Denník N

Ako si vybrať ideálnu sedačku?

Vybrať ideálnu sedačku do vašej obývacej izby je nesmierne dôležité, pretože slúži nielen na oddych, ale často má široké spektrum využitia ako hlavný spoločenský priestor.

Vo všeobecnosti ide o značnú investíciu na niekoľko rokov a preto je potrebné,  aby ste výber dostatočne premysleli a vybrali ste si čo najlepšie alternatívy pre vaše potreby. Základným pravidlom by malo byť, aby ste čo najviac využili potenciál vášho ponúkaného priestoru a sedačkou nezabili nadmerné množstvo miesta. Ako si vybrať ideálnu sedačku pre vaše potreby? Na čo by ste sa mali pri výbere zameriavať?

Očakávania

V prvom rade je veľmi dobré zhrnúť si vaše očakávania. Na trhu dnes už nájdete sedacie súpravy rôznych materiálov, prevedení, dizajnov, či veľkostí. Dôležité je, aby ste ale vedeli, kde budete sedačku umiestňovať a tak si vedeli predstaviť ako by mala takáto sedačka vo vašom priestore vyzerať. Na čo najčastejšie sedačku využívate? Chcete na nej odpočívať alebo by ste mali radšej funkčný kus nábytku aj s úložným priestorom? Chcete aby ste mali aj lôžko navyše? Všetky tieto vaše očakávania treba totiž do výberu zohľadniť, aby ste vedeli, po ktorej alternatíve máte siahať.

Ak očakávate, že sedacia súprava musí byť za každú cenu drahá, mýlite sa. Pokojne si pozrite akciové letáky, či bazáre a hľadajte najlepšiu alternatívu, ktorá je rovnako finančne dostupná ako aj kvalitovo a dizajnovo prijateľná.

Vyberte si ideálnu sedačku…

Pre každého môže ideálna sedačka vyzerať úplne inak. Ja si predstavujem pohodlnú malú trojsedačku, ktorá je veľmi šetrná k priestoru, no dizajnovo prepracovaná a pohodlná. Staršie generácie radšej siahajú po väčších sedacích súpravách, nech sa doma zmestí celá rodina. A to je v poriadku, veď práve preto máme toľko možností. Pri výbere sa však vždy pozerajte na kvalitu materiálu a samotného prevedenia.

Na veľkosti v tomto prípade naozaj záleží a hra s priestorom je takmer nevyhnutná pre voľbu ideálnej sedačky do vašej konkrétnej miestnosti. Tvar sedacej súpravy tiež priamo vplýva na to, aký priestor bude zaberať. Tiež má vplyv aj na to, koľko osôb bude môcť na sedačke sedieť súčasne. Pozerajte sa na funkčnosť- teda či má úložný priestor, či sa dá rozkladať atď.

Rovnako je dôležité si vyberať nábytok v neutrálnych farbách, aby ste aj pri zmenách v domácnosti mohli sedačku neustále zakomponovať. Voľte tiež farby a materiály, ktoré sú jednoduché na údržbu, pretože v domácnosti aj žijeme, jeme, máme deti, psov, či …nehody. Zariadenie domácnosti má byť najmä funkčné a tak sa okrem tej estetickej stránky určite zamerajte aj na tú praktickú, ktorá v niektorých prípadoch dokáže zachrániť celú situáciu.

Teraz najčítanejšie