Denník N

Milý Igor,

je smutné, keď profesionálny burič a krikľúň uverí, že môže viesť tento štát. A nebudem Ti radiť, aby si odstúpil. Najskôr musíš uveriť, že na to (ne)máš. Vládnuť štýlom protestov spred Bonaparte … OK, tak si si to otestoval. Čo ďalej?

Šašo môže poblázniť národ, ale kráľ má národ viesť. Šašo môže zradiť kráľovnú aby mohol byť iný kráľom, ale poblázniť poddaných aj proti nemu … aby mohol sám vládnuť? To nemôže fungovať. Zrejme to cítiš podobne lebo dnes tlačíš do prvého radu iného zabávača. Borisa.

Skazky tatka Pčolu o dobrej SISke, doplnené o krajčiovskú verziu Danteho pekla …už nezachráni ani hegerovská predstava raja, ktorá je očividne ružová. Ako z iného sveta znie potom poctivý sulíkovský rock´n´roll s prvkami slovenského tanečného folklóru. Sólových inštrumentalistov sa nájde u nás dosť, ale dvaja bubeníci … veď vieš, aký je to rachot na koncertoch (Phil Collins a Chester Thompson ako príklad).

Tvoja vláda vznikla … búraním. Nabúrala predstavu o politickej strane podľa vzoru Danko, zbúrala systém našich ľudí a nahrádza ho svojím podľa inovovaného olympijského hesla – nie je dôležité zúčastniť sa, ale zvíťaziť – lebo veď poriadok je pre blbcov, obyčajný človek a nezávislá osobnosť musí zvládnuť chaos. A my s ním. Teda pokiaľ nie sme maminy po 30-ke, ktoré ešte nezabudli snívať (?).

Ak hovorím o volebnom programe, Borisov obľúbený formát je A4 (zlozvyk ešte z Harvardu), ten Tvoj bol ešte stručnejší. AntiFico doplnený klipom z Riviéry. S Borisom v koalícii si sa podujal podujal nakupovať (obrazne) marku za 17, hoci Sulík núka 15,50 a povzbudený Tvojou dôverou neodolal Boris v Kollárovi pokušeniu pretestovať pevnosť koalície na úrovni 17,50. Odborná verejnosť pindá, že oficiálny kurz je výrazne nižší, opozičný má úroveň Tomáš-Kamenického konštanty (počet dôchodkov) … ale ten covidovský hovorí o úrovni 19 a viac … Ako ďalej?

Začínaš stierať rozdiel medzi dobrom a zlom. Zdá sa, že úplne stačí, aby sa dobro začalo správať ako babrák. Najnovší Focus sa s tým nebabre a začína mať v tom necovidovsky jasno.

Napriek tomu, štedré a veselé …

Juraj.

Teraz najčítanejšie