskú hymnu. Potešenie vládne aj v samotnom Slovinsku. Atraktívne derby so susedmi z Chorvátska na jednej strane a obľúbený súper spod Tatier na strane druhej. Osobitne sa teší Andraž Šporar, ktorý sa príde ukázať opäť na Tehelné pole so svojím národným mužstvom. Tieto súboje budú iste zaujímavé, takže „oddychovky“, v podobe Cypru a Malty padnú chlapcom vhod. Opália sa na stredomorských plážach a zoberú šesť bodov na cestu domov. Ak by chceli byť veľkorysí, letenky do Arábie treba prenechať súperom.

Nenechajme sa opiť vodkou, teda rožkom

Na prvý pohľad sa naše kvalifikačné zoskupenie môže zdať ako prijateľná skupina. Historické skúsenosti idú, žiaľ, proti našim. S Balkáncami sa nekamarátime, už nám v skupine chýbali len Kosovčania. Prirátajme si k tomu Rusov, ktorí majú svoje záujmy vždy vopred jasné. Neostáva nám nič iné, ako otočiť kormidlom výkonov smerom nahor, inak sa budeme iba prizerať balkánsko- ruskému súboju o letenky do Kataru…

Teraz najčítanejšie

Michal Bardáč

Zaujíma ma všetko, čo sa okolo mňa deje. Trpím zvedavosťou, ktorá spoluvytvára môj názor na svet. Chcem informácie, ktoré môžem spájať do súvislostí. Ovplyvňujú totiž môj/náš život. Tento priestor je ideálny na to, poukázať na ne a hľadať riešenia... Moje staršie publikované texty môžete nájsť na adrese migelbardac.blogspot.com